Diskuze

Škola pro tátu, dědu i souseda. V Česku přibývá komunitní vzdělávání

Když v ZŠ Angel v pražských Modřanech skončí vyučování, škola se neponoří do ticha a klidu. Zkouší zde kapely, lidé z okolí přichází na kurzy, občas je rušno i o víkendu. Takové školy se nazývají komunitní a v Česku jejich počet roste. Nemají však jednotnou podobu, i proto zatím stát tuto "nadstavbu" na školách systémově nepodporuje.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Takovéto svépomocné spolky byly u nás v minulosti běžné a vůbec nebyla potřeba státní podpora. Občanská aktivita byla považována za povinnost - službu společnosti. Bohužel, tuto tradici u nás zlikvidovala komunistická diktatura a nyní objevujeme Ameriku.

2 0
možnosti
KV

jojo, neni jednotny koncept, ministerstvo neni schopno to pojmout... tem se holt musi strcit vsechno pod nos, a i veci, ktere funguji, dokazou neuveritelne zpotvorit.

Jesteze ten jednotny koncept neni, bo kazda skola a komunita je jedinecna.

0 0
možnosti
LM

L11u56b93o83š 20M16a59r44e59k

28. 7. 2013 21:34

Myslím, že u nás není zapotřebí takových experimentů.

0 4
možnosti
LA

Přečtěte si ten článek celý. Je to o tom, že škola se po odpolednách a večerech pronajímá pro soukromé účely. To je normální způsob, jakým si zejména městské školy přivydělávají. Probíhají tam jazykové či jiné výukové kurzy, v tělocvičně se scházejí sportovci atp. Akorát v Praze zase někdo vymyslel úderný název "komunitní škola" a napsal o tom okurkový článek.

3 2
možnosti