Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Polský europoslanec přirovnal Merkelovou k Hitlerovi

Německá kancléřka Angela Merkelová se prý podobá Adolfu Hitlerovi. Tvrdí to polský europoslanec Maciej Giertych. Stejně jako on chce prý ovládnout Evropu. Němci oficiálně nereagovali a nejspíš ani nebudou. Merkelová dnes přednese projev, ve kterém shrne uplynulou polovinu svého funkčního období.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

floyd11

Przeczytajcie projekt traktatu europejskiego.

Przeczytaliście go ? To przeczytajcie. Das heilige Romische Reich Europeischen Nation - taki tytuł powinien nosić ten traktat. Pomyślcie czasem o swoich dzieciach i wnukach.

A Liga Polskich Rodzin to marginalne ekstremum, nikt w Polsce nimi się nie przejmuje. Mieli szczęście że weszli do rządu ale to już się konczy. Prawdopodobnie w listopadzie mamy w Polsce wybory. :-)

0/0
18.7.2007 16:16

Vosta Jindra

Re: Przeczytajcie projekt traktatu europejskiego.

Polski rzad - to cala tragedia . Nie tylko LPR. W listopade nebede wyborow, tie ekstremisti bede rzadowacz dlugsze. Dla nas i drugych Europejcow nie jest problem Niemcy, ale Polska.

0/0
18.7.2007 16:54

floyd11

Re: Re: Przeczytajcie projekt traktatu europejskiego.

Kaczyńskich nazywasz "ekstremistami" ? Nie żartuj ! Giertych i Lepper nie mają w rządzie nic do gadania. Młody Giertych dostał edukację jak dziecko zabawkę i się niż bawi. O wszystkim ważnym decydują Kaczyńscy.

A niby alternatywa dla Kaczorów - Platforma Obywatelska (Tusk, Rokita) prawie niczym się nie różni od PiS-u.

Jeżeli Platforma dojdzie do władzy (myślę jednak że wybory będą w tym roku) to będą oni jeszcze bardziej nieustępliwi w EU. Kaczorów strasznie skrytykowali z ustępstwa na ostatnim szczycie Unii.

pozdrawiam

0/0
18.7.2007 18:39

Vosta Jindra

Re: Re: Re: Przeczytajcie projekt traktatu europejskiego.

Tak, nazywam. U nas byli by to ekstremisti nacionalne i klerikalne. W Niemcach tež :-) Nie mogli by bez Leppera i Giertycha rzadowacz a Lepper i Giertych tak maja co gadania. Rzadowala by PO s LPR czy LiS? I jezely by byla jeszcze bardziej neustepliwa v EU, pak pytam, czy tam Polska chce bycz.... Nie jest možno, aby wszytko bylo dla Polaków i ich interesów. Ja jestem Czeskim (Czech ? )  i jestem i Europejcem. Chcial bym nei tylko silnu Rzeczpospolitu Czesku, ale i silnu Europu bez nacionalismów i starych resentimentów.

Pozdrawiam Pana

0/0
18.7.2007 19:04

floyd11

Re: Re: Re: Re: Przeczytajcie projekt traktatu europejskiego.

Moim zdaniem wszyscy w EU dbają o swoje interesy. Proszę spojrzeć choćby na Wielką Brytanię lub Francję. A Niemcy ? Dlaczego w Europie nie mówi się o tym ile Niemcy zarobiły miliardów euro na wstąpieniu Polski do Unii ? Wystarczy zajrzeć do polskich i niemieckich statystyk - ich zarobki w Polsce znacznie przewyższają to, co Polska "dostaje" od Unii. NIE MAM DO NIEMCÓW O TO PRETENSJI !  Niech sobie zarabiają.

Ale dlaczego my Polacy czy Czesi nie mamy walczyć o swoje interesy ? Unia się przez to nie rozpadnie, nie ma obawy.

Co do nacjonalizmu, zapewniam Pana, że Kaczyńscy nie są nacjonalistami. gdyby tak było rozwaliliby ostatni szczyt Unii. Jednak doszli do kompromisu.

pozdrawiam

0/0
18.7.2007 19:32

floyd11

Re: Re: Re: Re: Przeczytajcie projekt traktatu europejskiego.

...

Co do katolicyzmu, tak, Polska jest katolicka i będzie katolicka i nie rozumiem dlaczego ma się do nas o to pretensje ? Czy my zarzucamy Czechom że są ateistami ? Nie ! Europa ma korzenie chrześcijańskie, to są uniwersalne wartości i chcemy żeby je respektowano. Europa islamizuje się...ale niech o to martwią się w Paryżu. (w czerwcu byłem w Paryżu - na krajach miasta strach wieczorami chodzić - makabra !).Niech każdy naród wyznaje takie zasady, jakie determinuje to jego historia i będzie dobrze :-)

Dobrze Pan mówi po Polsku ;-)

0/0
18.7.2007 19:32

Vosta Jindra

Re: Re: Re: Re: Re: Przeczytajcie projekt traktatu europejskiego.

Respektujemy že Polacy sa katolikami, sam jestem chrześcjańiem, ale dobrze jest, źe naś stat jest striktnie sekularny (nie ateisticky). Wiem źe nie wszytky Polacy kochaja Radio Maria czy Rydzyka. Dla mojego opinia to nie jest chrzestianstwo. Co ja krytykuje, jest fundamentalismus i karykatury chrzestianstwa, które widze  w Polskej (nie tylko tam). W Europie wszytky maja swoje interesy, ale jak v každym kolektiwu, nie može každy dostać wszytko. Možno klócić sie, ale mamy równieź wspólny interes, którym jest fungujaca Unia. Dawne wrogosci medzi narodami v Europie v Unii znikaja i polski rzad nie dobrze robi, ksedze ich wzkrzesawa. Druge rzady to nerobia. I naszym konkurentem nie jest Berlin czy Brusel, ale China a India, Arabia etc. Dla tego zycie silnu Europu. W Niemcach nie jest nacionalnych strónictew w Bundestagu i Niemcy zrobili bardzo mnogo od 2. wojny swiatowej.

0/0
18.7.2007 20:21

Vosta Jindra

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Przeczytajcie projekt traktatu europejskiego.

Dla tego nie jest sprawne ni možne  dzisziejszej generacji Niemców zazruczić Hitlera, bo nie maja za nacyzmus odpowiedzalność. Ale taky antisemitismus, które Giertych czy Rydzyk prezentuja, nei byly by w Niemcach w ogóle dozwolene.

Dziekuje bardzo Panu za pochwalu, ale nie mowia dobrze polski, to Pan dobrze rozumie czeski :-) Polska mnie interesuje a jest szkoda, že nasze narody w ogóle nie znaja se, Pan miel dobry pomysl przychodzicz do tutej diskusie :-)

Pozdrawiam do Polskej.

0/0
18.7.2007 20:29

floyd11

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Przeczytajcie projekt traktatu europejskiego.

Dziękuję ...pozdrawiam Pana i Czechy...fakt, to wielka szkoda, że nasze narody absolutnie się nie znają :-( dowodem tego jest ten post  powyżej Pana Gabidosa :-/

0/0
18.7.2007 20:40

Vosta Jindra

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Przeczytajcie projekt traktatu europejskiego.

Wsedzie ludzie glupy i rozumny. Przesady narodowe glupe zawsze. W Europie środkowej sme przes tie przesady eksperty wszytkie, bo sie nepoznamy. Ale to bede lepszy :-)

0/0
18.7.2007 20:58

abysser

pepe999 from Great Britain

O ovladnuti Evropy ve sve dobe usilovali nasledujici zeme:Anglie, Francie, Habsburkove: Spanelsko (Italie) a Rakousko, Svedove, Rusove...

A v ramci regionu: Danove, Cesi (Premysl Otakar II.), Polaci, Madari, Turci, Prusove

Ti tvi Nemci byli az do Napoleona integralni soucasti habsburske monarchie, cili prdlajz tisicileta rise...

0/0
18.7.2007 15:01

floyd11

Re: pepe999 from Great Britain

O tym własnie mówię - Tysiącletnia Rzesza.

Kraje o których Ty mówisz jedynie okresowo miały imperilane zapędy. |Niemcy mieli je zawsze.

pozdrawiam

0/0
18.7.2007 16:22

Kokodák

je to jenom

obligátní polský hlupák, nehodný jakéhokoli komentáře...

0/0
18.7.2007 13:59

floyd11

Re: je to jenom

Nazywaj hluptakiem mnie, po imieniu, masz do tego prawo. Jednak nie używaj określenia polsky, bo to po prostu niekulturalnie.

pozdrawiam

0/0
18.7.2007 16:39

floyd11

Giertych mówi prawde.

Znają tę prawde wszystkie brukselskie pieski jednak nie odważą się mowić tego głośno.

Żeby było jasne - Niemcy mają prawo mieć decydujący glos w Europie, są największym i najsilniejszym gospodarczo krajem. Nie oznacza to jednak, że nie można patrzeć im na rece. Tym bardziej że cesarskie sentymenty w polityce Niemcy mają od 1000 lat. Polska zawsze dawała temu kontre.

0/0
18.7.2007 13:49

wildge

Re: Giertych mówi prawde.

Ja Ti rozumim. Kdy Giertych opravi polske silnice, aby se po nich dalo jezdit?

0/0
18.7.2007 14:10

Vosta Jindra

Re: Giertych mówi prawde.

blbče. Nemají deydujoncy glos v Evropě a sami v ní neprosadí nic. Tam jde o to, že váš pošahaný zaržond nemůže blokovat dohodu ostatních 26 států, a to už s příhlédnutím k vaší všestranné zaostalosti. Polska v tym czasu  jest dužy problem Europy, nie Niemcy!

0/0
18.7.2007 15:29

wildge

Proste

klasicky vymasteny katolik...

Jeste, ze vyzdvihuje Franca, placa o evoluci, muzice a porovnava koncentraky s interrupci. To ho nastesti svleka zcela do naha. Magor.

0/0
18.7.2007 13:46

GJD

Je ty jenom momentalne

zhovadila vlada, kterou stejne jako my maji i v Polsku. Neni ceho se obavat a proc Polakum nadavat - casem idioti pujdou od valu. U nas taky... 

0/0
18.7.2007 13:46

pepe999 from Great Britain

Vpodstate ma pravdu...

Germani se o to snazi uz hezkych par let. Uhli a ocel bylo zalozene proto, aby mela Evropa(hlavne frantici) kontrolu nad strategickyma komoditama, ale misto, aby se dnes kontrolovalo Nemecko, tak se kontroluje uz nekdo jinej...Rv

0/0
18.7.2007 13:08

richu_ch

co to ten Pszonek mekta?

... kdyz pujde s*rat Nemecko a jeho ekonomika, tak jde s*rat cela Evropa ... tak snad ma Nemecko pravo na nejake pozadavky, ne (i jakozto absolutne nejvetsi platce) .. to tomu debilovi asi nedochazi. Az bude mit Polsko roli motoru evropske ekonomiky, tak at si klidne kladou podminky, ale takhle?

0/0
18.7.2007 12:53

kitr

Re: co to ten Pszonek mekta?

No jo, ale Polsko zase dodává své kvalitní cukrovinky do všech Lidlů v Evropě.

0/0
18.7.2007 13:03

_Aleister_

Uvažuji o přenesení bydliště aspoň na papíře do Ostravy. Chci v přístích volbách podpořit senátorku Janáčkovou.

0/0
18.7.2007 12:23

pakoss

Re: Uvažuji o přenesení bydliště aspoň na papíře do Ostravy. Chci v přístích volbách podpořit senátorku Janáčkovou.

R^R^

Diskuse u všech článků, které se jí nějak týkají buď vůbec nejsou.... nebo jsou smazané....

To je demokracie, co??:-/

Zajímalo by mně jaká loutka o tom rozhoduje, není tady nikde ani možnost jim napsat email....je to jako z Orwella..... Za své názory jsou lidi trestáni.....

Konec falešné "politické korektnosti", říkejme otevřeně to co si myslíme !!

0/0
18.7.2007 12:32

Vosta Jindra

Re: Re: Uvažuji o přenesení bydliště aspoň na papíře do Ostravy. Chci v přístích volbách podpořit senátorku Janáčkovou.

kdybys ty měl mluvit o tom, co si myslíš, tak bys leda mlčel. Nech si ty hesla mezi nácky, tam budou mít úspěch.

0/0
18.7.2007 12:37

tenisovejloket

Re: Re: Re: Uvažuji o přenesení bydliště aspoň na papíře do Ostravy. Chci v přístích volbách podpořit senátorku Janáčkovou.

sklapni rudochu;-€

0/0
18.7.2007 12:42

pakoss

Vostrá.......neurážejte někoho, koho neznáte !!

X myslíte si, že vyslovit vlastní názor je zločin?? že ten kdo to dělá v demokratickém státě....je nácek??

Pokud ano.....pak vy jste netolerantní bolševická  .....  ;-€!

0/0
18.7.2007 13:04

Vosta Jindra

Re: Vostrá.......neurážejte někoho, koho neznáte !!

přídeš mi dost neurotickej, hochu. Rozčílíš se a pak píšeš ještě větší blbosti než obvykle. :-)

0/0
18.7.2007 15:26

Vosta Jindra

Re: Uvažuji o přenesení bydliště aspoň na papíře do Ostravy. Chci v přístích volbách podpořit senátorku Janáčkovou.

se k ní třeba nastěhuj a nevotravuj tady s tim.

0/0
18.7.2007 12:32

pakoss

Re: Re: Uvažuji o přenesení bydliště aspoň na papíře do Ostravy. Chci v přístích volbách podpořit senátorku Janáčkovou.

Xty tady otravuješ jenom svou přítomností....Vostrá...!

0/0
18.7.2007 13:05

seppikub

Uvedomme si ale,

damy a panove, ze tu to retoriku nepouzivaji Polaci, jako takovi, ale jen nekolik magoru v cele vlady a  v sejmu...Ze tim skodi vlastnimu narodu, se neda popirat.  :-/

0/0
18.7.2007 12:07

Vosta Jindra

Re: Uvedomme si ale,

no ano, ale LPR je prostě vládní strana, proto ta publicita. Další věc je, že by se v současnosti se 3% vůbec nedostala do Sejmu.

0/0
18.7.2007 12:10

jeen

Re: Re: Uvedomme si ale,

Že si jste tak jistá?

Latentního šovinismu je mezi nimi víc, než asi tušíte. U volební urny (v anonymitě za plentou) se vždy projeví plnou silou.

:-/

0/0
18.7.2007 13:46

Wottan

2 postrehy

1. je az fascinujici, jak antiami pitomci cpou svoje zhovadilosti do jakekoli diskuze

2. jestli v soucasne dobe nekdo pouziva fasisitickou retoriku, jsou to sami Polaci

0/0
18.7.2007 11:57

N.W.O

Re: 2 postrehy

Ano, sami Polaci, nebot tam dnes vladnou Sionisti s podporou USA. Proto i ten fasisticky slovnik - jsem rad, ze siv vsimate;-DR^

0/0
18.7.2007 12:22

pakoss

Re: Re: 2 postrehy

...........................:-©

0/0
18.7.2007 12:24

Vosta Jindra

Giertych, jehož otec organizoval pogromy na Židy....

a jeho syn by rád zavedl v Polsku katolický fašismus. Kdyby LPR nebyla vládní strana, bylo by to jedno, co si plácá, i my měli Sládka. Ale to že to je vládní strana, jen ukazuje, že Polsko na rozdíl od Německa do Evropy nepatří. A i nám by velmi prospělo, kdyby Unii opustilo. Ale není fér říkat, že všichni Poláci jsou takoví, je jich jen část, zato ta chudá, agresivní, hloupá a většinou venkovská. Prostě praví konzervativci.

0/0
18.7.2007 11:52

pakoss

Re: Giertych, jehož otec organizoval pogromy na Židy....

Konzervativí strana ve velké Británii má stejné složení svých voličů, ty chytrolíne??    "Chudí, agresivní, hloupí......" atd. jak tady píšeš ??

MysliR^

0/0
18.7.2007 12:16

Vosta Jindra

Re: Re: Giertych, jehož otec organizoval pogromy na Židy....

no většina konzervativců taková je, jsou neschopní orientovat se v měnícím se světě, proto se dovolávají tradice, národa a kdečeho. Jsou ovšem výjimyk, ale v Polsku to platí téměř zcela.

0/0
18.7.2007 12:38

pakoss

Myslím, že se ti stýská po komunismu, Vostrá !!

tvé myšlenkové výlevy tady začínají silně zapáchat :-©

0/0
18.7.2007 13:08

pakoss

"Prostě praví konzervativci"...................................

..................;-D;-D;-D

Tak to je mimo terč, dámo;-D

0/0
18.7.2007 12:18

pakoss

NWO opět perlí...........................

neberte NWO vážně, je to internetový maskot a jenom vyvolává hádky a provokuje, je tím až komicky posedlý...Chápejte jeho frustraci a buďte na něj hodní.....   Já se o to snažím tím, že jej zásadně ignoruji.....:-)

0/0
18.7.2007 11:41

N.W.O

Re: NWO opět perlí...........................

Toho delaji sdelovaci prostredky z tebe a nebo te za to dokonce plati8-o!!R^

0/0
18.7.2007 12:15

pakoss

Re: Re: NWO opět perlí...........................

.......................................(Y)

0/0
18.7.2007 12:25

N.W.O

WTC 7 - JAK MEDIA DELAJI Z POMERANCE JABLKA ????

Divejte se, at pochopite jak se manipuluje v mediich. Kratky dokument - minimalni znalost fyziky vsak NUTNA!

8-ohttp://video.google.com/videoplay?docid=38989625047218990038-o

0/0
18.7.2007 11:31

pakoss

Re: WTC 7 - JAK MEDIA DELAJI Z POMERANCE JABLKA ????

.................

0/0
18.7.2007 11:32

Die Hard

Re: WTC 7 - JAK MEDIA DELAJI Z POMERANCE JABLKA ????

idiote...

0/0
18.7.2007 11:36

N.W.O

Re: Re: WTC 7 - JAK MEDIA DELAJI Z POMERANCE JABLKA ????

Toho delaji sdelovaci prostredky z tebe!!R^

0/0
18.7.2007 12:13

Krak

Re: Re: Re: WTC 7 - JAK MEDIA DELAJI Z POMERANCE JABLKA ????

No u tebe se to už povedlo stoprocentně...

0/0
18.7.2007 12:39

pakoss

Vždyť ten poslanec má pravdu...........!!!

R^ pryč s politicko korektností, která jednou zavede Evropu na okraj světového dění.....

Dlouhodobé snahy Německa být hegemonem v EU jsou jasné každému, kdo dění sleduje.....

Tzv. nové země EU mají pouze práávo "držet hubu a krok".....

EU potřebuje hluboké strukturální reformy a ne Německo /soupeřící v tomto s Francií/ o ovládnutí politiky EU.

Nejvíce rozumu snaz zatím projevovala velká Británie.....R^

0/0
18.7.2007 11:30