Diskuze

Trest za mobil vyzvánějící v hodině? Utřít tabuli

Zatímco šesťáci se po dotazu učitelky v hodinách ještě nadšeně hlásí, s deváťáky už to nehne. Hodiny matematiky a češtiny se příliš nezměnily. Zajímavější a zábavná je například angličtina, kde se neustále štěbetá. Jak to doopravdy vypadá na základní škole a jaké tresty se dnes používají, ukazuje reportáž.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Fadrhonsová

25. 11. 2010 21:59
Výmysly

Všichni novináři jsou stejní,jedinej jejich cíl je udělat ze slušného člověka hlupáka.

To co je tady napsané a vyfocená vůbec nevypráví o tom co se na škole Zš kuncova děje ,když příjdete k žákům stim , že je vyfotíte do novin , je jasné, že se budou snažit co nejlépe zabůsobit svou drsností a frajeřit (fotka žáků s telefony a žáka se žvýkačkou).Ta hodina českého jazyka na které ,jste nás navštívila probíhala úplně jinak než vy jste tady popsala , celé výpovědi žáků a učitele byly jinak . Buď pište pravdu o naší škole , nebo do Zš kuncova radši nechoďte .:-)

0 0
možnosti

Dunja

24. 11. 2010 20:20
Mobil

Podle mě  mobil do hodiny nepatří, alespoň ne ten zapnutý.  ZŠ a SŠ nelze srovnávat s konferencí ani s VŠ, mě osobně mobil vadí, ne že by rušil.

Kdo má co volat dítěti na ZŠ během vyučování. No a když se podíváte, co si občas děti na mobilu prohlíží tak lze pochybovat, jestli je to ta pravá hračka.

Rodiče snad mohou počkat až skončí výuka nebo na vel.přestávku. Syn si mobil vypíná nebo nechává ve skříňce, už mu několikrát taky volali nějací anonymové nebo reklamní agentury. Když skončí škola automaticky volá, že je na cestě domů.

Někteří rodiče také zapomněli, že jejich ratolest by se měla k učiteli chovat s respektem a úctou a ne je ještě podporovat, jak to občas vidíme no ty si chudák a on je blbec. Pořád ten ´blbec´ je 1. dospělý a 2. často má vyšší vzdělání než rodič i zkušenosti a 3. pokud se mi učitel nelíbí, tak se to před dětmi nemá rozhodně takto ventilovat, ale řešit přímo s učitelem. Konec konců dnes už můžeme změnit dítěti školu jak chceme.

0 0
možnosti

Bryt12

23. 11. 2010 17:25
MY

No konečne to tady je , já tam jsem totiž taky :D

0 0
možnosti

dratenicek

23. 11. 2010 13:11
Jako student...

Jako student  na VŠ (doktorské studium) musím občas mít výuku. To, že studenti na VŠ opisují není žádná novinka, ale když mi jednou dálkový student (muž kolem 40let) řekl, že mu ten tahák nemůžu vzít, neboť je to jeho soukormý majetek, málem mě omylo. Co chcete dělat? Tady už těch "pár facek" nepomůže! Tedy není to jen současnou generací dětí a výchovou rodičů! Naštěstí je řešení prosté => 0 bodů  a bez možnosti opravy. Ovšem opakovaní ročníku je už dnes taková samozřejmost, že i z toho si už nikdo nedělá hlavu :-(... bohužel

0 0
možnosti

Mithril

23. 11. 2010 12:02
trest

Cože? Za trest utřít tabuli? To je naprosto nepřipustitelné, aby byli žáci takto trestáni! Vždyť to na nich může zanechat celoživotní následky! Sakra, kde to žijeme? Jsme snad civilizovaná země, ne?

0 0
možnosti

nestačimsedivit

23. 11. 2010 12:06
Re: trest

;-DR^

0 0
možnosti

Slim Jim

23. 11. 2010 11:30
Reforma školství

0 0
možnosti

Slim Jim

23. 11. 2010 11:33
Re: Reforma školství

Dokud se nezmění způsob financování (dnes podle počtu studentů) tak se nezmění úroveň školství

VŠ(nebudou brát všechny)<-SŠ(vyloučení bude skutečně nebezpečné)<-ZŠ(bude nutné se učit aby se dostali na SŠ)

0 0
možnosti

rastakajwana

23. 11. 2010 11:19
Není

recept na to, aby všichni žáci poslušně a nadšeně sledovali od rána do odpoledne výuku. Můžeme pouze ubírat nebo přidávat koření. Vyjádřím se jen k mobilům. To, že je to věc jako žádná jiná, jenž odvádí pozornost je dle mě bez diskusí, jestli existují rodiče jež bojují za to, že nesmí být dítě pokud jde o používání mobilů při hodině omezeno, přijde mi, že jsou sami proti sobě. Proč se třeba na některých soukromých školách používá stejnokroj ? Každý si pamatuje, když chodil do školy a že udržení pozornosti je složitá věc, ne každý předmět každého baví, ale proč těm dětem tuto složitost ještě zhoršovat ? Jeden příklad. Můj syn chodí do první třídy, mají dovoleno nosit si do školy hračky, každé ráno se řeší výběr hračky, obden se řeší, že jiné dítě přineslo to nebo to a že to chce taky, jednou za týden poznámka, že si s tím hraje při hodině. Ale prý je to výchova k samostatnosti a vlastní odpovědnosti, oni musí co nejdříve přijít na to co smí a nesmí, je to tak správné ?

0 0
možnosti

::Radinn:

23. 11. 2010 11:59
Re: Není

přesně to je ten největší problém. Nechápu proč se začalo přenášet tolik poviností na děti. Já jsem dceru také nenutil do čtení a počítání před školou a nelituji toho. Samozžřejmě co chtěla jsme ji naučili dříve, ale nic přehnaného. Nyní je v první třídě a je uplně v pohodě výuku stíhá. Nevím proč bejt nejlepší a ničit dětem dětství tím, že je člověk nutí číst a počítat už ve školce. Jsou potom asi in rodiče, že jejich dítko je schopné ale ono to tak nebere :-/

0 0
možnosti

SSJS

23. 11. 2010 11:01
Nejhorší je to

že leckdy ty rušící elemementy mají vyšší příjem ze sociálky než snaživý student, který nemůže najít adekvátně placenou práci...

0 0
možnosti

SSJS

23. 11. 2010 10:57
V dnešní době

učit ledatak na vysoké škole...

0 0
možnosti

tojsouveci

23. 11. 2010 10:27

Já být učitelem, tak si nosím na výuku rušičku mobilů za pár stovek. Ne oficiálně, ale jen tak, nikomu bych o tom neříkal, protože by to jistě zase vadilo nějakým "právům".

0 0
možnosti

rastakajwana

23. 11. 2010 10:47
Re: Já

No myslím, že by to mělo jepičí život. Pokus pěkný, ale naivní.

0 0
možnosti