Diskuze

Havel ocení odborníka na temné stránky duše

Philip Zimbardo o sobě tvrdí, že je jen obyčejný profesor psychologie. Jeho kolegové s ním však nesouhlasí. "Je to neslavnější žijící psycholog současnosti," řekl psycholog Slavomil Hubálek. Ve středu Zimbardo převezme Cenu nadace Vize 97.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

eloš

5. 10. 2005 13:39
Kdy už konečně udělí cenu nejlepší chat?
0 0
možnosti

jack_rupnick

5. 10. 2005 11:31
.
Havel ocení odborníka na temné stránky Busche  kokain, chlast a mučení zvířat
0 0
možnosti

ježkovy_voči!

5. 10. 2005 12:03
Re: .
To spíše Zimbardo, jakožto odborník na lidské zlo rozpoznal to zlo v Bushovi... :-)
0 0
možnosti

antichipka

5. 10. 2005 11:21
horor
Mně fascinuje to Havlovo- JAK TO????Absolutně přiznávám, že do jsté jsem teroristka už teď bez hrocení a důvodu, jsem teroristka v míru, bez zvláštního důvodu.Na druhou stranu zase přiznávám, že totéž duševní hnutí a rozpoložení by mě přimělo se z krize vyprostit, utnout ji, někoho zachránit, co já vím....Připadá mi impotentní něco takového v sobě nemít. Souvisí to s přežitím.
0 0
možnosti

antichipka

5. 10. 2005 11:27
Re: horor
...a když o tom přemýšlím dál, toto rozpoložení mi způsobuje v životě nesnáze, hádky, ale i zásady a vlastní postoje, pomáhá mi překonávat samu sebe a není to adrenalin, bojím se, přesto jsem duševní teroristka, ale neřekla bych, že Dáša je na tom jinak. Dokonce ani nesnesu dívat se na člověka, který v sobě nemá ani trochu života, ne tím, že trpí nebo tak, ale tím, že takový prostě je. je bez duše, chybí mu nějaká Banboocha. Nevím. Musíme to mít.
0 0
možnosti

vena.m

5. 10. 2005 11:16
Odpověď na otázku, na co je ten výzkum ...
Nevím, že Vám to není jasné. Takový výzkum lidského chování v mezních situacích je zásadní pro pochopení lidského myšlení. V extrémních situacích lidé odloží své masky, kterými umně překrývají a maskují své chování a jednání bez skrupulí a tím umožní lépe studovat to "podhoubí".
Přímý význam má pak takový výzkum pro nové formy organizace jedinců tak, aby bylo pokud možno eliminováno toto "bachařeské" jednání. Prostě takový výzkum může vést k novým koncepcím řízení a vedení pracovních týmů, vězení a v konečném důsledku i společnosti. neboť ipolitici mohou trpět podobným chováním a tím pádemn již neslouží nám lidem ale sobě ... a tento výzkum může odhalit proč a kde se to zlomí a jak tomu zabránit. Případně i může vyvinout test, kterým budeme schoni zjistit, který člověk je náchylný k takovému jednanání ...
0 0
možnosti

j@ck

5. 10. 2005 15:21
Re: Odpověď na otázku, na co je ten výzkum ...
já si myslím, že k tomu, aby se z člověka stal politik, musí mít jisté vnitřní dispozice. myslím si, že patologicky ambiciózní jedinci, jsou ve skutečnosti motivování svým vlastním hlubokým strachem a pocitem méněcennosti. aby tento pocit překonali a stali se "někým", tak se snaží vyniknout na výslunní slávy, snaží se zviditelnit apod. ctižádost je podle mého společensky tolerovaná duševní nemom a všichni politici jsou pacienti.
0 0
možnosti

ježkovy_voči!

5. 10. 2005 10:59
Mladá pravicová fronta nám opět něco zamlčela
Zimbardo se proslavil takzvaným stanfordským vězeňským experimentem, který simuloval chování lidí ve vězení. Havel mu navrhl, aby zkusil simulovat podmínky komunistického režimu v komunitě obyčejných Američanů. "Bylo by zajímavé pozorovat, jak by se chovali ti stateční skvělí Američané v této situaci". Zimbardo však namítl, že Američané už podle něj v podobných podmínkách žijí, protože Bushova administrativa dala po teroristických útocích 11. září přednost bezpečí před svobodu. Všechny totalitní státy mají něco společného - pokoušejí se vystrašit lidí nejakým nepřítelem, aby je mohl jejich mocný vůdce před ním chránit. "Adolf Hitler, Joseph Stalin a George Bush jsou z psychologického hlediska stejní," prohlásil Zimbardo, který se prý nyní ve své zemi cítí jako disident. Podtrhl, že přijatý vlastenecký zákon (Patrioct act) bere lidem svobodu a nutí je bát se. Připustil, že teroristické útoky byly hrozné, ale po záminkou války s terorismem se prý mezi lidmi šíří nový strach. Havel je
0 0
možnosti

ježkovy_voči!

5. 10. 2005 11:01
Re: Mladá pravicová fronta nám opět něco zamlčela
Havel jeho názory na US politiku nekomentoval. http://www.praguemonitor.com/ctk/?id=20051004E05310;story=Havel-ponders-meaning-of-reality-shows (Kolik českých novin tohle uveřejnilo? Že by paradoxně pouze americké noviny vycházející v Praze? :-))
0 0
možnosti

babacek

5. 10. 2005 9:10
Není mne dosti
jasné co pokus kdy si studenti hráli,na vězně a bachaře přinesl lidstvu?Na to,že se lidé v extrémních situacích chovají extrémně nemusím být vědec.Jedině,že by pan profesor takto apeloval na zrušení věznic a od toho se zřejmně i odvíjí předmětná cena.
0 0
možnosti

oracle29

5. 10. 2005 9:47
Re: Není mne dosti
To souhlasí. Možná se sanžil najít tu hranici kdy se to začíná převracet. Bylo by dobrý najít nějaké materiály k tomu experimentu aby člověk pochopil vo co šlo.
0 0
možnosti

Janina7

5. 10. 2005 8:47
Ehmm, eeé
Eéémh, éé aáá po temných silách, že, taky,že, musím odměnit ehmn odborníky na temné duše, že. Ehmnn.
0 0
možnosti

xaeris

5. 10. 2005 8:28
???
Není to náhodou ten samý Havel, co se tak zastával Grosse?Ach jo..........
0 0
možnosti

Asi takhle.....

5. 10. 2005 7:33
"Je to neslavnější žijící psycholog současnosti!"
A když tohle řekl psycholog Slavomil Hubálek, tak to bude asi phrravda, ehm ...žé.
0 0
možnosti