Diskuze

Co chtějí komunisté

Před hlasováním o vyslovení nedůvěry vládě Stanislava Grosse bylo rozložení hlasů ve Sněmovně tak zřejmé, že o výsledku nebylo pochyb. Pro návrh mohlo být – i s unionisty – nanejvýš 88 poslanců a k přijetí návrhu ODS bylo zapotřebí 101 hlasů. Vláda nemohla projít bez 41 hlasů poslanců KSČM. Komunisté se stali jazýčkem na vahách.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

vasekpasek

5. 4. 2005 17:35
Ne úplný souhlas...
No, ne tak úplně souhlasím. Myslím, že cílem komunistické politiky je pouze ten naprosto zřejmý populismus, s tím vytvořením extrémně levicového státu bych to tak neviděl, protože jako další cíl vidím za každou cenu nebýt ve vládě (aby na nás nezačalo foukat) a držet se moci podobně, jako jim to nabídl pan ( ) premiér. Jinak naprostý souhlas s DedeckemHribeckem, pravice pouze nastavila ukazovák a řekla veřejnosti něco ve stylu: Podívejte, kým se ten bezectnej pa.chant nechává podporovat...
0 0
možnosti

vasekpasek

5. 4. 2005 17:36
Re: Ne úplný souhlas...
Tím foukáním na nás jsem samozřejmě myslel na ně
0 0
možnosti

Milikcz

5. 4. 2005 12:06
Hezký článek
Hezky napsaný článek, je vidět, že autor má docela rozumný přehled jen bych trochu polemizoval nad větou , že se nechala v roce 1989 komunst.strana beztrestně vplout do demokracie.Nevím kolik je autorovu let, ale kdo tenkrát nebyl moc mladý a hloupý tak ví, že u nás bylo skoro tři miliony stranických příslušníků KSČ a připočteme li rodinné vazby na další, je to počet sympatizantů režimu na počet obyvatelstva dost vysoký.Takže uplatňovat tehdy nějaké tresty a sankce by bylo šílené a mohlo by vést k rozpoutání i občanské války plné nenávisti jeden k druhému.Jinak je článek naprosto rozumný a objektivní. Nicméně padá na hlavu pravicových stran zodpovědnost za sociální problémy které se mnohde velmi prohlubují a jejiž přehlížení a neřešení může vést k extrému, ze kterého právě může nebezpečně profitovat KSČM k pozdější škodě nás všech.
0 0
možnosti

Maxx-IP

5. 4. 2005 9:23
Kdo je vlastně nacionalista, Grebeníček, nebo Mandler?
..."prudký Grebeníčkův výpad na Cyrila Svobodu – vytkl mu podporu Američanů v Iráku a „účast na sjezdech sudetských Němců“ (?) – svědčí o tom, že šéf KSČM chápe internacionalismus protizápadně, protiimperialisticky a protiněmecky
Grebeníček vytkl Svobodovi, že se kamarádí s lansmanšafty, ne s Němci. V tom je rozdíl. Pan Mandler mu však za to hned vytknul nacionalismus, odpor proti všem němců. Pan Mandler tedy dává rovnítko Němec=revanšista, ne KSČM. 
0 0
možnosti

DedecekHribecek

5. 4. 2005 7:35
neobratná politika „pravice“????
      Ale pane Mandler. Jako člověk polticky činný asi víte že spolupráce ČSSD a KSČM tady byla již před hlasováním o nedůvěře. To co nazýváte neobratnou politikou pravice bylo zprůhlednění pro lidi kteří toto hlasování ČSSD a KSČM nevidí - pro lidi se politikou nezaobírající. To že je Gross osoba bezectná je snad jasné stejně jako potřeba se tohoto člověka ve vedení státu zbavit. To že selhali v ČSSD obranné mechanizmy  je také jasné. Jak jinak vytvořit tlak na voliče a členy ČSSD?
       Toto hlasování nemělo za cíl vyslovit nedůvěru ale ukázat kdo je kdo. Nepište tady slova o neobratnosti to je jako by jste chtěl abych Vás řadil  do skupiny lidí kterým toto zjevení pravdy o podpoře vlády bylo adresováno.
0 0
možnosti