Diskuze

Britové chtěli do Sýrie vyvézt chemikálie, z kterých se dělá sarin

Velká Británie v loňském roce udělila povolení k exportu nebezpečných chemikálií do Sýrie. Některé z látek dokonce slouží jako základní složky pro výrobu sarinu. Dodávky chemikálií nakonec zadrželo až embargo Evropské unie.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MK

Pokud vim, tak Britanie vyzbrojuje "rebely", takze zasilka zrejme nakonec v poradku dorazila.

6 2
možnosti
PM

Stejnou špínu praktikovali s Irákem ..

3 2
možnosti
JH

J56a63n 39H21a17v10l56í86k

2. 9. 2013 21:54

Připadá mi, že někdo trochu vrtí psem. Fluorid sodný a draselný jsou úplně běžné chemikálie, které se v průmyslu využívají po stovkách tun a najdete je v každém kabinetu chemie. Mimochodem je lze snadno získat z kyseliny fluorovodíkové, která se používá například při výrobě teflonu nebo k leptání skla.

Při výrobě sarinu se opravdu používají k výměně chloru v methyldichlorofosfátu, ale stejně tak se používá k jeho výrobě isopropanol, který je součástí okeny, dezinfekcí i čističů na elektroniku.

Problém nervových jedů je v tom, že jde o primitivní sloučeniny, které je schopen se základním vybavením vyrobit trochu šikovnější absolvent chemie na VŠ. Není problém je vyrobit. Problém je to přežít.

11 0
možnosti
AK

Tak ono skoro z každé sloučeniny se dá vyrobit nějaké pěkné svinstvo. Třeba takovou (zcela po domácku zvládnutelnou) elektrolýzou kuchyňské soli vznikne chlór, který se též dá použít k zamoření (i když je to dost nejisté) a sodík, vhodný třeba do zápalných bomb. Prakticky každá úklidová komora obsahuje suroviny k výrobě dost výbušniny nebo jedů, na zlikvidování celého baráku.

2 0
možnosti
AZ

"celá situace je známkou toho, že systém funguje. Nebezpečné látky nebyly exportovány" Tak oni jenom zkoušeli, jestli to funguje ;-D Ten Cameron je jak malé děcko

3 0
možnosti