Diskuze

Kvůli kácení pralesů mají stromy menší semena, zjistili vědci v Brazílii

Kácení a vypalování deštných pralesů může mít mnohem horší dopad na životní prostředí, než se dosud vědělo. Vědci přišli s teorií, že devastace lesů může mít za následek zmenšování semen stromů, která jsou následně oslabená a mnohem obtížněji z nich vyroste dospělý strom. To může mít v budoucnu fatální následky.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Moc se mi líbí, když nás stavař poučuje o ekologii. A hlavně ten argument, že to zjistili vědci. I když tentokrát musím autorovi-překladateli přičíst jedno k dobru. Totiž zveřejněné jméno:....Pedro Jordano ze španělské biologické stanice v Seville. Je to sice kousek dál od Brazílie a o onom panu profesorovi jaksi není jinde zmínka, ale budiž.

Hlavní problém ovšem vidím v tom, že současná žurnalistika postrádá smysl, hloubku a profesionální poctivost. Jsme zavalováni tisíci zbytečnými informacemi, jejichž hodnota je nulová. Havlíček, Neruda, Čapek, Kisch a další by slovy K. Haška museli vylítnout v podvlíkačkách na ulici a ..... (račte si přečíst v původním prameni).

1 0
možnosti

Podobny nesmysl, jako nedavno psali, ze vlastovky maji mensi kridla kvuli vyhybani autum.

1 1
možnosti

Zpátečnický článek.

Pralesy se přece musí kácet abychom mohli  pěstovat energetické rostliny  a pak draze předražená  biopaliva  vozit  z Brazilie  do EU.

Boj s klimatem na prvním místě ;-D

2 1
možnosti

J98a68n 38K30ř47í48ž

1. 6. 2013 12:20

.............štípu pravidelně dříví.

Hrozí mi totéž?

0 1
možnosti

Stromy mají semena jaké potřebují, neplýtvají energií. Taky v pralese trvá dýl, než se stromek dostane ke světlu a živinám (velká konkurence), takže potřebuje větší zásobu živin. Tak to je první, co mě napadne, když čtu takovýto "bububu" článek.

1 4
možnosti
Foto

neni cemu se divit priroda priroda nam to vrati vsema deseti navic je nas tady na svete moc vsechno jenom samej byznys otaska casu kdy se sami zlikvidujeme;-€

3 2
možnosti

V JV Asii pralesy mizí z velké části kvůli pěstování palmy olejné, z které se produkuje olej. Na něm se pak smaží např. 99 procent brambůrků, přidává se do kosmetiky, sušenek... Viz slovenským studentem natočený zajímavý dokument Zelená poušť z Indonésie http://www.greendesertmovie.com/

7 1
možnosti

A na druhé části se pěstují plodiny k výrobě "ekologického" paliva. :-/

2 2
možnosti
Foto

No konečně zase jeden článek o opravdovém problému ekosystému a ne pořád jen to "zaplacené" g. o. R^

6 3
možnosti

L37a13d46a 87N54o91v81a39k

1. 6. 2013 0:59

přírodě je kácení lesa úplně fuk... pořád si přizpůsobuje svojí rovnováhu.. a pokud třeba vyhyne polovina živočichů.., má miliony let na to vyvinout jiné.. Jediný kdo má velký problém je člověk, protože si neúnavně podřezává svojí vlastní větev.., až jednou skončí jako jedna hloupá slepá větev ve vývoji života na Zemi...;-(

10 1
možnosti
Foto

Kde jste, pojídači masa ve velkém?

1 5
možnosti

K53u12b35a 64A57u48e67r

31. 5. 2013 23:04

Vaněček...Závodský jste tu?

1 2
možnosti