Diskuze

Ochránci práv zvířat zapálili dům šéfa farmaceutického koncernu

Militantní ochránci práv zvířat zapálili dům šéfa švýcarského farmaceutického koncernu Novartis Daniela Vaselly. Další aktivisté minulý týden poškodili hrob jeho rodiny.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Šílený buddhista

7. 8. 2009 15:37
Kdyby jenom pokusy..

Ve skutečnosti se většina vakcín na zvířatech vyrábí.

Pak do toho hodí spoustu nervových jedů a pak Vám to vpíchnou, a pokud budete mít štěstí, tak  nebudete mít trvalé následky díky vedlejším účinkům. Očkování je tragický omyl vědy.

0 0
možnosti

viveka77

7. 8. 2009 15:05
Kdo si troufá

Kdo si troufá vydržet POHLED na to, co tisíce bezbranných zvířat doopravdy zakouší:

http://www.youtube.com/watch?v=HUFYzY-ZdZg

This is vivisection.

0 0
možnosti

Hawkzn

7. 8. 2009 15:12
Re: Kdo si troufá

Zrovna vivisekce nepatří k procedurám, které by se nějak normálně na zvířatech prováděly. Těžko podle jednoho videa člověk může usuzovat na většinu případů. Co se týče chovu zvířat, tak kdyby se takhle někdo staral o pacienty v čaských nemocnicích tak by to byl pokrok. Smrt pak bývá většinou bezbolestná uspáním. Takový průměrný život pokusného zvířete je, že si žije v klidu s dostatkem žrádla, pití a klidu a ve stáří ho někdo uspí a pak rozpitvá aby se zjistilo, jaké má léčivo vliv na tkáně.

0 0
možnosti

viveka77

7. 8. 2009 11:26
Opička Britches

Je známý případ malé opičky makaka Britches, která se narodila v pokusných laboratořích University of California, Riverside. Jako malinkou ji vzali od matky, sešili ji oční víčka a přes speciální helmu ji pouštěli stresující podněty.

Důvodem bylo, aby místní vědec získal věhlas vědecky podloženým průzkumem, že dítě bez mámy trpí, což jinak asi nikdo neví.

Opičku vysvobodili studenti patřící k hnutí ALF, jinak by dotrpěla svůj smutný osud do konce stejně, jako tisíce dalších.

0 0
možnosti

viveka77

7. 8. 2009 11:00
Jediný důvod

Jediný důvod, pro který existuje mašinerie testování na zvířatech, je ekonomický. Statisíce lidí tyto pokusy provádí, vyrábí zařízení pro ty laboratoře, chová pokusná zvířata, vyrábí zařízení pro chov pokusných zvířat, krmiva..

Všichni tito lidé jsou existenčně motivováni k tomu, aby se doměnka o potřebnosti pokusů na zvířatech udržela.

0 0
možnosti

Hawkzn

7. 8. 2009 11:44
Re: Jediný důvod

Jasně, takže v době ekonomické krize a tvrdé celosvětové konkurence farmaceutické společnosti vyhazují miliardy jenom pro to, aby mohly trámit zvířátka ve velkochovech, když to přece jde úplně jinak.  Místo toho by tyto peníze mohly být jejich zisk a oni by to mohli dělat daleko levněji. Tomu snad nevěříte, že jsou takto sadisticky hloupí.

0 0
možnosti

viveka77

7. 8. 2009 10:56
Thalidomidové děti

Zde je dohra případu thalidomidových dětí, znetvořených v důsledku užívání "naprosto neškodného" léku na uklidnění v průběhu těhotenství matky.

http://referaty-seminarky.cz/contergan/

Tento lék byl masivně otestován na zvířatech, pro které je neškodný. Poté, co se začaly rodit znetvořené děti, byl lék stažen z prodeje, ZNOVU OTESTOVÁN NA ZVÍŘATECH A ZNOVU DÁN DO OBĚHU JAKO NEŠKODNÝ.

Vaší soudnosti ponechávám, nakolik asi šlo příslušné farmaceutické firmě o lidské zdraví a nakolik o zisky.

0 0
možnosti

Hawkzn

7. 8. 2009 11:42
Re: Thalidomidové děti

Vážená slečno, zkuste si o Conterganu přečíst něco z nějaké hodnověrnější literatury. Tento lék naopak ukázal, že testování musí být rozšířeno i na březí samice a lék musí být sledován po několik generací. Contergan je teratogenní skoro pro všechny savce, takže kdyby se to testovalo na březích králičích samicích, tak se na to přijde. Průšvih byl v tom, že se top tehdy nedělalo a lék byl neškodný i pro zvolený vzorek lidí (očividně nikdo z nich nebyl těhotná žena). Navíc tohle je záležitost 40.-60. let minulého století. řekl bych že v současné době je výzkum někde úplně jinde.

0 0
možnosti

viveka77

7. 8. 2009 10:51
Zvíře není člověk

kráva není kůň a pes není veverka. Různé organismy reagují na stejné podněty různě a zevšeobecňování je trestuhodný hazard. Například penicilin je jedovatý pro králíky. Můžeme děkovat náhodě, že k testování na králících při jeho vývoji nedošlo. Botulin je naprosto neškodný pro psy, pro člověka je jedovatý.

0 0
možnosti

JÚLINEK.ŠÍŠAL

7. 8. 2009 10:33
souzi a soušky čížci,

nezdá se vám, že zhebání například šéfů farmaceutických koncrnů je stejné například jako testování na zvířatech? ... v obou případech jde o přírodní výběr ....a stejně by zhebli při svém šíření ....

0 0
možnosti

hrdý Buďžes

7. 8. 2009 9:59
Účinek léků ve studiích se zvířaty a s lidmi

Účinek léků ve studiích se zvířaty a s lidmi

Zkoušení léků na zvířatech považují někteří lidé za kontroverzní, ale většina veřejnosti se domnívá, že je nezbytné, samozřejmě za předpokladu, že se provádí správně. Britští badatelé srovnávali studie, v nichž se sledovalo 6 vybraných zákroků u lidí, a poté k nim vyhledali odpovídající studie se zvířaty – celkem přes 100 pokusů s více než 3000 zvířaty. Souhlasné výsledky nalezli jen ve dvou případech: při rozpouštění krevní sraženiny podáváním aktivátoru tkáňového plazminogenu po cévních mozkových příhodách a při podávání bisfosfonátu alendronátu proti osteoporóze.

0 0
možnosti

hrdý Buďžes

7. 8. 2009 9:59
Re: Účinek léků ve studiích se zvířaty a s lidmi

Podávání kortikosteroidů po traumatu hlavy neprokázalo v klinických studiích žádný účinek, zatímco pokusná zvířata z něj měla prospěch. Antifibrinolytika u lidí snižují krvácení, u zvířat však výsledky nebyly přesvědčivé. Podání tirilazadu při akutních ischemických cévních příhodách bylo ve zvířecích modelech slibné, u lidí mělo důsledky jednoznačně negativní. Podávání kortikosteroidů matkám či přímo plodům před narozením snižuje plicní postižení a úmrtnost, výsledky u zvířat však byly nejednoznačné.

0 0
možnosti

REDD-Grrr

7. 8. 2009 9:38
Pochytat, sterilovat, vyhubit.

0 0
možnosti

REDD-Grrr

7. 8. 2009 9:39
Re: Pochytat, sterilovat, vyhubit.

Sterylizovat*

0 0
možnosti

Ppetig

7. 8. 2009 9:27
Pár faktů

V diskusi se objevila již řada mýtů od lidí, kteří demagogicky vykřikují nepravdy, jen aby podpořili svůj názor. Tady je pár faktů o farmaceutickém testování nových léčiv (jiná se na zvířatech netestují):

1.) každé nové léčivo je před testováním na lidech nutno otestovat na zvířatech, konkrétně myši, kočce, psu a pritmátovi. Toto testování vyžaduje legislativa v celé EU a je třeba ke spuštění testování na zvířatech dostat svolení národních autorit, které kontrolují, aby nedocházelo k duplikaci testování, viz EudraTrial. Stejně tak testování na zvířatech nemůže dělat kdokoliv, je třeba akreditace autoritou.

2.) neexistuje počítačový software, který by mohl testování nahradit, tak daleko naše poznání a možnosti výpočetní techniky ještě nejsou.

0 0
možnosti

holkazdaleka

7. 8. 2009 9:38
Re: Pár faktů

http://de.wikipedia.org/wiki/Tierversuch

.

jestli umis nemecky, tak si precti

Alternativen zu Tierversuchen,

0 0
možnosti