Diskuze

Miliony lidí se valí žít do velkoměst, ta však přílivu nestačí

Polovina lidstva – celkem 3,5 miliardy lidí – dnes žije v městských oblastech. Naše metropole jsou motory růstu globální ekonomiky, která se vymaňuje ze stínu finanční krize. Do mého domovského Bengalúru proudí investice a město stojí v popředí transformace indické ekonomiky – sídlí zde firmy jako Infosys nebo Wipro a časopis Forbes Magazine označil Bengalúru za jedno z „nejrychleji rostoucích velkoměst příštího desetiletí“
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
KH

K19a51r93e88l 77H73o76r45á65k

16. 5. 2013 10:50

Velkoměsta nemají budoucnost. Mnoho lidí na jenom místě nutně musí vyvolávat občanské konflikty, protože lidem chybí soukromí. Budoucí velkoměsta vidím stejně jako ty holyvůdské futurefilmy.

0 0
možnosti
PM

P74e73t76r 66M82o69o27s

24. 5. 2013 11:17

Existuje závislost mezi místem, kde lidé žijí a mírou jejich závislosti na ostatních lidech, neřkuli přímo na systému. Dříve platilo, že čím větší samotu člověk obýval, tím větší množství svých osobních potřeb musel uspokojovat pomocí vlastních zdrojů a tím byl také na systému nezávislejší.

V době, kdy existují auta a silnice (lepší možnost zásobování i odlehlých území, doprava do měst za prací), el. energie je téměř všude a k tomu rozvoj informačních technologií (možnost pro některé pracovat přes net z domova) je situace trochu mimo velké aglomerace trošku jednodušší, ale rozhodně to není žádná selanka a vůbec ne pro každého.

Nicméně, jestli studie odkazovaná v článku se zakládá na pravdě, není to příliš povzbudivý trend: znamenalo by to, že stále větší procento populace dává přednost servisu, který může poskytnout jen život ve městě před tradičním životem na venkově.

0 0
možnosti