Diskuze

Vzpomněl jsem si na Háchu, odmítl Klaus kritiku od landsmanšaftu

Prezident Václav Klaus se ostře ohradil proti výroku významného představitele sudetských Němců Bernda Posselta. Ten mu vyčetl neochotu omluvit se za odsun Němců po druhé světové válce. "Oni napadli mne, ne já je," prohlásil český prezident v Plzni.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

heavy66

2. 7. 2011 14:41
Vážený pane Posselte,

hodně vody uplynulo od těch dob, a čas většinu ran již zahojil. Pokud bychom vyznávali stejné hodnoty jako Němci během okupace, museli bychom zabít deset Němců za každého zavražděného Čecha v Lidicích, Ležákách, Praze, Terezíně a mnoha dalších místech. Buďte rád, že se to nestalo, buďte rád, že se většina vašich předků /soukmenovců dostala živá a zdravá do Říše, a nemusela doopravdy zaplatit za hrůzy a škody, které v naší zemi napáchala. Takže zavřete svou nevymáchanou hubu a držte ji co nejpevněji.

0 0
možnosti

TaHonza

19. 6. 2011 16:10
netřeba omluvy sudeským Němcum

Není důvod k Omluvě jednak ti kdo to zavinili dávno nežijí. A druhou světovou stejně způsobily němci. Takže spíš Německý stát když tak se měl omluvit za špatnou politiku té doby a že přivedl své lidi do války,poškodily mnohé obyvatelé Evropy , a tím že nevyhráli sami zapřičinili nutnost odchodu německých obyvatel přestože třeba nebyli zapojeni do války z uzemí která jim nepatřila.

My sme tím jen získali. Kdyby nebylo druhé světové války, v naší zemi češi by byli narodostní menšina. Neboť ještě před válkou mnoha česká města měla velkou populaci obyvatel německé národnosti. A Tak vlastně díky válce naše země patří nám a né němcum.

0 0
možnosti

neandrtálec

14. 6. 2011 7:53
Jeden, možná dva rozdíly proti první republice jsou, že ?

:-)

0 0
možnosti

neandrtálec

14. 6. 2011 8:29
Re: Jeden, možná dva rozdíly proti první republice jsou, že ?

Tehdy : nebát se a nekrást

Teďka : nerozeznám čisté a špinavé peníze.

:-)

0 0
možnosti

OskarPokorny

13. 6. 2011 23:41
Beneš

Tady je zase "historiků" a) Beneš opustil ČSR z toho důvodu, že by v protektorátu nepřežil ani minutu - německá nenávist vůči němu byla naprosto zavilá Hitler o něm mluvil jako . Je to například vidět na to, že jedna z prvních věci co Němci po okupaci udělali bylo, že mu vybílili vilu. b) Hácha nebyl špatný člověk a všem (i jemu) bylo jasné, že se obětuje - I Beneš mu pogratuloval ke zvolení (hlupáci to interpretují jako pokrytectví), což bylo podle mého spíš takové vyjádření podpory, protože Beneš věděl že je to od něj prostě fatální oběť a po válce když byl Hácha zavřen za vlastizradu to prostě nešlo jinak, protože si představte, co by jeho propuštění udělalo s davem ještě rozjitřeným válkou. c) Beneš nás žádné Moskvě nezaprodal - jeho chování prostě bylo vynuceno okolnostmi. - roztrpčení lidí z Mnichova a "zrady" západu, nekritický obdiv většiny obyvatelstva k SSSR p osvobození, a dohody, které udělali západní představitelé se Stalinem (vyměnily nás za Rakousko).

0 0
možnosti

OskarPokorny

13. 6. 2011 23:45
Re: Beneš

d) Beneš je často vykreslován jako nějaký "český Hitler" - to vůbec není pravda, ve skutečnosti ve světě době obdivován po celém světě a byl považován za příkladného demokrata - a také to byl opravdu politik světového formátu.

0 0
možnosti

bourbon

13. 6. 2011 22:04
prostor Waffen-SS na Sedlčansku a Neveklovsku

Někdo by tomu panu Posseltovi měl připomenout polozapomenutou vysídlovací akci z protektorátních časů, při níž němečtí okupanti vyhnali obyvatele několika vesnic ze Sedlčanska a Neveklovska. Zřídili tam pak "Truppenübungsplatz Seltschan". Tahle německá akce byla v roce 1945 jistě v živé paměti...

Občas se objevuje tvrzení, že Waffen-SS byli obyčejní němečtí vojáci, žádní esesáci. Zkuste tohle vykládat v Javoříčku, v nichž příslušníci Waffen-SS vraždili ještě 5. května 1945.

0 0
možnosti

Pavel Brno po smazání

13. 6. 2011 23:47
Re: prostor Waffen-SS na Sedlčansku a Neveklovsku

Těch vysídlených dědin bylo hodně - např. okolí Rozstání (včetně)  na Drahanské vrchovině - rodiště mého otce.

0 0
možnosti

Saint Vitus from ABL

13. 6. 2011 20:58
Asi takhle.

Normální prezident ČR by si nechal pozvat velvyslance SRN na kobereček, optal by se ho na názor vlády SRN k danému tématu. Případně by daného pana velvyslance odeslal domů nebo mu poděkoval za konzultaci.

V žádném případě by se nevybavoval či reagoval na nějakého pana Posselta. R^

1 0
možnosti

Lujer

13. 6. 2011 20:51
Naštěstí né všichni Němci jsou jako Posselt

...a naštěstí né všichni Češi jsou jako Klaus.

0 0
možnosti

SlavekLBC

13. 6. 2011 20:44
Historie nikdy není objektivní

Dr. Emil Hácha byl podle mého názoru slušný člověk a nechtěl bych být v jeho kůži. Nebyl to v pravém smyslu politik. Nebyl zlý, agresivní ani podlý. Myslím si, že po bitvě je každý generál, ale s ohledem na historická fakta se nedalo příliš konat jakkoli jinak bez krutých následků.

Co se týče sudet. Moje babička pocházela z Duchcova a vyprávěla nám jak tamní němci jednali před začátkem a na začátku války. Češi se houfně stěhovali do vnitrozemí jen s dvoukolákem a nezbytným základním majetkem. Němci vládli, zastrašovali, vyhrožovali, odehrávalo se násilí. Záměrně mluvím velmi mírně. Pak nastalo šestileté příkoří, krutovláda, spálené vesnice, mrtví skoro v každé české rodině. Pak válka skončila. Co následovalo je možná neomluvitelné, ale myslím si, že zcela pochopitelné. Akt pomsty jakkoli je nesprávný, je v dané situaci zcela pochopitelný. Měl-li by se někdo omlouvat hodně nahlas a jako první, těžko by to byl český národ.

0 0
možnosti

Soininen

13. 6. 2011 20:51
Re: Historie nikdy není objektivní

Největší paradoxem bylo to, že podpis protektorátní smlouvy byl Háchovi vyčten ze strany Edvarda Beneše který dlel v exilu. To samé mu vytkli komunisté. Navíc po válce byl zatčen a souzen pro kolaboraci, aniž se dočkal soudu, tak pak brzy zemřel. Od roku 1943 to bylo už totální troska a duševně šel down.

0 0
možnosti

kostej_

13. 6. 2011 20:41
tak když se Klaus ubytuje v hotelu, kde čekal Hácha

bodejť by si na Háchu nevzpomněl. :-P

0 0
možnosti

vejcednes

13. 6. 2011 20:12
A ten Hácha to ako neprijal, odmietol? Bil sa?

Alebo to pokorne prijal, podpísal a odišiel domov? A čo už mal robiť, keď Beneš zbabelo zdrhol a odpískal celú obranu aj so slávnou mobilizáciou. :-)

0 0
možnosti

Soininen

13. 6. 2011 20:45
Re: A ten Hácha to ako neprijal, odmietol? Bil sa?

Asi takhle, Hitler s Goringem tlačili na starého Háchu tak tvrdě, že každý na jeho místě by podepsal také. Háchovi slouží ke cti, že vydržel vzdorovat několik hodin nemilosrdnému nátlaku. Háchovi bylo vyhrožováno v tom smyslu, že pakliže nepodepíše, bude Praha bombardována Luftwafe a pakliže by češi kladli odpor, tak i masakrem obyvatelstva. Dokonce k němu museli povolat uprostřed jednání i lékaře. Nakonec podlehl, neb nebylo jiné varianty. Nebylo jaksi co bránit, opevnění již nebylo, do dvou dnů by bylo po všem. Hácha vzal navíc odpovědnost za tento čin plně na sebe a nechal ze smlouvy vyškrtnout větu, že tak činí po dohodě s českou vládou. No a vy jako Slovák se raději neptejte, neb vaši předci se stali spojencem třetí říše z vlastní vůle a dobrovolně a my Češi vás z toho zase dostali, jak typické. Takže jste nemuseli platit reparace spojencům. Myslím, to samozřejmě v dobrém smyslu slova.

0 0
možnosti