Diskuze

Pandemie finanční přísnosti, která zachvátila desítky zemí, může být zhoubná

Na letošních jarních zasedáních Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky ve Washingtonu MMF vybídl evropské země, aby uvolnily politiky fiskální přísnosti a zaměřily se na investice, čímž se zřetelně odklonil od dřívější rétoriky. Na chodbách obou multilaterálních institucí se však hovořilo o dvojím metru. Ve skutečnosti většina zemí veřejné výdaje osekává – s podporou MMF. Přestože tedy některé severní země začínají recept přísných úspor zpochybňovat, jejich kolegové na jihu (včetně jihoevropských zemí) rostoucí měrou zavádějí fiskálně korekční opatření.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MM

M15i29l88a35n 26M93a36c59h

23. 6. 2013 10:28

Bože to je jako nabízet půjčku na splacení půjčky a tak dokola až k úplnému bankrotu.

Jistě omezení investic do infrastruktury není dobrý krok, je třeba omezit nebo spíš zrušit nesmyslné dotace (a to je 90%) , přebujelý státní aparát a pod. Jenže to není populární a tak jednoduché jako škrtnout dálnici.

6 0
možnosti
PK

P62a23v41e87l 83K50u17r80a29l

23. 6. 2013 11:38

No tak já se rozhlédnu po ČR a vidím nejen tolik infranstruktury že jí stát není ani schopen udržovat ve funkčním stavu v současném rozsahu (silnice, železnice, telekomunikace) ale dokonce vidím spousty infrastruktury která se reálně k ničemu nepoužívá a je naprosto nadbytečná....

Tak je trochu divné investovat do další infrastruktury což pravděpodobně povede jenom k tomu že budeme mít více k ničemu nepoužívané infrastruktury a dalšími provozními náklady na údržbu navíc. 

V takovéto situaci jsou jakéli investice do ínfrastruktury hovadina. Spíš by stát měl rozhodonout jakou infrastrukturu udržovat a jakou (tu nevyužívanou/málo využívanou) ponechat osudu.

Zrovna ty dálnice ve stavu kdy stát není schopen zajistiudržbu současných silnic by neměli být stavěny vůbec.

2 0
možnosti
Foto

J40i90ř94í 16N36ě48m52e40c

23. 6. 2013 10:09

Klid lidé dobří. Paní autorka je doslova padlá na hlavu. Tento článek je "výcuc" z jejího veledíla publikovaného v roce 2011  -  "Global Inequality: Beyond the Bottom Billion - A Rapid Review of Income Distribution in 141 Countries"

zde jsou odkazy v angličtině a ve francouštině:

.

http://www.unicef.org/socialpolicy/index_58230.html

Je to značně objemné co do rozsahu, ale hlouběji to studovat? Je to utopický nesmysl!

Kdo šetří, má za tři... ale následně mu to někdo sebere, aby bylo na dotace, a aby jsme mohli všichni svorně pochcípat hlady. 8-o Prdlajs! Stačí ukončit rozkrádání, přerozdělování a multikuturní obohacování. Ukončit VEŠKERÉ dotace do zemí 3. světa - pro utiskované a znevýhodněné. - Kdo z nás, kterým seberou peníze na jejich dotování, zavinil, že se mají blbě?! - Nesponzorovat válečná dobrodružství a klidně nechat "bojovníky", kterým prý přinášíme svobodu, vymlátí do posledního. Nemakačenky a Ferdy s nataženou tlapkou donutit pracovat a lidé, kteří mají ruce připravené k práci, se budou mít jako v ráji.

6 0
možnosti
JV

Patří k nim mimo jiné restrukturalizace dluhu, zvyšování progresivity daní (z příjmu fyzických osob, nemovitostí a příjmu právnických osob, včetně finančního sektoru) a tlak proti daňovým únikům, využívání daňových rájů a nezákonným finančním tokům.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/pandemie-financni-prisnosti-ktera-zachvatila-desitky-zemi-muze-byt-zhoubna-17o-/kavarna.aspx?c=A130619_184018_kavarna_chu#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main

No to jsem zvědav. Naprostá většina nápadů by se hodila i na nás.

0 0
možnosti
DK

Paní Ortizová si z nás zřejmě dělá kozy. Dotacemi se k bohatství opavdu nepropracujeme.

6 0
možnosti

Tak už víme, že šetření je špatné. Fajn, ale peníze na půjčku vám dnes nikdo nedá, protože ví, že by o ně stejně přišel. Zbývá tedy tisknout nekryté peníze, což je určitě mimořádně zodpovědný krok, jak nahodit ekonomiku. Zničí se tím i ty poslední úspory lidí, kteří žili za svoje peníze zodpovědně.

6 0
možnosti