Diskuze

Španělská loď narazila u Gibraltaru do britské. Provokace, zní z Anglie

Po krátké odmlce se v gibraltarských vodách udál další incident. U břehů poloostrova se srazil člun španělské pobřežní stráže s plavidlem britského námořnictva. Podle Britů to byla španělská provokace. Vzájemné spory o necelých sedm kilometrů čtverečních přitom sahají až do 18. století, kdy Britové území získali.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
TP

Ekonomika V. Británie nebude onedlho oveľa lepšia než tá španielska. Gibraltár tým stratí význam. Už pre vyše 2 rokmi Briti začali pripravovať svoju verejnosť na prudký ekonomický prepad.

London riots (2011) a pretext for Internet crackdown. Pozerajte: http://www.youtube.com/watch?v=n0Q3ugdtxTo

Tu si pozrite ako Angličania pred 2 rokmi využili PROTESTY na PREKRÚTENIE ich zámeru.

Vláda, tajná služba NAJALA FUTBALOVÝCH CHULIGÁNOV, prisľúbila im 2 dňový "demolačno-lúpežný raj" a STIAHLA POLÍCIU, ťažkoodencov.

O štyri dni ZASADOL anglický parlament - a schválil DRAKONICKÉ ZÁKONY proti BUDÚCIM DEMONŠTRÁCIÁM. Prísne tresty, OBMEDZENIE INTERNETU (chystá sa aj Internet Kill-switch), zákaz slobody názorov.

Je to BETA-testing - Dnes ešte s nejasným zámerom. Budúce demonštrácie CHUDOBY však budú mohutnejšie, VŠADE V EURÓPE, či Amerike. No, zákony budú už pripravené - zakroky proti nim (chudobným) budú akoby to boli CHULIGÁNI alebo TERORISTI... A pripomeňme si ako si N. Šarkézi vo Francúzsku VYBUDOVAL NÁSTUPNÍCKU POZÍCIU pre prezidentské voľby v r. 2007! V r. 2005 na jeseň boli v Paríži a aj iných francúzskych mestách UMELO VYVOLANÉ rabovačky a vandalizmus najatými prisťahovaleckými skupinami. POLÍCIA MALA ROZKAZ NEZASAHOVAŤ. Celé sa to samozrejme vhodne medializovalo. A zrazu sa často začal objavovať minister vnútra Nicolas Sarkozi, ktorý "slávnostne" rabovačky potlačil a umlčal. Perfektná PR akcia.

0 2
možnosti
JK

J29a63n 27K80r37p59e41c

3. 11. 2013 8:33

to spanele nemaji jine problemy ktere si zadaji zretele? navic jejich uzemi a nemovitosti anglicane celkem mohutne vykupuji, a spanele jezdi do anglie za praci. mozna by se meli zamerit tim smerem...

0 0
možnosti
JF

To je tak když zloděj křičí chyťte zlodějě. A že teda Španělsko nepostoupí své severoafrické državy Maroku?

0 0
možnosti
JN

Asi jim to fiasko s Armadou nestačilo.

3 0
možnosti
MZ

Vzhledem ke stavu španělského hospodářství se Gibraltarcům ani nedivím:-P

4 0
možnosti
MB

Mně to připadá naprosto směšné ptát se v referendu Britů, jestli chtějí zůstat Brity. V Sudetech si také lidé přáli být součástí Říše, ale tam alespoň žili Němci dlouhou dobu.

Britskou okupaci Gibraltaru, ale i Severního Irska a jinde, by mělo řešit OSN.

1 8
možnosti
PM

No GB získala Gibraltar v 17století, takže tam ti lidé co chtějí zůstat Brity jsou už pěknou řádku let. Prostě Španělé ten boj tenkrát prohrály a tak o těch pár km2 přišly, ano jsou to strategicky důležité km2. Jinak když už jsme u té "okupace", ač GB nemá zrovna moc čisté ruce, Španělé také mají na rukou dost krve a jako bonus zničení několika říší, ať už mečem anebo nemocí.

3 0
možnosti
MR

Obyvatelé Giblartaru nemají důvod se připojit k ekonomicky a kulturně méně vyzrálé zemi. Španělé můžou být rádi, když si udrží Katalány, kteří jsou taky úplně někde jinde a drží celé Španělsko nad vodou.

5 2
možnosti
MB

Obsazený Gibraltar má vojenský význam pro Británii, ale španělské ekonomice taková situace škodí. Británie je sice ekonomicky silnější, ale že by i kulturně? To snad ne. To myslíte to obrovské množství památek ukořištěných Brity po celém světě díky své říši, nad kterou slunce nezapadá? Ovšem, i Španělé si toho dost naloupili.

1 2
možnosti
Foto

Stejný problém jako u Falkland :) ti občané chtějí zůstat Brity..tak nechápu proč Argetinci i Španělé dělají drahoty..

7 2
možnosti
PM

Problémy jsou - tlaky -ekonomické, politické, či jen "nacionální". Prostě daným "hráčům" nedovolí couvnout a to i v případě že se lidé, kteří tam po generace žijí rozhodnou jinak nežli si "protivníci" přejí.

4 0
možnosti