Diskuze

Výrobci si kompenzují „zlevnění“ léků, doplatí na to pacienti

Od 1. ledna se měly podle takzvaného Janotova úsporného balíčku o sedm procent snížit ceny léků. Nejen ty, za které kupují léky pacienti, ale i ty, které platí zdravotní pojišťovny. Ve skutečnosti je to naopak. Některé léky se už teď zdražují.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JNN

Jezdím na neutrál

1. 1. 2010 13:51
Oftalmophramykoin

8-o8-o

redakce:  píše se Ophtalmo-Framykoin.;-D;-D;-D

0 0
možnosti
PS

PBJ

23. 12. 2009 15:47
nebrat léky je zdravé

Farmaceutické firmy jsou jstejné hydry jako církev římskokatolická, hlavně když to nese, morálka jde jaksi mimo. Kšeft je kšeft, jo nejlepší je nebrat nicm jako já, je mi hodněě přes padesát a jestli jsem za svůj život polkl 50 tablet tak je to moc. ˇˇZádné léky ještě nikomu nepomoly, pokud tělo nechtělo, a pokud tělo chce, tak to zmůže i bez léků.

0 0
možnosti
VB

velky bratr

22. 12. 2009 14:47
Socialisticke rozhodnuti - ocekavatelny vysledek

Ekonomicka historie lidstva je jen souhrnem tragickych poksuu statu o ovlivnovani trzniho prostredi za nabubrele ignorance zakonu trzni ekonomiky.

Kdyby existovala konkurence zdravotnich pojistoven, byly by dostupne leky, ktere funguji a stoji pakatel, jenze takhle neni nikdo motivovan lecit pacienty levne a efektivne, kdyz to lze draze a ruznorode za cinkani uplatku nasbiranych v tom obrovskem regulovanem baliku.

0 0
možnosti

vencac

22. 12. 2009 15:07
Re: Socialisticke rozhodnuti - ocekavatelny vysledek

Opět bych použil srovnání z bankovního sektoru. Tím že se zprivatizovaly banky klesly náklady na bankovnictví? Nikoli obráceně. Vše co píšete jsou jen vysněné scénáře. Které lze nahradit jinými .Zprivatizování pojišťoven v zákony nepřipraveném trhu může být scénář, který jsme ostatně zažili při prvním uvolnění pojišťovnického trhu. Obyvatelé neperspektivní (povětšinou nemocní důchodci) zůstanou u VZP, která pokud nebude mit aspoň minimální státní podporu klekne uplně. (tedy už tak nemohoucí prostě pošleme k šípku) A krom vip zákazníků ten zbytek nebude mít jistotu, že jeho pojištění pokryje nenadálou událost. Viz vyplácení pojistek při povodních.

Pokud tedy nebude zprivatizování pojišťoven předcházet tvrdě regulační zákon, který omezí jejich používání vkladů poplatníků, na upné minimum, nastane jen další zvrácený pokus a potažmo právní bordel jakým nás pravidelně zásobuje dílna zákonů z ODS.

0 0
možnosti
S

sámvelkýmao

22. 12. 2009 14:11
no

žijte zdravě a nebudete léky potřebovat.nehulte,nechlastejte a nepřežírejte se.jezte ovoce a zeleninu,sportujte,věnujte se koníčkům.;-Dnestresujte se vánoci a šéfem.hoďte na to kládu.BUĎ FIT !!;-D;-D;-D;-D;-D;-D

0 0
možnosti
K

kevinbb

22. 12. 2009 13:29
A to je jeden

z hlavnich duvodu, proc americke zdravotnictvi krachuje, protoze se dovolilo aby si farmaceuticke firmy delali co chteji. Na jednu stranu slibi a nebo ujistuji, ze neco zlevni, ale hned na druhe strane neco zdrazi, ale ne jen zdrazi, oni drze zvysi cenu, obvykle vic jak dvojnasobnou. V podstate se s takovychto veci udela medialni  humbuk, ale jen proto aby na druhe strane utahli vice srouby.

Osobne si myslim, ze zprivatizovani farmaceuitickeho prumyslu bez nestranych kontrol je to nejhorsi co se muze stat. A jejich loby bych zaradil mezi kriminalni cin.

Rv

0 0
možnosti
VB

velky bratr

22. 12. 2009 14:49
Re: A to je jeden

Nikoliv, farmaceuticke firmy si tam pisi zakony na telo, to je totez jako zakon na ochranu statni meny a pozadavky bank - taky se to proda jako opak reality. Socialismus padl...proto posilme socialismus, at si muzem dat na drzku znova a z vetsi vejsky, juchu!

0 0
možnosti

vencac

22. 12. 2009 13:11
To_profesor_

Obecně skutečně nelze porovnávat politické směry a vynálezy. A to hlavně z toho důvodu, že pokud si uvědomujete tak více jak polovina Amerických patentů pochází vývojem z NASA tedy, světe div se, ze státem udržované organizace.

Skutečně však zjistíme, že největší bum raketového a chemického průmyslu pochází z Německa z doby začátku 20 století. O jeho pokračování jak v Rusku tak v Americe snad už jistě víte. A je vám tudíž jasné, že ač zastánce kapytalismu zde v tomto projektu srovnáváte dva státní projekty.

Co se farmacie týče je většině lidí jasné, že farmaceutický průmysl je odvětví z největším loby na státní úřady, kterému je mnohých případech uplně jedno k jakému státnímu zřízení se hlásí.

To co zde popisujete jsou dva  z mnoha scénářů, které sice nelze napadat, ale které také díky mohým modifikacím nelze brát za směrodatné.:-)

0 0
možnosti
VB

velky bratr

22. 12. 2009 14:51
Re: To_profesor_

Ano statni potreba valcit za penize danovych poplatniku a podporovat tak urcity segment ekonomiky je zoufale silna. Je oprena o zajmy tech, kteri na tom vydelavaji - porad to same kolecko.

Mimochodem Von Braun byl hrdelni zlocinec, ale amici si z nej udelali zakladatele raketovyho programu - sebevetsi grazl se hodi, kdyz pomuze nasim uslechtrilym cilum.

0 0
možnosti
MB

mr.Humphrey Bogart

22. 12. 2009 12:41
Takže Rath měl zase pravdu

;-D;-D

0 0
možnosti
K

kocourek96

22. 12. 2009 12:42
Re: Takže Rath měl zase pravdu

jasně, zentiva mu dala včas echo....:-)

0 0
možnosti
UBR

URB-inspirace básníků revoluce

22. 12. 2009 12:29
To jsou ty výhody privatizace farmaceutického průmyslu

0 0
možnosti
K

kocourek96

22. 12. 2009 12:38
Re: To jsou ty výhody privatizace farmaceutického průmyslu

státních by se dražší vstupy jistě netýkaly, ty jedou podle pětiletky, že?

0 0
možnosti
_

_profesor_

22. 12. 2009 12:04
Přílišná regulace léků

Přílišná regulace léků má tento efekt: jelikož se na výrobě a hlavně vývoji léků nedá vydělat, investují lidé peníze jinam. Potupně se z branže vytratí i část schopných vědců, kteří si jinde vydělají lépe. Tento proces, ale může trvat i desítky let (nová generace si uvědomí, že pracovat ve farmacii je nelukrativní a půjdou studovat něco jiného). Výsledkem je daleko méně léků, než by být mohlo. Ovšem to už nikdo nevidí. Zato vyšší cenu vidí každý.

Ve volném kapitalizmu se může stát, že budou vyvinuty léky na velmi závažné nemoci, které však budou tak drahé, že si je někteří nebudou moct dovolit. Za regulace se nic takového stát nemůže (nikdo takové léky nebude vyvíjet a tak ani nebudou existovat).

0 0
možnosti
PA

ajembest.

22. 12. 2009 12:10
Re: Přílišná regulace léků

Vzhledem k tomu. že farma průmysl je jeden z nejvýdělečnějších na světě, je celkem předčasné mluvit o tom, že by mu větší cenová regulace nějak ublížila. Krom toho, kdybyste měl pravdu, pak by žádný významný lékařský objev nemohl vzniknout za socialismu. ;-)

0 0
možnosti

vencac

22. 12. 2009 11:46
pro pár demagogických rádoby kapytalistů

Možná vám uniká skutečnost, že české bankovnictví patří k nejdražším v Evropě a možná i na světě ( a to se do něj nepočítají všechny ty nevyplacené ztráty zkrachovalých živnobanek) . Důvodem jsou právě ony Klausovy privatizace.

Pokud jste schopny jen torchu přemýšlet dále. Musí vám dojít že obchod je regulován všude někde více jinde méně. Použiji všemy vzívané USA, které daleko více regulují působení marketů než u nás. Nad celým konkurenčním prostředím funguje antimonopolní úřad, který hlídá (reguluje) počet firem na trhu.

To co tady žvanil Klaus o neviditelné ruce trhu je stejný nesmysl jako Marxovo kapytál. V podstatě oboje jsou jen extremistické ideály vytržené z kontextu normální praxe.:-)

0 0
možnosti
_

_profesor_

22. 12. 2009 12:07
Re: pro pár demagogických rádoby kapytalistů

Neviditelná ruka trhu pochopitelně funguje. Akorát už je to tak zprofanovaný termín, že vy ani nevíte, jak to tenkrát Adam Smith myslel:-)

Bankovnictví je velmi specifické odvětví ekonomiky a bez regulace nemůže nikdy fungovat (a s regulací stejně funguje špatně:)). Na vysvětlení zde není bohužel prostor.

0 0
možnosti