Diskuze

Zemřel poslední svědek Hitlerovy sebevraždy, na „šéfa“ nedal dopustit

Ve věku 96 let ve čtvrtek po krátké nemoci v Německu zemřel Rochus Misch, svědek smrti Adolfa Hitlera. Patřil mezi nejužší kruh Hitlerových služebníků a považoval svého nadřízeného za přátelskou a milou osobu, která hrůzných zločinů nemohla být schopna. Mischovu smrt potvrdil autor jeho biografie Burkhard Nachtigall.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MP

Je to tak dojemne, jako kdybych cetl slova sluhy Stalina.

0 0
možnosti
JS

Hitlerův sluha samozřejmě žádné šéfovy válečné zločiny nepostřehl, protože kdyby přiznal, že věděl, měl by oplétačky se soudem, výčitky svědomí atd. Takto tvrdil, že šéf nic nedělal ani ne tak kvůli šéfovi, ale hlavně kvůli sobě. Ani oddanost, ani služebnická slepota a hluchota, pouze snaha se ospravedlnit sám před sebou i před případným popotahováním za válečné zločiny. Možná tomu sám i věřil.

0 0
možnosti
LF

Holokaust, to byla velká akce prováděná dokonce s podporou firem jako IBM.

Pokud to neorganizoval Hitler osobně, vyvstává otázka, čí to byla práce a co se přesně odehrálo.

-

IBM a holokaust ...

http://cs.wikipedia.org/wiki/IBM_a_holocaust

http://www.root.cz/clanky/derne-stitky-a-holocaust-1/

0 0
možnosti
KP

Nacisty  platili bankeri, propagandu jim ladili psychiatri, zahranicni podnikatele (Ford....) je obdivovali a podporovali, politici se s nimi kamaradili a Nemci meli konecne praci. Skoda ze Adu nevzali na umeleckou academii ve Vidni, ale vyvoleni by nasli nekoho jineho pro sve plany. Valka je velky business.

1 0
možnosti
MP

Autorka by si měla shlédnou oficiální Německý dokument, Kam zmizel Adolf Hitler, kde je informace, že po prohlášení Hitlera za mrtvého přišel soudu dopis napsaný na stroji a v něm bylo asi toto: Stále žiji a za 6 let o mě uslyšíte. Po textem byl PRAVÝ podpis Adolfa Hitlera.

0 0
možnosti
JP

"Byl skvělým šéfem," říká Misch..." Nebyli jste vlastně skvělí všichni pane Mischi? Skvělý národ se skvělými lidmy?:-/

2 0
možnosti
PK

Tak je jasné že ho bude chválit - byl to nějaký malý zaprděný živnostníček co maloval obrázky a najednou by v úzkém okolí člověka který nakumuloval tolik osobní moci jako snad žádná jiná osoba v dějinách. Právě členové této tato suity byli velmi mocní, protože často rozhodovala o tom kdo bude a nebude k vůdci připuštěn a tím měli de facto také strašnou moc. Také mu mohli našeptávat různé "rady" atd... Děda jednoho z mých německých kamarádů byl taky nějaké velké zvíře v NSDAP a taky prý na to on i jeho žena vzpomínali jako na nejlepší léta v životě. Je to prostě jasné - tito lidé mají v diktaturách neomezenou moc, úplatky a "pozornosti" se ze všech stran jen hrnou, lidé na ulici se k nim chovající se směsí závisti a strachu - prostě pro psychopaty ráj na zemi.

2 4
možnosti
Foto

Prostě lidi jako vy co vše hned odhalí to je to co potřebujeme.

1 0
možnosti
JZ

až do devadesáti šesti roků bylo na tohoto člověka čekáno s pokáním!Jak se zdá,nepomohlo!Tak šup za svým pánem,kam patří!

1 1
možnosti
AF

Němčina zná výraz "Schreibtischtäter", volně přeloženo "vrah od psacího stolu". Jistě AH nikoho nezabil osobně, byl jistě charismatickou osobností a na své okolí musel působit velice pozitivně. Jak jinak by bylo možné, aby svého času "zblbnul" desítky milionů Němců.

Pamětníky jako Milsche není možno brát objetkivně vážně, byli natolik ovlivněny dobou a osobou AH. Jejich vzpomínky jsou více přáním, aby tomu tak bylo, než holou skutečností.

6 1
možnosti
VR

Pletete si slova täter a töter.

1 0
možnosti
AJ

Mně to přijde nanejvýš logické. Hitler byl manipulátor, dokázal si svými proslovy a gesty získat davy. Je jasné, že na lidi, kteří byli neustále vedle něj a tak je mohl pořád masírovat, zapůsobil ještě dvakrát tolik. Dneska je spousta knížek o manipulačních metodách atd.. a Hitler v tom byl skvělej. Dnešní politici se doma svému okolí taky nechlubí, jak zase ožebračili lidi.

4 1
možnosti
JK

J91a92n 87K30ř24í25ž

7. 9. 2013 9:58

............ano a říká se tomu "Stockholmský syndrom".

0 0
možnosti