Diskuze

Vietkong se nevzdá, radil analytik Pentagonu. Generálové mu nevěřili

Výjimečný člověk z výjimečné rodiny, který uměl naslouchat. Obranný analytik Konrád Kellen, bratranec Alberta Einsteina, mohl ušetřit tisíce životů, kdyby jeho nadřízení věnovali pozornost rozborům mentality povstalců z Vietkongu. Léta generálům tvrdil, že se komunističtí rebelové nevzdají. Neposlouchali ho.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

P85e94t10r 44A63d95l98e24r

14. 7. 2013 20:29

ach du lieber, brat vazne levicovou propagandu bbc a tvarit se, ze to je pravda, nic vic nez pravda, to uz vyzaduje skutecne silne nepochopeni ,,, autorka taky projevuje dost zakladni neznalost: byl to prave kissinger, kdo vyjednal odchod ameriky z vietnamu ... vetsina vietnamcu toho lituje dodnes ...

0 0
možnosti
HK

Tak škoda, že se iDnes neplácla přes kapsu s 16 dolary, redaktor si nepřečetl origoš Kellenovy zprávy zde:

http://www.rand.org/pubs/papers/P4084.html

a nepodal nám podrobnější výcuc než tento nástřel o ničem.

0 0
možnosti
TP

DROGY CIA a VÁLKA VE VIETNAMU

Ve skutečnosti neexistuje žádné svetové hospodářství. V zákulisí vládnou poze dve celosvětově vládami uznávaná platidla - ropa a drogy. Dobře dnes víme, že většina válek, jichž se USA zúčastnili, byla jen a pouze pro ochranu jejich ropných zájmů. Ostatne bylo to již mnohokrát přiznáno vládními činiteli USA. Stejné je to z drogami.

Například válka ve Vietnamu, kterou USA oficiálně OMLOUVALY BOJEM PROTI KOMUNISMU a útlaku obyvatel, měla podle mnoha svědectví jeden jediný záměr, UDRŽET SI DROGOVÉ POSTAVENÍ v této asijské oblasti.

Vládní CIA totiž vyráběla opium v oblasti "Zlatého trojúhelníku" v jihovýchodní Asii. Zisky z obchodu s touto zakázanou drogou vláda USA používala k financování svých nelegálních malých válek. Obchod s drogami se uskutečňoval prostřednictvím generála Vang Pao, který s USA bojoval proti severnímu Vietnamu.

Výměnou za to mohl generál Vang Pao používat americkou leteckou společnost Air America k přepravě opia ze svého území. Opium se ze "Zlatého trojúhelníku" přepravovalo na obrovskou tajnou americkou základnu Long Tien. Odtud putovalo loděmi přes Francii do USA. Tato fakta po válce ve Vietnamu potvrdil i největší výrobce opia v této oblasti Khun Sa, když přiznal, že OBCHODUJE se CIA, která skupuje celou jeho úrodu opia.

3 5
možnosti
TP

Americký historik Dr. Alfred McCoy potvrzuje, že tyto nelegální příjmy americké vlády a obchodování s opiem byly záměrně drženy před Kongresem v tajnosti, neboť byly obavy, že by takové operace Kongres neschválil. Americký odborník na drogové závislosti Allen Ginsberg při senátním přelíčení, které bylo vedeno proti vládní CIA, v obžalobě před Senátem uvedl, že CIA celých 8 let z Vietnamu pašovala DROGY (zejména heroin) V TĚLECH MRTVÝCH amerických vojáků. Poté byly policií distribuovány překupníkům v USA.

Po válce ve Vietnamu byla americká armáda kritizována za to, že vyvíjí malé snahy o osvobození amerických zajatců ve Vietnamu. Později byla dokonce obžalována z ÚMYSLNÉHO maření jejich záchrany. Jak se ukázalo, vláda USA se bála, že vědí až příliš mnoho o DROGOVÝCH OPERACÍCH armády a CIA, kterých se museli účastnit a měla strach, aby doma nepromluvili. Nakonec mnozí promluvili a celá věc došla do Kongresu.

2 3
možnosti
JK

J17a62n 60K15u93l30í68s89e65k

13. 7. 2013 19:49

Z článku: "... zlomit vůli severního Vietnamu, ale vlastně o Vietnamcích, jejich kultuře, historii a jazyku nevěděli nic ... "

.

To je lež, ale jak vidno, většina čtenářů lžím věří, pokud je tato lež populární a zapadá do pokřivené vnímání světa většiny lidí. Přímo v amerických ozbrojených silách sloužilo mnoho vojáků vietnamského původu se znalostmi jazyka i kultury. Dokonce i mnoho Američanů se během války vietnamsky naučilo a jejich porozumění pro místní kulturu bylo stoprocentní. Několik takových jsem i osobně poznal, včetně těch rodilých Vietnamců

.

Tato válka nebyla prohrána na bojištích, ale americkými médii, která přesvědčila americkou a západní veřejnost, že válka se vyhrát nedá i když byla prakticky vyhraná na konci 60. let. Ono se také těžko bojuje, když vedení armády a politická zodpovědnost protivníka není vůči lidu jejich národů tak jak tomu bylo u Američanů a na Západě. Brežněv, Husák, Hočimin, atd, se nemuseli zodpovídat svým voličům tak jako američtí prezidenti. Vietnamská válka, její prohra a její falešná realita všeobecně přijatá na Západě je jedna z ironií naší moderní historie.

7 1
možnosti
JK

J51a92n 49K30u26l59í11s25e30k

13. 7. 2013 19:58

Ještě dodám, že američtí generálové rozhodně blbí nebyli, když jejich ozbrojené síly vyhrály ve Vietnamu každou bitvu a Vietcong byl na konci 60. let prakticky na kolenou. Stačí se podívat na statistiku například Tet ofenzívy z první poloviny 68. roku. Na jednoho amerického vojáka bylo tenkrát zabito 20 až 30 vojáků Vietcongu. Takové ztráty byly pro nepřítele neudržitelné a jediná naděje pro Vietcong bylo stažení amerických ozbrojených sil z Vietnamu, což se nakonec stalo...

4 1
možnosti
MP

vojnu vo vietname prehrali doma. nechali kampaň ľavičiarom. napriek tomu, že na fronte víťazili, ustúpili "mierotvorcom". tých by som poslal do ho či minových prevýchovných táborov.

5 0
možnosti

Když jsou Američani takoví borci, proč mají tak obrovské problémy ve středověkém, zaostalém Afghánistánu?

1 1
možnosti
MH

Protože se tam nedá bojovat moderními prostředky.

2 0
možnosti
TP

Američania a Briti cez vojnu (najmä v r. 1943-44) na západ od Vltavy a Odry masívne bombardovali nemeckých civilistov, ale nemecké zbrojárske a strojárske fabriky zostali takmer nedotknuté. ROZHODNE NEŠLO O NÁHODU! IG Farben a ďalšie nemecké podniky už 3 týždne po skončení vojny v Európe (máj - jún 1945) dostali NOVÉ ZÁKAZKY od Američanov.

Celkom iná situácia však bola na územiach krajín, ktoré mali pripadnúť do sovietskeho vplyvu. Tam boli anglo-američanmi bombardované najmä výrobné haly, bane, proste všetko, čo sa dalo použiť. V prvej polovici 1944 bolo dokonca Američanmi masívne zbombardované územie Rumunska - mesiace, či týždne predtým, čo padlo do sovietskych rúk. Rumuni dodnes na americké bombardovanie (1944) "veľmi radi" spomínajú.

Na území východného Nemecka, ktoré malo pripadnúť Sovietom zasa Sovieti zistili, že sú úplne vybombardované uránové bane, aby sa sťažilo Sovietskemu Zväzu dobývanie uránu a konštrukcii sovietskej atómovej bomby. Masívne a veľmi nezmyselne boli zbombardované Drážďany, údajne na požiadanie Sovietskeho Zväzu, čo však bolo po vojne viacerými západnými historikmi vyvrátené. No táto falošná legenda, žije ďalej - vraj Sovietsky Zväz žiadal o bombardovanie Drážďan.

9 10
možnosti
JD

tady nejste na halo novinách ... na ty kydy vám nikdo neskočí ;-D

4 7
možnosti
DM

Hezka propaganda... Proc ale idnes nezverejni pravdu o valce ve Vietnamu? Dokonce uz i americka vlada priznala, ze valku ve Vietnamu zacali oni, nikoli Vietnam utokem na americke lode. Muzeum prezidentskeho uradu v americe roce 2005 zverejnil zaznym telefonnich hovoru s prezidentem a Robertem a dokonce i NSA odtajnila v roce 2007 zpravu, ze udajny utok na americke torpedoborce byl podvrh. NSA dokonce priznalo, ze Vietnamske lode nedelaly vubec nic, dokonce ani po te, co na americane zacali strilet. Zdroj: http://www.nsa.gov/about/_files/cryptologic_heritage/publications/vietnam/essential_matters.pdf

2 1
možnosti
DM

cekam jestli se k tomu vyjadri pani Hruba, ktera to minule komentovala slovy, ze kdyby americane valku ve Vietnamu vyhrali, takze by u ni na vsi nezavreli textilku a pokud by americane hodili atomovku na Iran jak Nixon planoval, takze by se take nezlobila, protoze ty lidi nema rada.

1 0
možnosti
Foto

Nemusím být analytik, když tvrdím, že v Afganistánu dopadnou stejně.

5 0
možnosti
PO

Tam uz si to zkusili soveti a dopadli jak Americane prave ve Vietnamu...

2 0
možnosti
OM

Předpokládat, že by na základě závěrů jednoho analytika došlo k přehodnocení celé strategie, je poněkud naivní. Jistě nebyl sám, kdo si uvědomoval, že zvolený postup asi nepřinese vítězství. ;-)

1 0
možnosti
LF

L58u73d38ě52k 93F27u48x86a

13. 7. 2013 17:43

Aneb, po bitvě je každý generál?? Spíše jde o to, že na výsluní je ten z analytiků, jehož zprávy se poslouchají lépe. Bez ohledu na správnost či pravdivost. Lidská povaha.

2 2
možnosti