Diskuze

Ano, ne, ano. Soud rozhodne o registracích, přepočet podpisů nebude

Nejvyšší správní soud do 14. prosince rozhodne, zda vyhoví žalobám vyřazených prezidentských kandidátů. Ministerští úředníci, jejichž vzorce vzbudily řadu pochyb, dodatečnou práci s přepočítáváním hlasů mít nebudou. Soud totiž pouze rozhodne, které kandidáty má vnitro dodatečně registrovat.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Po pravdě, díval jsem se na ten zákon a příslušný paragraf sám o sobě je naprostý paskvil. Cituji:

 (5) Ministerstvo vnitra ověří správnost údajů na peticích namátkově 

na náhodně vybraném vzorku údajů u 8 500 občanů podepsaných na každé petici. 

Zjistí-li nesprávné údaje u méně než 3  % podepsaných občanů, nezapočítá 

Ministerstvo vnitra tyto občany do celkového počtu občanů podepsaných na petici. 

¨ Nerozumím.  Podle mne Propočet kontrolního vzorku může zjistit nesprávné údaje jen u tohoto vzorku. Samozřejmě, je-li tento vzorek reprezentativní, lze z toho usuzovat, že  taková chybovost, plus mínus, bude i v celém souboru, (o tom ale v zákoně není řeč, klidně mohu vybrat vzorek ze začátku archů, ke ovšem patrně podpisy budou vykazovat vzájemně  podobnější chování než ve vzorku reprezentativním, třeba budou ze stanoviště,kde se shromáždili podvodníci, nebo naopak odněkud, kde si ten sběrač všechno kontroloval, co já vím). Nicméně, větu "nezapočítá Ministerstvo vnitra tyto občany do celkového počtu občanů" bych četl tak, že nezapočítá maximálně tři procenta z8500 občanů vzorku.  A pokud se tento výklad někomu nezdá, odkazuji ho na další odstavec, týkající se druhého kontrolního vzorku, kde se píše doslova: "nezapočítá Ministerstvo vnitra občany z obou kontrolních vzorků do celkového počtu  občanů podepsaných na petici." Tadu podle mne je výklad naprosto jednoznačný, A to nemluvím o tom, že v zákoně není specifikováno, co znamená "áhodně vybraný vzorek", ostatně o tom jsem vlastně psal výše, takže o tom mluvím.

0 0
možnosti
Foto

M31i18l73a20n 30K36a43s33l

28. 11. 2012 10:13

tedy na to, co dokáže říct Henych opravdu nejsou slova - ten člověk by si měl zopakovat základní školu

3 0
možnosti
Foto

M28i53l29a44n 14K81a84s50l

28. 11. 2012 10:24

nechápu, jak ho mohou jeho nadřízení nechat na svém místě po tom, co předvádí za základní neznalosti

2 0
možnosti
Foto

Soud by mel v prve rade naridit psychologicke vysetreni Dr. Henycha se zamerenim na logicky usudek a znalosti zakladu matematiky, nebot dost lidi ma strach o jeho dusevni zdravi!

4 0
možnosti

Henych je doktor? RSDr.?

0 0
možnosti

Nicméně tzv. Henychova metoda vstoupí do dějin matematiky jako ukázka naprosté idiocie. Holt každý má v dějinách místo, jaké si zaslouží.

6 0
možnosti
Foto

Priste bych prosil neopomenot velkeho zastance a posvecovatele teto metody. Presnejsi nazev je "Henychovo-Kubiceho" metoda!

4 0
možnosti

Cituji:

"Na právo nemůžeme uplatňovat závěry a poučky z matematiky či z jiných věd"

To mi přijde jako špatný vtip, teď již jen počkáme až bude uzákoněno, řekněme pro potřeby daňového úřadu, že 1+1=11

;-(

8 0
možnosti

nevim, o co panu Henychovi jde. V tom zakone je to jasne napsane - odecte se procento chybnych hlasu v obou vzorcich (17.000/pocet chybnych*100) - tedy je to prumer. Pokud scitani procentualnich chyb nekdo obhajuje, mel vratit maturitni vysvedceni, protoze postrada jakoukoli schopnost resit slovni ulohy na urovni 2.st ZS.

3 0
možnosti

Nechci být jízlivý, ale v tom zlomku jste přehodil dělence a dělitele.

1 0
možnosti
Foto

Zajimala by mne odpoved na dotaz, zda byl vypoctem MV opravdu dosazen ucel zakona a opravdu spocitan procentualni pomer chybnych hlasu?

0 0
možnosti
Foto

Zastanci postupu MV necht pouziji stejnou metodu Dr. Henycha pro vypocet platnych hlasu! Potom jim budis umozneno, aby si sami nafackovali a vyndali hlavy ze svych p....

4 0
možnosti

R^;-D  Ano, to je dobrý nápad, přepočítat to opačně - platné hlasy ! ;-D

1 0
možnosti

"..odečte od celkového počtu občanů podepsaných na petici počet občanů, který procentuálně odpovídá chybovosti v obou kontrolních vzorcích (například bude-li chybovost v obou kontrolních vzorcích takto zjištěná celkem 10 %, odečítá se 10 % občanŧ podepsaných na petici).."

No to je výtvor. Může být vůbec zákon, ve kterém je zjevný rozpor, platný?? :-/

0 2
možnosti

J72a54n 87U31l61r20i68c28h

27. 11. 2012 22:37

Zmetek. Ale lidí ochotných hledat smysl zmetku je evidentně dost.

0 2
možnosti

Co můžeme v této zemičce očekávat ? Právníci (tzv."vysokoškolsky vzdělaní lidé") napsali nějaký zákon,který "není z nejlepších".Směnovna ho schválila a senát (ukázal,jak je důležitý)-schválil také.I pan prezident se svými poradci ho podepsal.  Možná by to šlo zachránit, kdyby při praktickém použití někdo přemýšlel hlavou a uměl procenta (učivo ZŠ).Že pro každého JUDr.je problém technické či abstraktní myšlení víme,teď víme, že i procenta.Pořád to šlo ještě zachránit,přiznat chybu a omluvit se.To ale NEJDE! Raději se budeme soudit.O co se budeme soudit ?O rozum,o zdravý rozum nebo o tom že nazávislý soud prohlásí,že lze i dělit nulou?-vždyť ON je nezávislý,rozuměj,ON rozhodne, že Země je středem vesmíru. Stát nepohlídá ani pančování alkoholu jedovatou látkou a zemřou na to desítky lidí,  desítky mají trvalé následky a co stát udělá ?V novele zákona o DPH je například, že  zákazník při koupi slepecké  hole již nezaplatí sníženou sazbu DPH ale základní (21 %) Netřeba komentáře

6 0
možnosti

P63a13v71e27l 18K97u60r24a26l

27. 11. 2012 22:21

V zákonu ovšem není definice co je 21 procent tudíž si můžeme zvolit jakýkoli výklad.

Matematická zvyklost je dle ministerstva irelevantní.

2 0
možnosti