Diskuze

Teroristé z RAF nadále fascinují filmaře. Pro svou ideologii, anebo pro svou krev?

Frakce Rudé armády (RAF) chtěla před pár desítkami let roznítit v západním světě marxistickou revoluci. Nyní je vděčným námětem knih a filmů. Nejnověji snímku Wer wenn nicht wir (Kdo, když ne my). Jeho název vychází z hesla RAF: „Kdo, když ne my, kdy, když ne teď“. Už v pořadí šestý filmový Andreas Baader byl k vidění na plátně poprvé v minulých dnech, na festivalu Berlinale (do německých kin snímek vstoupí 10. března). Vůdčí osobnost teroristů RAF si tentokrát zahrála naděje německého filmu - Alexander Fehling.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PP

Petr PATRYK

2. 3. 2011 12:38
hrdinove

Je smutne, ze tito "hrdinove" bojovali tehdy de facto za pokracovani naseho otroctvi a mozna jeho rozsireni na cely svet. Vzhledem k cenzure v zemich "taboru miru" (ktery se nakonec uzbrojil k smrti) je to ale pochopitelne. Ale jeste smutnejsi je, kdyz dnes svobobni lide tem milionum osvobozenych otroku neveri, ze slo o otroctvi a o nic jineho ani jit nemohlo a nemuze.

0 0
možnosti
JT

jakub T

27. 2. 2011 7:49
Evropa nemá velké ideje?

Andrease Veiela mrzí, že dnešní Evropa nemá žádné velké ideje.  Socialismus, multikulturalismus, genderově spravedlivá společnost, ekologie atd.  - to snad ideje nejsou? Ovšem rozdíl tu je: dnešní levicový aktivisté nepotřebují stavět barikády jako v 60. letech, protože sedí prakticky ve všech evropských parlamentech a prosazují své sny o lepší společnosti politickou cestou. To, že Evropa "potřebuje dnes  jen přežít" je ovšem pravda. Cesta k přežití však určitě nevede zkrze nějakou další "velkou levicovou  ideu", jak si pan režisér asi myslí. Evropě dokonce nepomůžou ani "malé levicové ideje", Evropě pomůže jedině to, že se intelektuální  elity konečně rozloučí s imanentním levicovým snílkovstvím, které Evropu ekonomicky, kulturně i sociálně vyčerpává. Relativizovat činy levicových teroristů tvrzením, že za jsou vlastně "objetí měšťácké společnosti", patří k levicovým intelektuálním stereotypům. Jsem si jistý, že skrze dílo režiséra Veiela, cesta k záchraně Evropy určitě nevede.

 

0 0
možnosti
PIUC

profesor Ikebara utopen cenzorem

25. 2. 2011 9:27
Propaganda

Film jsem viděl a i když jsem spíš levicově orientovaný člověk,tak sem byl celkem zděšen propagandou terorismu a násilí,které režisér omlouvá tím,že lidé prezentovaní ve filmu chtěli jen lepší život pro sebe a své potomky.Přitom pocházeli z celkem dobře situovaných rodin.Řekl bych,že tento film je svým způsobem i nebezpečný a mohl by se stát pro některé levicové radikály i inspirací a to není dobré vykreslovat lidi,ať už jejich myšlenka boje byla jakkoliv ušlechtilá,jako hrdiny,kteří tím,že zabíjejí podnikatele a průmyslníky chtějí spasit svět.

0 0
možnosti
MK

briza

25. 2. 2011 9:50
Re: Propaganda

Ja nevidel tento film, ale videl jsem Bader-Meinhof komplex. A prisel mi zajimavy prave ten moment o kterem tady pise autor - jak clovek, ktery neni zadny primitivni blbec, ma celkam dobre postaveni, rodinu atd. udela rozhodnuti po kterem uz neni cesty zpet. A okolnosti, ktere ho k takovemu kroku postrci.

0 0
možnosti
S

seelen

25. 2. 2011 8:49
Hanns-Martin Schleyer

Fašistický prominent zde RAF nesáhlo vedle!!

0 0
možnosti
O

on3.

25. 2. 2011 9:17
Re: Hanns-Martin Schleyer

presne, taky mam pocit, ze teroriste nastupuji tam, kde selze pravni system. Akorat pak zacnou spravedlnost porusovat tez :-P

0 0
možnosti
USNSJE!

Uč se nebo skončíš jako editor !

25. 2. 2011 8:44
Je zajímavé

jak jsou komoušové ve filmu ztvárnění hezkými herci. Když ve skutečnosti mají pleš, brýle a rovnátka :-P

0 0
možnosti