Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nová pravidla snížila prodej nurofenu a spol., lékárníci žádají recepty

Měsíc po zpřísnění pravidel vázne prodej léků s pseudoefedrinem. Chcete-li bojovat s nachlazením třeba s pomocí nurofenu nebo modafenu, zapotíte se už při obíhání lékáren. Velká část z těchto léků se totiž vydává jen na recept, přitom měly být k dispozici po předložení občanského průkazu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

R@VI

Uzasne ...

... ted misto toho, aby si fetaci sli krabicky koupit, jednou za cas nejakou tu davku prevezou ci vykradnou lekarnu ... skvely zpusob jak omezit dostupnost leciv pro verejnost z duvodu probemu s minoritni casti spolecenstva, misto reseni, restrikce aplikovana na vsechny ovcany ... ted ta "chripka" proste nemuze vyhrat ...

0/0
9.6.2009 16:21

0100

To byl účel nařízení a také vychytat diaelery¨.

Zlepšení vidí i Dana Burešová, vedoucí lékárny V Kartouzské, která léky s pseudoefedrinem vydává i bez předpisu. "Zájem lidí se zmenšil zhruba na desetinu. Zabránilo se zneužívání, odpadli problémoví zákazníci, chodí jen ti, co jsou opravdu nemocní," popsala Burešová. Konečně jedna normální lékárnice!;-D

0/0
8.6.2009 14:35

0100

Lékárníci, kteří si přividělávali prodejem narkomanům,

chtějí recepty a převést zodpovědnost na doktora. Nic takového. Pokud nejsi narkoman, na normální chřipku ti dvě balení měsíčně stačí. Jen ať si to hezku uhlídá lékárník!;-D

0/0
8.6.2009 14:28

0100

Re: Lékárníci, kteří si přivydělávali prodejem narkomanům,

hezky

0/0
8.6.2009 14:29

0100

Re: Lékárníci,

Mimochodem všichni ti lékárníci, kteří dnes nevydávají nurofen a ostatní sledovaná léčiva jenom proto, že se nechtějí napojit přes internet do centrální databáze a sabotují to, si zaslouží nejen finanční kontrolu, ale také policejní, protože dříve zásobovali trh léky pro výrobu pervitinu a nyní se drží zkrátka, aby se na ně nepořišlo, protože mají zaběhlou klientelu,kteří si přivydělávali prodejem narkomanům,

0/0
8.6.2009 14:42

babacek

Nová pravidla

Pokud takový lék budu chtít tak mě nebude vadit předložit OP. Rodné číslo, jméno a příjmení včetně adresy je na receptu jako v OP tak, že nevím o jaké údaje se zde jedná, že to vadí.8-o

0/0
8.6.2009 14:17

sphagnum

Re: Nová pravidla

přesně tak, po lékárníkovi chci, aby se staral v první řadě o mé zdraví a ne o jakousi pochybnou ochranu osobních údajů.

0/0
8.6.2009 15:31

Mak1

Tak tady všichni vidíte, co nám tu ODS zavedla -

místo toho, aby se hledalo jak na smažky, tak se omezí všichni. A to není jenom o lékárnách, to je o dopravě, kamerách na ulicích ......

Bohužel nevím, jak z toho ven

0/0
8.6.2009 12:40

richu_ch

Re: Tak tady všichni vidíte, co nám tu ODS zavedla -

zakladni myslenka je ale centralni databaze a tu zatim nechce lekarnicka komora, tak "doporucila" vydavani jenom na recept ... to ma s ODS pramalo spolecneho.

0/0
8.6.2009 12:51

Mak1

Re: Tak tady všichni vidíte, co nám tu ODS zavedla -

ODS (vláda) může za to, že spustí něco aniž by k tomu byly zajištěny podmínky.

Protože - buď to byla narychlo vyhlášená hurá akce na kterou se nikdo nestihnul připravit, nebo to byla plánovaná akce ve které se nepočítalo s tím, že plán může klouzat.

A mě jako občana dost štve, že jsou přijímána opatření která mi zbytečně komplikují život

0/0
8.6.2009 13:06

richu_ch

Re: Tak tady všichni vidíte, co nám tu ODS zavedla -

... a kdo nenechal vladu dodelat svoji praci??? a proc ta soucasna tedy nevyda urgentni korektivni smernici ....

0/0
8.6.2009 13:15

Mak1

Re: Tak tady všichni vidíte, co nám tu ODS zavedla -

myslím, že to vstoupilo v platnost ještě před pádem vlády....

A na to, proč byla shozena vláda se zeptejte zelených ....

0/0
8.6.2009 13:18

josnow

Re: Tak tady všichni vidíte, co nám tu ODS zavedla -

On Paroubek zplesnivěl? Nebo ho někdo polil barvou?

0/0
8.6.2009 13:56

Mak1

Re: Tak tady všichni vidíte, co nám tu ODS zavedla -

jakej Paroubek ? Ten by si bez zelených rebelek mohl tak maximálně leštit tágo ....:-P

0/0
8.6.2009 14:12

babacek

Re: Tak tady všichni vidíte, co nám tu ODS zavedla -

Copak nevíš, že ODS někteří vinu dávají i za špatné počasí a když dostanou průjem. ;-D;-D

0/0
8.6.2009 14:20

saacc

Re: Tak tady všichni vidíte, co nám tu ODS zavedla -

došel perník, tak otravuješ po diskuzích, co? :-P

0/0
8.6.2009 13:04

Mak1

Re: Tak tady všichni vidíte, co nám tu ODS zavedla -

víš ty, co je to absťák ?;-(

0/0
8.6.2009 13:07

0100

Re: Tak tady všichni vidíte, co nám tu ODS zavedla -

Nic omezeného není.Dvě balení Nurofenu, paralenu Plus měsíčně na chřipku stačí. Na nic jiného to není určené!;-D

0/0
8.6.2009 14:30

Mak1

Re: Tak tady všichni vidíte, co nám tu ODS zavedla -

Vy jste to nečetl, že ? Článek je o tom, jak lék, který byl ve volném prodeji dali kvůli smažkám na občanku a protože ho na ní nechtějí lékárníci vydávat tak je na recept ....

0/0
8.6.2009 14:32

Sallmi

:D

Česnek a rum na předpis není a je daleko účinější...;-D

0/0
8.6.2009 12:29

Mak1

Re: :D

Po česneku mě chytne žlučník a rum kvůli játrům nesmím ...;-(

0/0
8.6.2009 12:38

Sallmi

Re: :D

mě rychlou univerzální medicínu taky zakazují, ale kampak na mě ;-D...a místo syrového česneku (i když nad něj není) se může použít hromada česnekových přípravků, jako allivictus nebo bioaktivní česnek

0/0
9.6.2009 12:44

richu_ch

otazka

pseudoefedrin je ibuprofene?

0/0
8.6.2009 12:25

Sallmi

Re: otazka

eeeee...nerozumím otázce, nechápu souvislosti...

0/0
8.6.2009 12:27

richu_ch

Re: otazka

tak jinak: pseudoefedrin je jiny nazev pro ibuprofen, nebo jaky je v tom rozdil?

0/0
8.6.2009 12:45

richu_ch

Re: otazka

a k te souvislosti: ja kdyz koupim Nurofen, tak je tam napsano kolik ibuprofenu to ma ..(200 nebo 400mg) - to samy s jinymi prasky teto familie - vzdycky se orientuju na mnozstvi ibuprofenu ...

0/0
8.6.2009 12:49

Sallmi

Re: otazka

ty nemáš internet nebo neumíš hledat, že se musíš takhle hloupě ptát? Ibuprofen je stejně jako paracetamol hlavní účinná látka léků jako Paralen, Panadol (paracetamol)či Ibalgin, Modafen, Nurofen (ibuprofen). Pseudoefedrin je jen přidanej oblbovák.

0/0
9.6.2009 12:42

chenile

aha.. .tak to je ta reforma

zavedem poplatky aby lide nechodili k lekari??? a ted tam clovek musi i pro pitomej nurofen kterej si lide kupovali aby prave k lekari nemuseli ;-D

0/0
8.6.2009 12:12

Slaine55

No prostě normálni lidi maj smůlu a fetuje se dál...

Tak že komu to přispělo? Státu, jelikož nyní se asi bude víc chlastat grog a chroupat alespoň ibalgin. K doktorovi se nemá chodit jen tak s něčím, ale prášek na chřipku vám neprodaj. Kde to proboha jsme???

0/0
8.6.2009 11:25

pan_socka

Re: No prostě normálni lidi maj smůlu a fetuje se dál...

v (_!_)i.

0/0
8.6.2009 12:26

Sallmi

Re: No prostě normálni lidi maj smůlu a fetuje se dál...

On existuje prášek na chřipku? Kde?

0/0
8.6.2009 12:28





Najdete na iDNES.cz



mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.