Diskuze

Případ nezdařené eutanazie posílil právo Němců na dobrovolnou smrt

Německý nejvyšší soud posílil právo nevyléčitelně nemocných pacientů na eutanazii. Rozhodující podmínkou pro asistovanou sebevraždu je jasné přání pacienta, že nechce být uměle udržován při životě. Rozsudek padl v rámci případu ženy, která se pokusila zkrátit utrpení své matky v kómatu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
FH

Bouše

26. 6. 2010 11:10
Myslím si, že by měl zákon stanovit nějakou rozumnou dobu,

po kterou může být pacient v kómatu udržován na přístrojích v rámci zdravotního pojištění a po uplynutí této doby by to mělo být jen už záležitostí příbuzných a jejich finančních možností. Kdo na to má, a přeje si to, ať umístí svého blízkého do nějakého soukromého zařízení a platí si jeho udržování na přístrojích třeba třicet let. Rozhodně je ale nesmysl na státní útraty nechat někoho na přístrojích pět let. Za rozumnou dobu považuji půl roku až rok. :-/

0 0
možnosti

pletiplot

26. 6. 2010 0:16
Za 100 let

Za 100 let budeme schopni nahradit jakýkoli orgán kromě mozku. V nemocnicích budou ležet desítky těl s odumřelým mozkem v komatu, jen zbytek lidskeho stroje budou držet v chodu skutečné stroje libovolně dlouho. humanisti budou bránit jejich odpojení. Nakonec bude euthanázie povinná, protože to všechno bude tak strašně drahé, že to populace neunese.

0 0
možnosti
KDA

Kocka Domaci Angorka

25. 6. 2010 21:54
To si fakt vsici pomohli:-(:-(:-(

Mama 14 dni umirala,syn se zabil,dcera zniceny zivot.To je ten falesny humanismus:-(

0 0
možnosti
FH

Bouše

26. 6. 2010 11:11
Re: To si fakt vsici pomohli:-(:-(:-(

Matka byla v podstatě mrtvá už pět let.  :-P

0 0
možnosti
P

prolhani.novinari

25. 6. 2010 19:10
Přání pacienta by mělo být na prvním místě.

Sebevražda není pochopitleně nic chválihodného, ale zbytečně si neprodlužovat trápení je právo každého z nás. Podstatně lidštější je umožnit umírajícímu pokojný a rychlý odchod z tohoto světa, než ho nutit v bolestech leta umírat na přístrojích. Pro farmaceutické firmy a nemocnice je pochopitelně lukrativnější držet si na lůžku žijící mrtvoly než nechat přestárlého člověka pokojně a důstojně umřít.

0 0
možnosti
JJ

Šerlok Homeless

25. 6. 2010 21:04
Re: Přání pacienta by mělo být na prvním místě.

V tomto případě nešlo dokonce ani o sebevraždu. Neprodlužování života přístroji, pokud je to přání nemocného a není naděje na zlepšení stavu, není vraždou či asistovavanou sebevraždou: Odchodu ze života je ponechán přirozený průběh.

0 0
možnosti
D

Deliveres

25. 6. 2010 17:42
Takže v rámci humanity se

budeme radostně dívat jak naši příbuzní umírají v hrozných bolestech a škodolibě budeme jejich muka prodlužovat. Opravdu hezký vztah k lidem. Pokud je již jasné, že nemůže nastat obrat v zdravotním stavu člověka a že nenávratně umírá, mělo by se respektovat jeho přání rychele zemřít.

0 0
možnosti