Diskuze

Před námi je finanční bouře po klidu. Suverenita států zeslábne

Mohlo by k finanční krizi z let 2007-2008 dojít znovu? Od vypuknutí krize se naskytl bezpočet příležitostí – v podobě nepostačujících závěrů a rozhodnutí oficiálních činitelů – se takové vyhlídky obávat. Během tří summitů skupiny G-20 konaných od vypuknutí krize se světoví lídři dohodli na mírném zpřísnění finanční regulace, avšak pouze pro banky, zatímco ostatní tržní hráče ponechali bez omezení a dohledu. Stejně jako před krizí tedy ani dnes nikdo nemonitoruje téměř neomezený „virtuální“ trh derivátů, kde se peníze volně přelévají bez oficiálních pravidel či bez kontaktu s reálnou ekonomikou.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

skeptický

7. 8. 2011 12:50
To je povyku.

Zcela zanedbatelná část lidstva žije v předlužených státech, které nedělali nic jiného než plnily požadavky svých voličů. Teď přichází věřitel a chce své peníze zpět což znamená, že závisláci na "veřejných" penězích (přesně řečeno na penězích, které byly ukradeny těm hlupákům, kteří se zdanění nemohou vyhnou) vykříkují svá stále stejná klišé ohledně viníků. Nikoli zlovolné anonymní organizace, ale zcela konkrétní voliči populistických zozhazovačů a křiklounská sdružení rvoucí se o balík cizích peněz.

Jednoduše - projevy degenerované společnosti, té společnosti, které chce místo práce jen peníze a sociální jistoty. Pno i slovo democratia má dva významy - lícem je vláda lidu, rubem je vláda lůzy. Možná, že už ten líc je příliš prošlapaný.

0 0
možnosti

marbo

2. 8. 2011 9:53
Je na tom dobře vidět

o čem mluvil Petr Robejšek, když říkal, že ať budou ostatní státy pouštět Německu žilou jakkoli, pro Francouze to bude vždycky málo.

0 0
možnosti

marbo

2. 8. 2011 9:48
To jsem si mohl myslet hned že to psal francouz

Kdo jiný by mohl tvrdit, že je německo nedostatečně solidární, a že tím vlastně prohlubuje krizi eurozóny. Je to komik;-D

0 0
možnosti

Světlonoš

1. 8. 2011 11:12
cely ten problem

je zpusoben bankovnim sektorem a politiky, kteri sdili vinu. Politici zadluzuji staty u bank (mozna i za provizi) a banky pak ziji z nasich dani. Jen CR plati 80 mld korun uroky bankam kazdy rok. Proc? A kdyz maji banky problemy, tak se na jejich prusery skladame opet vsichni z nasich dani. Banky kontroluji penize, v USA si je tisknou jak se jim zachce. Maji neuveritelnou moc. To neni o kapitalismu nebo socialismu, je to o prohnilem financnim systemu, na kterem se podili banky i politici.

Kdyby se objevila politika strana, ktera by si dala jako cil zplaceni statniho dluhu. Zametla by s korupci a zacala by presvedcovat lidi, ze je treba dluh zplatit, tak by se lidi i uskromnili. Ja bych klidne odvadel mesicne i nekolik tisic navic po dobu par let, kdybych vedel, ze za 5 let budeme z dluhu venku. Samozrejme by to muselo byt podmineno ustavnim zakonem o rozpoctu, ze budouci vlady maji zakazano jakekoliv dluhy delat.

0 0
možnosti

Marold3

1. 8. 2011 11:12
Kapitalismus produkuje problémy,

které není schopen řešit ...

0 0
možnosti

Mirco1

1. 8. 2011 12:05
Re: Kapitalismus produkuje problémy,

:D Tyto problémy neprodukuje žádný kapitalismus, toto jsou problémy VEŘEJNÝCH účtů, tj. problémy států. Kapitalismus je ovšem natolik výkonný, že je schopen je po nějakou dobu utáhnout, dokud stát nezdaní, nezreguluje a se sebou nesváže enonomiku natolik, že ani kapitalistický systém už není schopen státní výdaje utáhnout. Ale to je problém státu a jeho bankrotu, ekonomika totiž sama o sobě běží stále dál.

2 0
možnosti

erth

1. 8. 2011 10:32
-

tenhle trotl mimochodem říká, že EU (komise nebo EUministr financí) by převzala rozhodování o výnosech z daní jednotlivých členských států a saturovala náklady regionů (států) dle jejich potřeby. Tohle neuměl ani Sovětský svaz se svými satelity.

0 0
možnosti

Vosta Jindra

1. 8. 2011 10:24
Suverenita je zaklínadlo pro blbce

stejně už dávno neexistuje a nikdy už nebude. Čím později si to státy připustí, tím to bude horší. Hlavní problém přeci není dluzích - ty měly státy vždycky a ve všech obdobích s krátkými výjimkami. Problém je, že celý svět je vystaven hře pár gamblerů bez jakékoli odpovědnosti, kteří jsou schopni zlikvidovat kohokoli během pár dnů, nebo připravit miliony lidí o úspory ke svému prospěchu. Mají ovšem dost síly na to, aby si u vlád vynutily, že nebudou nijak omezováni a pod vlajkou svatého liberalismu a deregulace (která trvá už přes dvacet let) mohli vesele provozovat svoje pochybné řemeslo. Je to taková nová šlechta, kterou není nikdo schopen zarazit.

0 0
možnosti

Starej_Mraf

1. 8. 2011 9:54
Finanční instituce mají papírky a jakési kredity

Vzhledem k tomu, že není měnový zlatý standard, tak finančníci mají peníze jen do té doby, dokud ostatní budou uznávat jejich hodnotu...

0 0
možnosti

pavel64

1. 8. 2011 10:29
Re: Finanční instituce mají papírky a jakési kredity

Naštěstí pro ně, většina opravdových finančníků není blbá a za nuly a jedničky v počítači si kupují reálné statky či alespoň moc se k nim dostat.

0 0
možnosti

Abú Sajf

1. 8. 2011 9:40
A vy jste si někdo myslel,že

to bude jinak? Stejně to dopadne jak to už dávno načrtli Marx s Engelsem - jinak to ani nemůže být, protože miliardy lidí nebudou tupě dřít na pár vyvolených, to je přece jasné!;-D;-D;-D

0 0
možnosti

osmera

1. 8. 2011 9:38
nemecko

ja se teda vubec nedivim ze se nemecko cuka a jiz nechce plnit ulohu evropske pokladnicky. Socialisticka evropa je mnoho let zvykla ze zije na dluh a sama nezavadi zadna opatreni dokud je cas a pak kdyz jde do tuheho tak rekne "nemecko ty jsi nejbohatsi, ty musis nalejt do nas hodne penez, protoze jinak se to podela" a nemecko doposud vzdy solidarne platilo.  Ale proste jednou trpelivost pretece a prestane se chtit delat kdyz pulku sve vyplaty odevzdava rekum, italum ci portugalcum, a ti si uzivaji svoje duchody a patnacte platy.

Solidarita je totiz neco jineho, to je kdyz muj soused se dostal do problemu a ja mu pomuzu prekonat obtizne obdobi, a ne ze je resit nebude a bude se spolehat na to ze dalsich 20 let budu jeho ucty platit ja.

Tenhle pristup vede jen k tomu ze i ty staty ktere by byli odpovedne, rezignuji a dostanou se take do spiraly socialistickych slibu a po par letech se zjisti ze o pomoc krici 15 zemi, ale zdravou ekonomikou ktera by je zachranila nedisponuje nikdo.

0 0
možnosti

zlyjazyk

1. 8. 2011 11:47
Re: nemecko

Moc tomu nerozumím,copak Řecko,Irsko,Španělsko,Portugalsko jsou nebo byly socialistické státy?

0 0
možnosti