Diskuze

Nastal čas stanovit novou definici trvale udržitelného rozvoje

Albert Einstein kdysi prohlásil, že kdyby měl pouhou hodinu na to, aby našel řešení, na kterém závisí jeho život, prvních 55 minut by strávil definováním problému. Jakmile by našel správnou otázku, kterou si musí položit, dokázal by daný problém vyřešit za necelých pět minut.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

To patřilo kolegovi Rimbauerovi. Očividně má k realitě blíž, než autor...

0 0
možnosti
IS

Poručíme větru dešti. Potřebujeme k tomu pouze Tvoje peníze, ovčane. A moc se nevyptávej, diskuze skončila. My, vyvolení, víme, jak na to:-P

5 0
možnosti
RN

Na začátku článku jsem byl lehce na rozpacích, ale jakmile jsem se pročetl k větě "Ekonomika nesmí oddělovat pilíře trvale udržitelného rozvoje, ale musí být chápána jako služba společnosti, která pak prosperuje v bezpečném životním prostředí", tak jsem pochopil, že s tímhle názorem absolutně a zásadně nesouhlasím. 

To je zase další zelenej socialismus. Tohle zkouší zavádět Brusel a už se jasně ukázalo, do jakých míst tyhle pokusy vedou. Stranu, která by tohle měla v programu, bych nikdy nevolil ani náhodou, fuj :-/

4 1
možnosti
MR

Ani ředitelé by neměli psát své články ožralí: Vlády NEDOTUJÍ fosilní paliva, ta jsou nejlevnější (zatím stále). Vlády DOTUJÍ obnovitelné zdroje, protože jsou šíleně drahé a nekonkurenceschopné. Naopak fosilní paliva DOTUJÍ režimy, které by byly jinak naprosto neudržitelné, jako je Saúdská Arábie a Venezuela! Dále vlády NEDOTUJÍ moderní zemědělství, to funguje díky používání omezených zásob fosfátových hnojiv, kterých je omezené množství, ale dokážou radikálně zvyšovat úrodu a tím držet i ceny jídla stále nízko. Základním problémem a překážou pro tvale udržitelný rozvoj je přelidnění (to vysvětlete v Africe, Indii a Jižní Americe) a taky bezohledné drancování zdrojů (to vysvětlete v Číně).

5 0
možnosti