Diskuze

Lajdáky ve školách čekají horší časy

Chystá se opatření proti lajdákům. Pokud projde změna školského zákona, bude moci ředitel školy odmítnout přezkoušet žáka, který nesouhlasí se známkou na vysvědčení. Dosud to bylo tak, že rodiče nespokojení se známkami potomka požádali o přezkoušení a ředitel jim musel vyhovět.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

rohatey

30. 3. 2008 10:11
No řekl bych že pokud je tady podezření

že si učitel na žáka zasedl což by třeba mohlo být i sexuální vydíraní nějaké školačky, tak není možno aby toto posuzoval nějak subjektivně ředitel, to jediné objetktivní co tady je je přezkoušení před komisí, tohle zrušit tak to opravdu hrozí  zneužitím ze strany těch pedagogů i ředitele. Tady uvažme jen jak tihle humanističtí vzdělanci se v těch svých komunitách vzájemně zcela nekriticky kryjí a chrání, tohle známe ze zdravotnictví, justice a ve školství to bude určitě naprosto stejná situace.

0 0
možnosti

gagaryn

25. 3. 2008 9:44
***

Nesouhlasím s povinností nosit podprsenky.;-€

Někdy je na lajdáky pěkný pohled.:-)

0 0
možnosti

_m-

25. 3. 2008 9:38
Děkuji za nové informace paní mluvčí.

"To bylo nespravedlivé. Zvýhodňovalo to ty žáky, kteří se třeba celé pololetí flákali a pak se během dvou týdnů precizně naučili na zkoušku," zdůvodňuje záměr mluvčí ministerstva školství Kateřina Böhmová.

Poctivější žáci, kterým se třeba jen nepovedly závěrečné písemky, byli podle ní diskriminováni

Takže ono není vzdělání o vědomostech, ale o tom jak je kdo pilný???????

Jen na okraj - ti poctivý žáci, kterým se nepovedla závěrečná písemka (mimochodem závěrečná písemka na ZŠ je taky  pěkná zvrhlost, žák který se průběžně připravuje a který průběžně umí snad nemusí být přezkušován ještě závěrečnou písemkou?) nemají možnost nového přezkoušení?

0 0
možnosti

_Jorge_

25. 3. 2008 9:18
To zase bude...

Se vším souhlasím - až na právo odmítnout. To se mi nelíbí, neboť ředitel školy může tímto vydírat žáky i jejich rodiče. Pokud si myslíte že ne, jste naivní. Děje se to stále, jen dostanou do ruky účinnější páky. Pokud se někdo dokáže naučit na zkoušky precizně aniž by celý rok byl duchem přítomen, pak to jasně svědčí o neschopnosti učitelů a vůbec o celém tom "systému."

Některým lidem to takto zkrátka vyhovuje a nejsou o nic hloupější než ostatní. Možná spíše naopak. Tak proč je trestat? Asi že jsou jiní. A v tom je nejspíš celý ten problém.

Základní škola je prostě přežitek z doby, kdy bylo potřeba z dítěte vyhnat ducha odporu. Nač dále zachovávat nástroj na týrání dětí i jejich rodičů?

Nač má naše svobodná země povinnou docházku do míst, kde naše děti šikanují a deptají? A proč proboha 9 let???

A nechoďte na mě se svobodnou volbou! Pokud si můžeš vybrat jen ANO nebo JO, tak v tom moc svobody není...

0 0
možnosti

Januária

22. 3. 2008 16:55
Profesoři vysokých škol

Rozhodně bych se neřídila nápady učitelů středních a základních škol, nechala bych veškerá rozhodnutí na vysokoškolských profesorech působících na pedagogických fakultách.

Dnes se na pedagogické fakulty dostávají studenti, kteří by se jinak na jinou vysokou školu nedostali a přijímají tam každého (existují pochopitelně vyjímky, kteří opravdu chtějí učit). Myslím, že není vhodné, aby o osudech dětí rozhodovali právě absolventi těchto škol.

Naopak vysokoškolští profesoři působící na pedagogických školách zvládají svou práci velmi dobře - ať rozhodují právě oni.

0 0
možnosti

zdenda888

30. 3. 2008 9:58
Re: Profesoři vysokých škol

Tak mohu být zase rád za jeden názor blba. Podobné názory se vždycky najdou a vždycky od lidí, kteří vůbec nevědí o čem mluví.

Reaguji tak hlavně na tu větu o tom, jak na ped. fakulty nastupují jen odpadlíci, co se nedostanou jinam. Tento zkreslující pohled se objevuje téměř ve  všech  diskusích na toto téma.  Z toho plyne, že je buď píše jeden člověk a nebo jsme národ diletantů.

A to si už vůbec nedovedu představit, jak o situaci na základkách rozhodují profesoři z vysokých škol. Ti mají k základnímu školství mnohem dál než rodiče a učitelé. Tyto dvě skupiny (samozřejmě společně s žáky) jsou pro změny ve školsví naprosto zásadní a rozhodující. Kdo toto nechápe, ať raději mlčí.

0 0
možnosti

URB-Královna diskusí

20. 3. 2008 11:08
Nezáleží na tom jak žák zvládl látku, ale jestli šplhal

To bylo nespravedlivé. Zvýhodňovalo to ty žáky, kteří se třeba celé pololetí flákali a pak se během dvou týdnů precizně naučili na zkoušku," zdůvodňuje záměr mluvčí ministerstva  Kateřina Böhmová.

0 0
možnosti

calver1

24. 3. 2008 21:17
Re: Nezáleží na tom jak žák zvládl látku, ale jestli šplhal

To je názorná ukázka tuposti a neschopnosti ministerských úředníků, protože žák, který se naučí za 14 dní to, co ho učitel nenaučil za rok, by měl dostat vyznamenání a pochvalu minimálně ministra!!!

0 0
možnosti

__XXXX___

20. 3. 2008 10:10
Konečně

se může standa gros nechat přezkoušet ;-D

0 0
možnosti

František Koudelka 4.Kyju

20. 3. 2008 10:31
Re: Konečně

Tak maximálně z chování.

0 0
možnosti

Fanatic.Dz

20. 3. 2008 10:03
No to bych se posmál ...

Že by se nepřišlo na případy, kdy učitel dává neoblíbenému žákovi horší známky, než si zaslouží, podle ředitelů nehrozí.

-

"To bylo nespravedlivé. Zvýhodňovalo to ty žáky, kteří se třeba celé pololetí flákali a pak se během dvou týdnů precizně naučili na zkoušku,"

-

Novela zákona umožní také přezkoumání známky z chování. Dosud bylo toto hodnocení nezměnitelné, ačkoli s ním rodiče mívají problém nejčastěji.

0 0
možnosti