Diskuze

Katolická Itálie vyhání z ulic muslimky v burkách, zákon posvětil výbor

Itálie vykročila k tomu, aby se stala třetí evropskou zemí, která ženám zakáže na veřejnosti nosit muslimské burky a nikáby. Návrh příslušného zákona už schválil ústavní výbor parlamentu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JM

81honza

3. 8. 2011 20:01
muslimové

když se muslimům v itálii nelíbí, tak ať se odstěhují někam jinam. přece věděli, že itálie je převážně katolická a bylo to jejich rozhodnutí tam přivandrovat.

2 0
možnosti
D

duhacenzor3

3. 8. 2011 18:23
Měli by

v prvě řadě zakázat přistěhovalectví muslimů do Itálie, stavbu mešit a začít řešit vlastní demografií a politkorektnost. Zakázovat burku je stejně hloupé, jako zakazovat džíny, muslimka zůstane muslimkou z burkou i bez ní, těch pár let, než islá ovládne Evropu to vydrží.

P:S: Mimochodem, co ten dramatický titulek "katolická Itálie", Itálie není katolická, od roku 1870, kdy vznikla  v Itálií vládnou atheisté.

2 0
možnosti
PM

pm22

3. 8. 2011 17:30
Katolická Itálie vyhání z ulic muslimky v burkách,

Chyba.

Melo byt : Konecne.  Katolická Itálie vyhání  muslimy.

2 0
možnosti
MS

majkl1

3. 8. 2011 13:21
Z článku vyplývá:

Itálie tvrdí, že zákon je nespradlivý a proto ho navrhuje a schvaluje. Páni "novináři", lépe to opravdu napsat nešlo.

Ale k meritu věci - dle Islámu může mít muslim více žen. Takže jejich náboženské přesvědčení a svobodu zákon o monogamii porušuji též. Hmm. Jsem tedy přesvědčený mormon, takže mohu mít též, ve shodě s vírou, více manželek. Zákon mi v tom brání. Asi to poženu do Bruselu, Štrasburku, OSN. To by bylo, aby mne někdo kvůli náboženskému přesvědčení diskriminoval!

1 0
možnosti
PP

capellen

3. 8. 2011 13:06
Kdyby bezpečnost na veřejnosti souvisela s oblékáním

pak OK. Ale dnes si může kdokoli cokoli opatřit, schovat a použít kdy se mu zlíbí, s burkou či bez ní.... Jestliže jsme dopustili globalizaci světa technickými vynálezy, neměli bychom takto "uboze" chránit "kulturní dědictví". Ostatně, jak pak můžeme po islámských zemích chtít, aby nechali svobodu našincům v tamní kultuře?

0 0
možnosti
JM

81honza

3. 8. 2011 20:41
Re: Kdyby bezpečnost na veřejnosti souvisela s oblékáním

a on to po islámských zemích někdo chce? a kdo, zkus někoho jmenovat. zapomněl jsi napsat, že musíme být lepší než oni, proto jim budeme ve všem ustupovat.

0 0
možnosti
JH

Bug02

3. 8. 2011 12:53
no

Nevím přesně jak to bude vypadat u muslimů doma, ženy zřejmě se svými ortodoxními protějšky prožijí peklo (nedivil bych se kdyby vůbec nesměly ven), ale rozhodně to hodnotím kladně.

0 0
možnosti
N

newstagger

3. 8. 2011 11:43
EU chrání jako kultůrní dědictví i značku smradlavých

syrečků, proč taky nechrání evropské obyvatele a životní styl

1 0
možnosti
K

kolda501

3. 8. 2011 12:36
Re: EU chrání jako kultůrní dědictví i značku smradlavých

.... jak vidíš tak chrání ,  ... škoda že s takovým zpožděním ...... ale tak to prostě je. ;-)

0 0
možnosti
R

Rafalinka

3. 8. 2011 11:13
h

samozřejmě, pokud někdo nutí někoho nosit třeba burku nebo niqáb, není to ok ani trošku. Ale pokud je to svobodná volba, tak by měli mít lidé svobodu ne? Vy tady moralizujete, mluvíte o útlaku.. vy jste s nějakou muslimskou ženou mluvili? co vám řekla? nebo zase přejímáte názory tv..?

nadpis zní katolická itálie, haha, v itálii je tolik bordelů že by vám z toho bylo špatně.. v italské tv neuvidíte dokumenty nebo něco seriozního, ne v tv budete vy a vaše děti sledovat celé dny jen zábavné pořady, kde krom moderátorů jsou vždy minimálně dvě polonahé prostitutky, které se tam pořád natřásají, a každých pár minut mají svoje sólo.. dělaj tam ze sebe blbky, prostě styl hloupé blondýnky v minisukni.. ve zprávách se tam řeší jen kdo kde a ským a kdo se kde svlíknul a ožral.. tohle je společnost, která bude někomu říkat, jak se má oblékat?? a ještě tohle je katolická společnost???něco je na to koukat z gauče v pohodlí domova, něco jinýho je jít a kouknout se na věci svýma očima..

b.

1 0
možnosti
JM

janacz

3. 8. 2011 11:42
Re: h

Až taková svoboda by dovolila chodit po ulicích bez ničeho nazí. Nicméně se to považuje za přestupek.

0 0
možnosti
JP

Tod Howado

3. 8. 2011 10:46
/

jako právník a katolík ríkam ze tohle je v rozporu s listinou zakladnich prav a svobod a patrne i s italskou ustavou, konkretne jde o porusovani svobody nabozenskeho vyznani a osobni svobody.

0 0
možnosti
RS

Vanguard

3. 8. 2011 11:06
Re: /

Jako právník a katolík si myslím, že stát může i pro svobodu náboženského vyznání stanovit určité mantinely z důvodu veřejného pořádku ... žádný evropský stát například (pokud vím) nepovoluje polygamii, ačkoliv islám jako takový ji připouští.

1 0
možnosti
MM

captain cook

3. 8. 2011 10:12
oprava pro zeleny.ropak v 7:08

text tveho prispevku se tu vyskytuje v ruznych obmenach a je postupne pripisovan projevum a jmenum ruznych australskych politiku, Johnem Howardem pocitaje, uz nekolik let.

Je to PODVRH, nikdo z australskych politiku to takhle NEVYSLOVIL, ackoliv si to mnozi nepochybne mysleli a take si to mysli mnozi australsti obcane. Pristehovalci, kteri chteji ziskat australske obcanstvi musi slozit zkousku mistni znalosti. Ruzna krvacejici srdicka civilnich libertarianu by tu zkousku rada zrusila, ale dosud se jim to nepodarilo a tezko uz podari.

Australane jsou mnohem tolerantnejsi k pristehovalcum nez jsou Cesi. Nicmene, vetsina z nich povazuje za zakladni povinnost novych prichozich, aby se prizpusobili a integrovali do spolecnosti, ne si ustavili etnicke enklavy. Kdysi byli nove prichozi vitani jako "novi Australane" a ocekavala se od nich integrace. To se zmenilo nekdy v 1974, kdyz blbec Al Grasby zavedl multikulti a vyzyval nove prichozi, aby si zachovali svou kulturu, cimz integraci postavil

0 0
možnosti
MM

captain cook

3. 8. 2011 10:22
Re: oprava pro zeleny.ropak v 7:08

cimz integraci postavil na hlavu. Vzajemne oddelovani etnickych a nabozenskych komunit zpusobilo v Australii odcizeni radsi nez lepsi sblizeni mezi pristehovalci.

Zkouska znalosti to ma trochu napravit a uvest jinym smerem.

Neni nic spatneho na samem zachovani si puvodniho jazyka a znalosti sve kultury, ale bez znalosti jazyka zeme se clovek tezko ve spolecnosti uplatni a jeho sance na praci je znacne zmensena. Take neni prijatelne sebou privezt sve puvodni spolecenskde ci narodnostni problemy a trenice a pokracovat v nich v Australii. Pochopitelne, ze je vyloucene, aby si nove prichozi vykladali pravo po svem a pozadovali jeho zavedeni nad pravem australskym. Proti tomu se vyslovila ministerska predsedkyne docela nedavno - stejne jako pred ni jeji predchudci - a zduraznila, ze australske pravo plati pro vsechny rezidenty Australie bez ohledu na puvod a menit se to pro nikoho nebude.

0 0
možnosti