Diskuze

Návštěva rodičů je ze zákona povinná. Čína chce nakázat péči o staré lidi

Čínská vláda zvažuje vydání nového zákona, podle něhož by lidé museli navštěvovat své staré rodiče. Staří lidé by mohli u soudu vymáhat nárok nejen na fyzickou péči svých dětí, ale i psychickou podporu. Nejlidnatější země na světě se potýká se stárnoucí populací.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
D

duhacenzor

7. 1. 2011 17:24
Dost zajímavé:

Čína se stará o to, že děti kašlou na rodiče, u nás se to považuje za zcela normální, že dětičky vyhodí rodiče do mrazu na ulici, pokud si na rodiče rovnou nevymyslí, že je  "týrali", nebo "zneužívali", škola a média to naše děti učí, že je tohle vše normální.

Začínám mít pocit, že Čína zachraňuje civilisaci.

0 0
možnosti
JD

Plác

7. 1. 2011 15:00
Tentokrát o skutečném problému

My, co se o Čínu aktivně zajímáme jsme zvyklí, že na idnes se v souvislosti s Čínou píše o problémech, které reálně neexistují, ale vznikají pouze jako konfabulace sloupkařů s velmi jednoduchým myšlením. Dnes idnes udělal vyjímku.

Politika 1 dítěte do tradiční mezigenerační solidarity vnesla vážný problém. Jak se může jediné dítě postarat o dva rodiče. Většina Číňanů reagovala ještě vyšší motivací vychovat dítě tak, aby v životě uspělo a bylo bohaté. I chudí rodiče jsou ochotní odříci si cokoliv, aby dítěti zaplatili soukromé kurzy angličtiny, informatiky, matematiky. Úzkostlivě dbají na prospěch svého dítěte od primárního stupně s cílem dostat jej na kvalitní univerzitu a otevřít tak cestu k jeho kariéře. Je však jasné, že ne každé dítě může patřit k úspěšným.

Dnes odchází do důchodu lidé, kteří zakládali rodinu ještě před zavedením politiky 1 dítěte a mají tedy relativně dobré zázemí. Situace se však bude dramaticky zhoršovat, jak bude přibývat důchodců s jediným potomkem.

0 0
možnosti
M

masculine

7. 1. 2011 11:20
To je důsledek politiky jednoho dítěte a strmého

ekonomického růstu. A bude hůř. Přehřátá ekonomika neskončí "jen" smrtí seniorů v osamění.

0 0
možnosti
VB

silný kuřák

7. 1. 2011 11:26
Re: To je důsledek politiky jednoho dítěte a strmého

Je dost dobře nemožné posuzovat takovou zemi pohledem z české kotliny. Desetimilionová města v Číně nejsou nikterak vzácná a jejich problematikou se vláda nezabývá. To jen my si myslíme, že jsme hybateli světa.

0 0
možnosti
VB

silný kuřák

7. 1. 2011 11:11
Ten stařík na fotce

vypadá stejně jako já. Akorát je mu asi o 30 let víc.

0 0
možnosti
M

masculine

7. 1. 2011 11:20
Re: Ten stařík na fotce

:-) máte pěkný plnovous.

0 0
možnosti
Č

čibuk

7. 1. 2011 10:17
čína..

Kdyby nevraždily  narozené děvčata,tak by se měl kdo starat o rodiče.Ale to se musely zabíjet ,ženy na potrat ,jakmile měli více dětí.Takže at ted nenaříkají.Děvčata se většinou starají o rodiče,jsou citově jiné ,než hoši.Ale to nemyslím nějak špatně.

0 0
možnosti
SS

srst

7. 1. 2011 8:45
co je na tom špatného?

komu v tzv civilizovaném světě vadí, že ze zákona musí odvádět jistou daň na důchod? v číně důchody nejsou a tak se čína rozhodla alespoň nějak řešit pomoc důchodcům. je to v podstatě jistá forma důchodové reformy a jen omezenec, který se na svět dívá z perspektivy žížaly může být z této zprávy tak vyjeven.

0 0
možnosti
V

vKrieg

7. 1. 2011 10:47
Re: co je na tom špatného?

Další chytrák co v Číně nikdy nebyl ale hned ví, že tam nejsou důchody ;-D

0 0
možnosti
E

Eureka!!!

7. 1. 2011 5:32
at si tam delaji co chteji

jen uz je hlavne nevozte do Kanady !!!!!!!

0 0
možnosti
D

davnopryc

7. 1. 2011 7:14
Re: at si tam delaji co chteji

Kdo je tam vozi ?

0 0
možnosti
D

davnopryc

7. 1. 2011 4:49
China Economy 2010:

Misto psani nesmyslu, laskave si prectete udeje od CIA o Cine.

SOURCE: 2010 CIA WORLD FACTBOOK AND OTHER SOURCES:

http://www.theodora.com/wfbcurrent/china/china_economy.html

0 0
možnosti
HI

hubitel iluzí

6. 1. 2011 21:55
Globalistický ráj

Z Číny musí mít globální elita opravdu radost. V Číně se podařilo vybudovat úžasný kolektivistický hybrid. Ne nadarmo třeba jeden z nejmocnějších a nejbohatších lidí na světě David Rockefeler společenský systém v Číně obdivuje a považuje ho za skvělý příklad jakým směrem by se nová globální společnost měla ubírat. Věřím, že naši internacionalističtí lokajové jako je Vondra, Schwarzenberg nebo Švejnar musí při pohledu na Čínu uslintávat blahem.

Ale buďme v klidu soudruzi, nebude to trvat dlouho a díky EU se do podobných hoven dostaneme taky, aneb kolektivismus nechť ovládne svět. Blicí smajlík.

0 0
možnosti
T

tuneldedek

6. 1. 2011 23:46
Re: Globalistický ráj

připomíná mi to obdiv Stalina v třicátých letech západními intelektuálové, kteří odmítali vidět pravou tvář zrůdného režimu, to samé je dnes čína, jen ekonomická bublina, která se může ze dne na den zhroutit, drží ji bida 400 milionu lidí, kteří pracují jen za stravu a nemají žádné příjmy a uměle podhodnocená měna, takové vykořisťování nebylo ani v nejtemnějších počátcích kapitalismu

0 0
možnosti
MN

NORDMAN

6. 1. 2011 20:33
A co takhle Ceska republika?

Tam detem zakazuji navstevu rodicu, pokud je rodicem otec a deti jsou nedospeli ;-D;-D;-D

0 0
možnosti
MI

modrý králík

6. 1. 2011 21:57
Re: A co takhle Ceska republika?

vážně? já jsem otec a se svými nedospělými dětmi se navštěvuji pravidelně v intervalech daných rozsudkem

0 0
možnosti