Diskuze

Desetitisíce Bulharů protestují proti vládě. Prezidenta vypískali

Obří demonstrace proti vysokým životním nákladům a vládnoucí politické garnituře se konají již od rána v mnoha bulharských městech. Organizátoři očekávají účast až 200 tisíc lidí. V Sofii se k pochodu demonstrantů připojil i prezident Rosen Plevnelijev.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

L84i77b84o24r 85Ž62á73k

24. 2. 2013 18:59

No mě to přijde, že lidé zde jsou zatím pěkně zpracovaní mediální a názorovou masáží. Schválně nepíšu Češi, protože Čech není lidský druh, v Čechách žijí geneticky stejní lidé jako v Německu, nebo třeba v tom Bulharsku. Problém je, že jsme byli umlčeni, každý kdo by náhodou vyjádřil nespokojenost s tím, jak věci momentálně jdou je vlastně komunista, nefakčenko, lůza, rasista a hlavně populista. A smůla těch, kteří se ozvou, je ta, že se do těchto kolonek nechali zatlačit. Směju se, ne vysmívám se nám místním lidem, vysmívám se těm, kdo chtějí změnu a nechali se nazvat levičáky a komunisty. My všichni jsme chtěli demokracii, chtěli jsme spravedlivou tržní společnost a stále ji chceme. Místo toho jsme dostali klientelistický systém. Vládu kmotrů a bankovní diktát, který nahrazuje kapitalismus všude po světě. Práva zaměstnanců a drobných živnostníků jsou pomalu okrajována ve prospěch nepočetné elity, která není schopná, jak se někteří snaží tvrdit, ale všehoschopná. A když už se začne někdo bouřit? Na Václavském náměstí se shromáždí téměř sto tisíc lidí a média odvysílají záběr na deset lidí, kteří se sešli tři hodiny před demonstrací, jak mávají vlajkou se srpem a kladivem. Zpráva zní několik desítek převážně příznivců KSČM demonstrovalo proti reformám. Výsměch, ale příště už nikdo nepřijde, není přece komunista. Zato ve Zlíně se sejde 20 lidí z celého skoro osmdesáti tisícového města demonstrovat proti komunistům na radnici, kteří byli řádně zvoleni a zatím ani nezačali znárodňovat a popravovat a půl roku je o čem v hlavním vysílacím čase vysílat. Tím se nezastávám komunistů, podle mě jsou dávno překonaní a jediný důvod proč sílí, je ten, že ještě po revoluci nestihli lidi zklamat. Všechny ostatní strany už svou neschopnost předvést zvládly. Islandský model funguje, ale je fakt, že Island má tři sta tisíc lidí a nikdo je příhodně nemohl nazvat flákačskými, populistickými, levičáckými komunisty. U nás to bohužel funguje spolehlivě.

4 5
možnosti

Dnes celé odpoledne TV má jako jednu z hlavních zpráv protikomunistickou demonstraci  Praze na které se sešlo cca 7 lidí - 5 demonstrantů a 2 příznivci..

3 3
možnosti

Asi nejsou tak spokojení jako Češi. Demonstrace jsou běžné všude tam, kde jsou lidé nespokojení. Ve Španělsku, Německu, Itálii... Je to jejich ústavní právo. Holt každý nemá štěstí na vládu, která nejen v energetice úspěšně přímo podniká, tak  jako Češi ;-D

1 1
možnosti

Naštěstí vláda mou spokojenost ohrozit nemůže.

2 0
možnosti

Pro svět je jediná šance to, co předvedl Island. Nechat banky zbankrotovat, žadné převádění dluhu na chudé, žadná pomoc od státu. Bankéři nás kontrolují už po staletí, hlavně díky nevědomosti lidí. Pokud zbankrotuje banka, jediný opravdový výsledek bude že pár kravaťáku skončí na dlažbě. A zbytek je pouze mýtus. Z bankami nezmizí výrobní proces, suroviny ani lidský kapitál. To je všechno rozšířený mýtus bankéři, který bohužel většina lidí uznává jako univerzální pravdu. Jenže pravda je taková, že bez bank se nezmění téměř nic.

7 6
možnosti

"Pokud zbankrotuje banka, jediný opravdový výsledek bude že pár kravaťáku skončí na dlažbě" - a par lidi prijde o uspory a duchody a tak. Ale jinak se nestane celkem nic :-)

6 2
možnosti

J97a12n 83T13o66n

24. 2. 2013 15:05

Demonstrovat proti vládě, poté co podala demisi, mi přijde stejné, jako vstoupit k partizánům den po vyhlášení míru :-)

9 0
možnosti

a pak nechají obyčejnélidičky, aby nesli břemeno jejich selhání přes daně a zbídačujících opatření. Alidé v souladu s demokratickou linií tohle dlouhodobě neakceptují.

Reportér: Ale tady vBritánii do velkém míry závisíme na finančním sektoru, ne?

Prezident: Tohle jezajímavá otázka, protože jednou z věcí, o které jsme se z kolapsu bank naIslandu poučili, je to, že islandské banky stejně jako britské, americké adalší banky jsou high-tech společnosti, které najímají inženýry a matematiky,počítačové vědce. A pak když padly, tak inovativní části naší ekonomiky,high-tech sektor, IT sektor ve skutečnosti začaly rozkvétat. Ty si v posledníchtřech letech vedly daleko lépe, než kdykoliv před tím. Poučení z toho tedy veskutečnosti je, když chcete, aby se vaše ekonomika stala konkurenceschopnou vinovativním sektoru 21. století, tak je silný finanční sektor, který z těchtosektorů odebírá talenty, a to i když je to úspěšný finanční sektor, veskutečnosti špatnou zprávou, když chcete aby vaše ekonomika byla konkurenceschopnouv oblastech, které jsou doopravdy obory 21. století, v informacích, inovacích,technologiích a v IT.

Reportér: Pane Grimsone,opravdu vám velice děkuji.

Prezident: Děkujimnohokrát.

Zdroj:http://www.exilovenoviny.cz/articles/2013/01/30/buh-pozehnal-islandu-ne-jednoduse-zvitezila-revoluce-zdravy-rozum Jana Jakšová –  8.2.2013 18:14

1 0
možnosti

Bůh požehnal Islandu? Ne, jednodušezvítězila revoluce a zdravý rozum.

 

Jak se stalo, že Island, který byl zadlužený tak, že svým občanům ani nemělco dát jíst, že „ten“ Island ani ne pět let po bankrotu skoro zapomněl nanezaměstnanost a jeho ekonomika jen kvete? Islandský prezident Ólafur RagnarGrímsson na nedávném Světovém ekonomickém fóru v Davosu odpovídá na otázkyreportéra televize AlJazeera:

http://www.youtube.com/watch?v=51-Jfh6ADH0

Reportér: Až dosudjediným kousíčkem naděje pocházejícím z této Davoské konference je prezidentIslandu, který stojí vedle mě, Ólafur Ragnar Grímsson.

Pane prezidente, pročjste takovým majákem naděje? Proč Island přežil to, v čem Evropa selhala? Coděláte jinak? Prezident: Myslím, že topřekvapuje hodně lidí. Před čtyřmi lety jsme byli příkladem selhavšíhofinančního systému číslo jedna, ale teď jsme zase v zotavení, s ekonomickýmrůstem a s velice nepatrnou nezaměstnaností. A já si myslím, že tím hlavnímdůvodem je to, že jsme byli dostatečně moudří, že jsem si uvědomili, že tohleje také fundamentální sociální a politická krize. A po tom všem jsmenepostupovali podle tradiční, převažující ortodoxie Západního světa posledních30 let. Zavedli jsme kontrolu měny, nechali jsme banky zbankrotovat, poskytlijsme pomoc chudým a nezavedli jsme zbídačující opatření v tom rozsahu, jakývidíme v Evropě. A výsledkem je po čtyřech letech to, že Island se těší zpokroku a zotavení, což je velice odlišné od ostatních evropských zemí, kteréutrpěly finanční krizí. Reportér: Co ale vašepolitika nechat banky padnout? Fungovala by i ve zbytku Evropy? Prezident: Myslím, žeano. Protože se často lidí ptám, proč považujeme banky za něco jako posvátnéchrámy moderní ekonomiky, proč nejsou banky něco jako aerolinie,telekomunikační společnosti aj., kterým se dovoluje, aby zbankrotovaly, když sechovaly nezodpovědným způsobem? Ta teorie, že musíte vykoupit banky z dluhů, jeteorií o tom, že bankéři si užívají svého vlastního zisku z úspěchu a paknechají obyčejné lidičky, a

1 1
možnosti

Už i bulharský lid pochopil, že celosvětový systém založený na korupci, podvodech, nucené spotřebě a chamtivosti je nereformovatelný a vede zákonitě k děsivému zadlužování a ekonomickému krachu. 

Že to jde i jinak, ukazuje příklad ISLANDU: 

http://www.youtube.com/embed/xXekFsv-NuY

4 6
možnosti

Ve všelidovém hlasování si lidé odsouhlasili, že se dluhy vůči sousedním státům neplatí. Paroubek forever.;-D

8 3
možnosti

Tohle klidne muze zazehnout revoluci v cele EU. Byla jen otazka casu, kdy to zacne.

5 1
možnosti

revoluci v cele EU? co byste si pral revolucne zmenit? ;-)

7 2
možnosti

Balkánské jaro? Už se nemůžu dočkat, jak se tam začnou řezat...

0 2
možnosti

Bulhaři by měli demonstrovat především proti zločincům  z čezu , jejich vláda za to nemůže.

2 12
možnosti