Diskuze

Školáci často obědvají ve fast foodech, dívky drží diety, ukázal průzkum

S jídlem školáků to jde nezadržitelně z kopce, a to zejména na druhém stupni. Větších prohřešků než dívky se na svém zdraví dopouštějí chlapci. Jak vyplývá z prvního velkého průzkumu Českého zdravotnického fóra, žáci na druhém stupni často svačí čokoládové tyčinky, ti starší často obědvají ve fast foodech. Dívky naopak drží přísné diety.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Dodatek:já pamatuji školní jídelnu po válce, kde nám vařili velmi dobře-roštěnky, španěls. ptáček, šunkofleky, řízky byly. Je to moje nejhezčí vzpomínka. Tak kdepak je ten pokrok ve "vyčpělé demokracii". Pravdaou je také, že potom následovaly většinou velmi mizerné závodní kuchyně!

0 1
možnosti
KD

K25a26r96e54l 61D88r37d82a

19. 4. 2013 10:09

Chodím do jídelny, kde vaří velmi dobře uvedené "speciality" i dnes. Přejí se a změna není možná. Jídelna nic jiného nevaří. Následky konzumace takových jídel jsou znatelné téměř okamžitě. Těžké, tučné, moučné a kalorické jídlo. Pokud se potřebuji soustředit na práci po obědě, je to téměř nemožné bez deseti kafí a litru CocaColy. Ve výsledku to řeším prací večer, kdy následky oběda již částečně odezní. (Ten oběd tíží v žaludku ještě večer na tréninku a vadí i sportu.) Sisyfův boj s "poctivou dělnickou stravou". Mohu volit dražší jídlo mimo budovu. Drahé a akorát to schytám od zaměstnavatele či kolegů za "vycházky". ;-)

  Je to o novém životním stylu "demokracie", který "pracující lid" odpovědný za "závodky" nezná, neuznává a nerespektuje. ;-)

0 1
možnosti
Foto

Mohu to jen potvrditi a velmi mě to trápí, nebotˇmoji vnuci ve škole nechodí na obědy a obědvají až doma v 15,30 h.Rozhodně jim to neprospívá i když mládí snese lecoss, ale později se to může projevit. Chtělo by to nejen matematiku, po které se stále více volá, ale také etiku a zdravý životní styl ve škole přednášet!

0 0
možnosti
KD

K88a47r77e56l 44D54r24d47a

19. 4. 2013 10:13

Zdravý životní styl začíná doma. U nás vaří pro vnoučata babička, a hrozně. Nemá to řešení. Protože vynadat bábě za její snahu je nemožné. ;-D

0 0
možnosti
KD

K78a10r88e12l 37D48r13d47a

19. 4. 2013 8:35

Jde mj. o sociální chování. KFC či McD je školní klub. Kdo nezajde, je nula.

  Pochybuji, že se školní jídelny mění k lepšímu v jakémkoliv směru - kvalita jídla, výběr, atmosféra, zábava, relax. V českém prostředí je to opruz, jako býval za nás. Půlku lístků vyhodit a jít raději jinam. Nikdo z dospělých přece nemá potřebu něco na "závodce" měnit. Češi neumí žít, neumí si sednout k obědu na dvě hodiny. Neumí se s dobrým jídlem vyblbnout. Jde jen o to něco "teplého zblajznout do žaludku". Fujtajbl na druhou. Majoritní český přístup ke konzumaci stravy.

  Občas zajdu do menzy a zvracím. Tyhle podniky jedou jen na chudobě VŠ mládeže, která se za pár kaček ráda nají humusu. O zdravé výživě tady nikdy neslyšeli. Dav studentů co s radostí dlabe, jinak by byl hlady. A já se vžívám do představ koncentráku a sleduji budoucí odborníky na "zdravou výživu" v Česku.

  Pak zajdete do léčebny, patro plné anorektiček a holek po pěti sebevraždách. Pěkně za mřížemi a s režimem koncentračního tábora. Ideál českého životního stylu. ;-D

0 0
možnosti
PO

A jéje, klasickej Drda, prej "Češi neumí žít," houbeles, TY neumíš žít, nahoře to popisuješ, jak si dobrovolně ničíš zdraví.

"Občas zajdu do menzy a zvracím" - to je nějaká performace, či záchvat masochismu? ;-D

Se mrkni sem, komiku: http://www.kam.vutbr.cz/?p=nabs

Jak to tak čtu, tak aspiruješ na titul "Nejzoufalejší Čech všech dob." ;-D

0 0
možnosti
Foto

Nedávno jsem četl článek o tom, jak české děti nemají ma obědy!!!! Já jsem ve škole taky nechodil na obědy. Jedl jsem chleba se sádlem a ve škole se nevařilo, ani na gymplu. Obědal jsem až jsem přišel ze školy. Taky jsem pil jen vodu. V zimě byla nádoba s vodou zamrzlá, tak jsem vzal hrnek a led rozbil, abych se mohl napít. Tak se žilo za komunismu v padeátých létech, ale to nikdo nevěří, protože se na to zapomnělo. Ženy do práce nechodily, byly doma a neříkalo se o nich, že jsou nezaměstnané. Otec chodil na druhou směnu, abychom se uživili. makal ještě půl směny navíc, někdy i víc. Když jsem pak v roce 1966-67 dělal sociologický průzku ve fabrice, psalo se, že 56% žen je v domácnosti tedy bez práce.

0 0
možnosti
OK

pamatuji velice dobre skolni jidelny i "zdravou" vyzivu, jedno i druhe neni k zradlu, mladym se nedivim, take jsme se chodil dojizdet do buface. miochodem otyly ani anurekticky jsem nebyl ani tehdy, ani dnes, to zalezi na vice vecech , nez je samotne zradlo.

1 0
možnosti
HK

v clanku je dobre poznamenane: "Na tloušťku v dospělosti si totiž člověk založí v osmdesáti procentech už do!! osmého roku věku."

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/stravovaci-navyky-a-zivotni-styl-skolaku-fic-/domaci.aspx?c=A130417_223034_domaci_brm.

Takze hodne zalezi na rodicich, jak sve ditko od mala krmi, jestli ho nauci jist zeleninu (a ne spenat, rajcata grrrr, fuj :-)) a misto cokolady ovoce.

5 0
možnosti
OM

Ať si jedí, co chtějí, ale ty kalorie je potřeba někde spálit.

3 0
možnosti

školáci chtějí být krásní a štíhlí;-D to je věta....Kdyby se necpali smaženými nesmysly a hýbali se, tak by se jim to povedlo.

3 0
možnosti
Foto

Já jsem chodil do základní školy za války. Rodiče mi dávali svačinu. Byl lístkový systém a bez potravinových lístků se nedalo nic koupit. Nebyl jsem z chudé rodiny, ale sám jsem si nic nekupoval a proto jsem nepotřeboval peníze. Na dnešní mládež by byla potřebná vojenská prezenční služba a to i pro dívky; stačil by rok a bylo by po nezaměstnanosti. Stát by na tom vydělal; mohlo by to být něco jako PTP; práce by se pro ně našla

Moji 3 synové také prošli vojenskou prezenční službou a mělo to na ně pozitivní vliv.

4 7
možnosti

Můžete mi vysvětlit jak souvisí vojna s nezaměstnaností? děkuji

8 0
možnosti
MP

Malý dvůr a velký bič!

1 0
možnosti