Diskuze

Minulé čtyři týdny byly nejstudenějším začátkem jara za sto let

Uplynulé čtyři týdny se do statistik meteorologů zapíšou coby nejchladnější začátek jara za posledních minimálně sto let. Průměrná teplota klesla v období od 11. března do 7. dubna pod minus jeden stupeň Celsia. Toto období tak bylo nejstudenější od začátku měření v roce 1912.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Vytisknul jsem si tento článek... a připíchnul si ho na zeď... hned vedle článku z 15.dubna 2010, který měl název:   "Letošní březen byl nejteplejší za 130 let" 

;-)  

viz.: http://zpravy.idnes.cz/letosni-brezen-byl-nejteplejsi-za-130-let-f0f-/zahranicni.aspx?c=A100415_182038_vedatech_mad

0 0
možnosti

prej za to může globální oteplování.

Ta teorie je nevědecká, protože je nevyvratitelná, ať je jakékoliv počasí, horko nebo chladno, vždy se to podle ní dá vysvětlit

5 1
možnosti

by me zajimalo co tomu rikaji ti rozumbradove, kteri tady v diskusich psali, ze podobne pocasi jako bylo v poslednich dnech je naprosto normalni a opakuje se minimalne kazdym druhym rokem, ze v dubnu je bezne do prace jezdit na bezkach, atd... ;-)

5 0
možnosti

podle předběžných studií může za tohle počasí panely slunečných elektráren.Oni brání odrazem slunečnýho záření oteplování země a změnily koloběh proudění.Za chvilku tady bude mrtvá zem, pro zemědělce nevyužitá.!!

7 1
možnosti

Tryskové proudění je opravdu strašné. Vzpomínám si, že jsem na WC doběhl několikrát tak říkajíc v 12 a 5 minut. Ale  k tématu: Jak to tryskové proudění nad severním Atlantikem vysvětluje dlouho nevídaný fenomén, a to, že obrovské ledovce z Antarktidy doplouvají nyní až po šířky Kapského města?! Jak toto vysvětlí Globalní Woteplovači, ha?! Připomínám, že na jižní polokouli právě končí léto.

1 0
možnosti

P94e36t18r 34H45e55l66l50e71r

10. 4. 2013 23:14

Globální oteplovači to vysvětlí snadno, ono globální oteplení klidně může vytvořit lokální malou dobu ledovou.

0 1
možnosti

"Silné tryskové proudění nad Atlantikem," to znám, nedávno o tom psali v Učitelských novinách. Současný nízký tlak způsobuje abnormálně hustá letecká doprava, supermoderní letouny spotřebují hodně kyslíku, což má za následek nízký tlak a studené proudění do Evropy. Všechno jsem si vymyslel, třeba by to mohla býti pravda. :-(

4 1
možnosti

to je nějaký divný, pamatuju si, že když jsem byla malá holka, bylo v březnu zima a v dubnu se zima prala s jarem....

3 4
možnosti
Foto

J57i95r47k15a 66H74o10n35c50ů

10. 4. 2013 19:15

Až zas taková zima v březnu nebývá, když některá divoce žijící zvířata vyvádí mladé ...

1 0
možnosti

Golfský proud se ochlazuje táním ledovce a do střední Evropy se tak dotává více vlhkého vzduchu od severního moře. Pro země v našem pásmu to znamená chladnější zimy a letní přívalové deště. Navíc i boj proti globálnímu oteplování pomocí technologické modifikace počasí přináší první ovoce. Na druhé straně, kdyby hrozilo, že se část naší země ocitne pod vodou, tak bychom to řešili asi podobně. :-)

2 4
možnosti
Foto

A pak že nějaký globální oteplování ;-O Člověk tu zimou málem flekatí...

8 7
možnosti

Globální oteplování se projevuje věští zimou, protože tají ledovce na pólech, a tím se voda ochlazuje kompletně i v naších místech, a proto je zima.

I tuto blbost jsem už "oficiálně" slyšel od ekoteroristů.

Kteří mohou za to, že:

- máme města, ve kterých se nedá jezdit autem

- pole plná řepky

- 2 bilióny korun za sluneční elektrárny z našich společných peněz. Zabij bobra, zachráníš strom!

9 5
možnosti

"Průměrná teplota klesla v období od 11. března do 7. dubna pod minus jeden stupeň Celsia."

Konečně rosničkářská informace, které lze věřit.

2 3
možnosti