Diskuze

Madagaskar volá o pomoc. Zelený ostrov spásají miliardy sarančat

Skoro polovina obyvatel Madagaskaru, tedy asi deset milionů lidí, možná nebude mít ke konci roku co jíst. Úrodu totiž ohrožují přemnožená sarančata. Podle OSN ostrov nutně potřebuje celkem 41 milionů dolarů, aby mohl proti hmyzu bojovat.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PB

P72e25t81r 42B60u90k42a37l

28. 3. 2013 9:52

Maji to delat jako Cesi, vyrobit auto a vymenit za potraviny z Polska.

0 0
možnosti
JD

Jaký problém ???  ... sežrat, než stačí "zelený ostrov" spást ;-)  ... ostatně s přístupem domorodců, kteří nyní mají přístup k moderním technikám, ale myšlením jsou pořád v neolitu moc dlouho zelený nebude ....

0 0
možnosti
TK

tak s čím teda mají vlastně problém? se sarančaty nebo s kobylkami? Pokud se dobře amatuji, poněkud se to liší....

0 0
možnosti
VS

nechápu cynismus diskutérú, prostě jim musíme Malgašanům pomoct!!!! Proč by jinak byl tento člámek??? 10 milionů těch ...... snad absorbujeme v klidu. Jinak, kobylky jsou ve všech Polskýckh kielbasa-----mnammmmm:-P

0 0
možnosti
VBS

Ano, kdysi jsme takto pomohli Senegalu (obdobný problém) a následně tam dodnes /již 100% komerčně/ naše firmy vyvážejí (mimo jiné) i insekticidy. Takže ono nejde jen o rychlou pomoc, ale může to mít i následný ekonomický profit. Jde jen o to, aby MZV z fondu na humanitární pomoc rychle vyčlenilo nějakou smysluplnou částku a ministr K.S. to rychle podepsal, neboť tyto prostředky jsou zcela v jeho kompetenci.

0 0
možnosti
TZ

T46i63b96o73r 22Z39í59d42e31k

27. 3. 2013 21:21

Regina z vyvolených s Biolitem?:-P

1 2
možnosti
MZ

sarancata jsou dokonce vyzivnejsi nez ryze

14 2
možnosti
Foto

Proc posilat temhle panchartum penize??

Slash-and-burn hospodaření, známé pod místním názvem tavy, je důležitou součástí Malgašské kultury a ekonomiky. Tavy se využívá při přeměně tropických pralesů na rýžová pole. Jeden nebo dva akry pralesa se vykácí, vypálí a osází rýží. Po jednom až dvou letech hospodaření se pole nechají stát ladem na dalších 4-6 let a poté se celý proces opakuje. Po 2-3 takovýchto cyklech je půda zcela vyčerpána a bez živin a většinou na ní vyrostou keříky nebo tráva. Nová vegetace však často neudrží půdu na svazích a dochází zde k erozi a sesuvům půdy.

Stejne dopadla haiti

8 2
možnosti
AK

Haiti dopadlo o dost hůře. Zatímco na Madagaskaru místní sice ničí pralesy, ale stále pracují a žijí zaé, tak jediná "práce" kterou vykonávají hai%tané je čekání na potravinovou a materiální "pomoc".

0 0
možnosti
KS

A co třeba poslat jim tam nějaký velký "vysavač", ze kterého by lezla rovnou sarančí paštika. EU stejně chce v budoucnu podporovat hmizí farmy jako zdroj potravin.

1 3
možnosti
MS

Chyba se může vloudit: sarančí Májka s lemurovou příchutí!

1 2
možnosti
MR

"Domorodci totiž považují sarančata zavhodnýzdroj živočišných bílkovin a za vítané zpestření jídelníčku. Jednoduchálovecká technika do rozevřených pytlů, či kbelíků je při této hustotěvždykorunována značným úspěchem. Místní obyvatelé pojídají těla sarančatzbavenánohou a hlavy, obalená v maniokové mouce a osmažená v oleji. Všichnialevědí, že doba hojnosti jednou skončí. Po sarančatech zbyde jen holázeměa hladomor."

zdroj: http://vesmir.msu.cas.cz/madagaskar/sarancata.html

2 0
možnosti
MS

Hle, jak si ten kobylkový program zpestřují!

0 0
možnosti