Diskuze

Škoda, že jim olympijský ohýnek nezhasl

Protibetští aktivisté se během zapalování olympijského ohně pokusili přerušit projev prezidenta organizačního výboru her. S něčím takovým organizátoři pochopitelně počítali a narušitele zpacifikovali. A to zřejmě není všem dnům konec.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

vovov

29. 3. 2008 16:27
Říkejte celou pravdu!

Je už konečně zapotřebí, aby většina českých novinářských vrtichvostů a přisluhovačů Strany a vlády říkala celoupravdu o Číně a Tibetu. Záležitost není vůbec tak černobílá, jak se snaží čtenářům předkládat.|

Situace se v metropoli Lhase vyhrotila v pátek 14. března. Z výpovědí svědků vyplývá, že demonstrace se zvrhly až v násilnosti, při kterých Tibeťané náhodně bili i zabíjeli etnické Číňany a zapalovali jejich obchody a domy, a to jen na základě jejich etnické příslušnosti.

Svědci například popsali, jak rozzuřený dav bezdůvodně lynčoval čínského motocyklistu - podle svědků pravděpodobně zemřel. Ne všichni Tibeťané se však účastnili násilností, naopak někteří ukrývali své čínské přátele.

"Tibeťané jsou obvykle tak klidní a přátelští, ale najednou byli jak pomatení," řekl deníku Los Angeles Times švýcarský turista Claude Balsiger. "Kvíleli jak vlci. Bylo to brutální, plné násilí."

0 0
možnosti

Harry_sportsman

25. 3. 2008 18:21
Myslím, že normální člověk musí jen kroutit hlavou

nad tím, jak někteří naši novináři vidí v olympijských hrách nejvýznamější politickou událost, čímž si trochu pletou pojmy a dojmy. Politika do sportu prostě nepatří, o čemž se minulý týden přesvědčil na ME v plavání jeden srbský závodník, který byl z mistrovství vyloučen poté, co si vzal na stupně vítězů tričko s nápisem "Kosovo není Srbsko."

Co se týká některých našich politiků, kteří bojkot schvalují - Václav Havel a Jan Ruml si od toho asi slibují, že se o nich zase bude chvilku psát, a politici Strany zelených by si spíše než olympiády měli hledět problémů ve vlastní straně.

0 0
možnosti

Harry_sportsman

26. 3. 2008 20:41
Oprava

Na tom tričku bylo samozřejmě napsáno "Kosovo je Srbsko".

0 0
možnosti

sageorg

25. 3. 2008 15:05
Olympijské ideály.........

jsou v nenávratnu!Nic než prachy a pro ně se mohou všichni bafuňáři přetrhnout,kdo se víc nasouká do čínské (Y).Je to humus a nepřiznají,že volba Číny na pořádání OH byl totální úlet.Věřit slibům komančů se nikdy nevyplatilo.Lituji všechny sportovce,kteří se účastní této frašky.

0 0
možnosti

PetroleumLampoIdorablo

25. 3. 2008 12:13
pěkně se buší do Číny

ovšem situace s lidskými a sociálními právy v Číně ideálně vyhovuje všem firmám z tzv. civilizovaných demokratických států a všem podporovatelům čistého kapitalizmu bez přívlastku. Nad čím tedy roní krokodílí slzy? Nad nemožností dobrovolného nižšího zisku? Stačí odejít do civilizovaných států.

Nebo je ten pláč vysloveně farizejský a ohromný soucit s čínskými sockami je věc tuze chladná kalkulace s místní blbostí?

0 0
možnosti

ix.

25. 3. 2008 11:44
Tibet Tibeťanům a USA Indiánům....

...jak daleko zpět leží hranice, kdy se agrese a hrabivost bude tolerovat ???

0 0
možnosti

orinka3

25. 3. 2008 10:00
spravedlivý režim

Je hezké sympatizovat s trpícím Tibetem, ale je to skutečně jediný stát, kterému se děje bezpráví? Proč si propánajána všichni na ten Tibet tak umanuli????

0 0
možnosti

vovov

29. 3. 2008 16:29
Re: spravedlivý režim

Proč ne Severní Irsko?...proč ne Baskicko ?...proč ne Irák?...proč ne Afghánistán?

Přestaňte s tou agitkou a začněte se zajímat o skutečný stav věcí ve světě ...vážení

pseudohumanisti ..

0 0
možnosti

cinsky_buh_srandy

25. 3. 2008 6:22
...škoda

0 0
možnosti

babacek

25. 3. 2008 6:00
Tibet zkouší morální hodnoty světa.

Události v Tibetu na svět dolehly s tvrdou realitou. Byl vyhlášen den pro Tibet kdy veřejnost alespoň jedenkrát za rok dá znát představitelům Číny, že okupace tak velké země jako je Čína by měla být pod její důstojnost. Na každém z nás je aby dal najevo, že se sprosťáky a okupanty se nebavíme.Obzvláště pak Češi by měli dát tento postoj najevo neboť historie Čechů je podobnými osudy dlouhodobě spjata. Argumentace, že Tibet kdysi patřil Číně je lichá, dříve bylo všechno jinak.

Je to hrabivost světa která se snad bojí aby neurazila tak velký trh kterým Čína je. Proto odmítám jakékoliv násilí na Tibetském lidu. Lidu jehož filozofie a náboženství patří mezi ty z nejmírumilovnějších které na světě jsou.

0 0
možnosti