Diskuze

Co prozrazují čísla o vztahu násilí a inovací či kreativity

V britském filmu Třetí muž z roku 1949 poznamenává postava jménem Harry Lime, že za vlády rodu Borgiů v renesanční Itálii země „zažila války, násilí, vraždy a krveprolití. Zrodila ale Michelangela, Leonarda da Vinciho a renesanci”. Naproti tomu, prohlašuje, 500 let švýcarské demokracie a míru nepřineslo o mnoho víc než kukačkové hodiny.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

;-D autor zapomněl na jednu malinkatou drobnost. Na kulturní předpoklady. Opravdu není zas taková záhada, proč evropské válčící státy jsou na tom lépe než Bhůtán a pod., stačí se podívat kdo používá individuální kritické myšlení s kulturní motivací k aktivitě danou křesťanstvím. Podle výzkumů prý je v práci produktivnější ten, co má jistotu. Historie zase učí, že nejlepší díla byla psaná po generačních šocích typu první či druhá světová atd. Holt se to doplňuje, ale lecos se z toho dá vyvodit a aplikovat. PS: Nigérie dělá nejvíc filmů, protože je nejlidnatější africká země a nemá vysoký nároky na kvalitu. A ještě něco - Švýcarsko dalo světu Jeana Jaquese Rousseau, Le Corbusiera, Junga, Paracelsa, spoluzakladatele červeného kříže Henri Dunanta, průmyslníka Nestlého atd. Takže jednak ty kukačkový hodiny kecaj a to srovnání s Itálií, která měla monopol na slavné osoby z trochu složitějších důvodů, je prostě slabé.

0 0
možnosti
DK

Hodně politicky korektní článek.

Uznávám nepopiratelný přínos Nigerie v inovování Nigerijských dopisů a dalších mnoha způsobů podvodného jednání.

Naopak bych ale rozporoval tvrzení o inovacích ve státech s islámem jako převažujícím náboženstvím. Násilí a válek je tam dostatek, ale i OSN (ovládaná islamistickou většinou) označila tyto státy jako vpodstatě disfunkční (v oblasti vzdělání, průmyslu a i zmíněných inovavací). Nemít střední východ zásoby ropy, jezdili by dneska kočovníci na velbloudech od jedné vysoké školy ke druhé (ironie).

0 0
možnosti