Diskuze

Demokraté občanští sociální, ruští a korejští

Svět je plný demokracie. U nás máme demokracii sociální, občanskou, křesťanskou, a pokud si ještě pamatujete stranu US-DEU, tak to "D" také znamená demokracii. Sečtete-li všechny tvary slova demokracie v textech MF DNES za poslední měsíc, dojdete k číslu 274 a pátek tyto demokratické statistiky nepochybně rozvíří.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
KK

moebius

19. 1. 2007 13:50
Svoboda a demokracie

Anglie v 18.století byla svobodnou zemí a přitom to nebyla demokracie. Současný Írán je demokratický a přesto nesvobodný. Je velice zavádějící míchat tyhle dva pojmy dohromady. Svoboda je hodnota, demokracie je technologie vládnutí. Dalším omylem je považovat je pouze za západní záležitost. Svoboda je všeobecná hodnota, i když je jí v různých kulturách přikládána různá váha. Technologie demokratického vládnutí byla sice objevena na Západě, jako třeba automobilové nebo informační technologie, ale není to západní technologie. Přijetí této technologie je mnohem víc záležitostí vztahu dané civilizace k modernosti, než k Západu. Některé odmítají vše moderní i vše západní (Taliban), některé ale jen západní, ne moderní (Írán) a některé odmítají jen moderní, ne západní (S.Korea, Čína a jejich euro"komunismus").

0 0
možnosti
DN

Englishman

19. 1. 2007 10:55
Demokracie a svoboda

Je neuvěřitelné, jak snadno, včetně tohoto článku, se pojem demokracie zaměňuje za pojem svoboda. Svoboda je absolutní hodnota. Svobodný chce být každý (byť někteří dávají přednost bezpečnému otroctví před riskantní svobodou). Demokracie je přinejlepším nejlepší známý způsob, jak co nejvíce lidí udělat co nejvíce svobodnými. To však neznamená, že v demokracii nemohou být lidé zatraceně nesvobodní.

0 0
možnosti
NS

NARODNI STRANA

19. 1. 2007 8:33
Je demokracie nabozenskym dogmatem?

"demokracie je nejhorší možná forma vlády, avšak zdaleka nejlepší ze všech dosud vyzkoušených" .  Nezda se vam toto veta postavena tak trochu nahlavu? Navic v historii byli i demokraticke rezimy, ktere naprosto selhaly napriklad Vymarska republika, ci spanelska republika pred Frankem. Demokracie neni zarukou hospodarske prosperity. Napriklad Chile za Pinocheta mela giganticky hospodarsky rust nebo predvalecne necisticke Nemecko. Jde spis o vladu a vladce nez o system. Vyjimku tvori snad jen komunismus, ktery hospodarstvi ideove likviduje. 

0 0
možnosti
JV

zab2

19. 1. 2007 13:37
Re: Je demokracie nabozenskym dogmatem?

No a to v případě Číny už taky přestává být pravda, že?

0 0
možnosti
JG

36903690

19. 1. 2007 7:06
Demokracii nastolíme,až popravíme posledního komunistu.

;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D

0 0
možnosti
TK

osvetitel

19. 1. 2007 6:52
<><><>

Demokracie a Liberalove,to je smrtelna kombinace!;-D

0 0
možnosti
NS

NARODNI STRANA

19. 1. 2007 8:25
Re: <><><>

To je kvalitni nazor!

0 0
možnosti
JK

babacek

19. 1. 2007 6:29
Demokracie.

Mělo by se snad dokonce uzákonit aby levicové strany toto slovo nesměly vůbec používat natož je mít v názvu strany. Vždyť demokracie a diktatůra nemohou jít ruku v ruce.:-/

0 0
možnosti
JR

Archont

19. 1. 2007 4:57
Rusku se dari a

zide s toho nic nemaji, tak se vztekaji a prskaji jedovate sliny na vsechny strany.:-(Tahnete do prdele prodejne devky novinarske, lepsi kdyz vladne jeden hloupy, ktery se boji krast, nez deset chytrych, jak rikal K.H.Borovsky.Kdo to nechape je blb.Osviceny monarcha nebo diktator, jako byl Franko, je stokrat lepsi nez tahle luza, co v Cechach (ne)vladne.

0 0
možnosti