Diskuze

Hit paní Emmerové- papírové zdravotní knížky

Nikdo z pacientů, kterým je kdokoli z nás, nemůže nic namítat nad tím, že je dobré mít u sebe kompletní zdravotní dokumentaci při návštěvě jakéhokoli lékaře. Jistě je to velkou výhodou, když se lékař může pohotově a rychle orientovat v léčbě klienta dle předchozích diagnoz a předepsaných léků na případné choroby.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

oranzovej

22. 8. 2004 10:15
Utan
Loby prodejců levných kuličkových per zvítězila.
0 0
možnosti

Rada8

22. 8. 2004 9:33
***
nedávno jsem nesla svoji kompletní zdravotní dokumentaci k novému lékaři. nechodím k lékaři nijak často, nejsem v důchodovém věku a přesto čítala hooooooodně stran. už vidím, jak lékař přenáší veškerá data na cd........a navíc, nevím k čemu je dobré, že bude každý lékař vědět, že jsem měla před 35 lety neštovice, před deseti lety zlomenou nohu a před 20 lety zápal plic. nestačily by základní údaje? (krevní skupiny, alergie, závažné choroby typu epilepsie, cukrovka, štítná žláza, rakovina)
0 0
možnosti

Ccecil

21. 8. 2004 20:28
flashdisk
+ šifrovaní by bylo ideálem
0 0
možnosti

xBaHnO

19. 8. 2004 14:18
Šifrování
A co takdle nosit u sebe pouze dlouhy (1024 bit) klic k zdravotni dokumentaci na netu? Ten je malej(vesel by se na karticku pojistence, idealne bezkontakni chipovou) a bylo by to na majiteli klice (me) kdo se k tomu dostane. A cela moje zdravotni dokumentace muze klidne lezet zcela verejne na netu, pac se k ni nikdo v pristich 500 letech nedostane. A pak uz je mi to jedno.
0 0
možnosti

smějící se bestie

19. 8. 2004 10:07
záznam
Zdravotní údaje by měl mít pacient vytetovány na břichu a jako zálohu na zádech, ztráta údajů by byla skoro nulová.
0 0
možnosti

annien

23. 8. 2004 17:58
Re:
pokud z tebe fakt někdo nesedře kůži
0 0
možnosti

Sarka-3

19. 8. 2004 8:25
CD je nevhodné,
snadno poškrábatelné. Co takhle USB disk, tzv. fleška ? A místo jpg tvaru použít pdf (Acrobat) ? Ale ztratit se dá CD i Fleška, zvláště starší lidé k tomu budou náchylní. Kde pak budou uchována kompexní zdravotní dokumentace ? 
Tento dopis působí velmi amatérsky. Zjevně ho psal člověk, který nerozumí ani počítačům, ani problému. Používá termíny jako můj 78-letý otec a namýšlí si, že do problému vidí. Moc mne to pobavilo, já sama zápasím s problémem převodu závěrečných zpráv naší firmy do elektronické podoby již několik let. A hle, netušila jsem, jak je to jednoduché. Trochu sebereflexe by neškodilo, pane Kuthane starší, což takhle si přiznat, že už všemu nerozumíme (ani já) ?
0 0
možnosti

chroustík

18. 8. 2004 15:40
Pane Kuthane st.,
propříště si nejdřív nechte od svého syna (dcery) přečíst článek, než ho vyhodíte ven. Zaujalo mě zejména slovo oscanerovat a nejste moc zběhlý ve shodě podmětu s přísudkem. Myšlenka dobrá, ovšem realizace bude trvat nejméně 5 let a někdo na ni bude muset dohlížet. Protože jenom jednotný software pro lékaře je jedna obrovská soutěž za balík peněz. A ti, co už svůj software mají ho jen tak vyhodí ? Jsou i tací felčaři, co počítač NEMAJÍ. A číst po nich bude lahůdka.
0 0
možnosti

80E-seven

14. 8. 2004 14:34
papir je papir
spousta lidi ma averzi k pocitacum. a spousta lidi muze to cedecko znehodnotit (poskrabat) daleko efektivneji a rychleji nez se poskodi (poskrabe) papir...
0 0
možnosti

antix

13. 8. 2004 12:11
asi to chápu jinak
Já tomu rozumím tak, že každý člověk by měl u sebe na papíře záznam s tím nejdůležitějším o sobě. Krevní skupina, alergie, choroby... atd. V případě např. nehody, kdy by zůstal v bezvědomí, by lékař na místě zjistil, co mu může aplikovat a co zásadně ne. Ani v domácím prostředí by to nebylo k zahození, umím si představit, jaký nastane zmatek, když někdo upadne do kolapsu a volá se lékař. Místo pracného vyzvídání a dlouhého vzpomínání by si všecko ihned zjistil z k nížky. Zrychlilo a zkvalitnilo by to první pomoc. Co by si lékař rychlé záchranky u nehody počal s cédéčkem, to opravdu nevím...
0 0
možnosti

Al Ladin

13. 8. 2004 15:12
Re:
Papír se snadno ztratí, poškodí, pozmění či jinak upraví, ale pravděpodobně žádnou zdravotní knížečku nikdo nebude s sebou nosit. Průkazku zdravotní pojišťovny již mnozí u sebe mají, ale určitě ne vždy a všude. Určitě bude schůdnější mít zdravotní dokumentaci na "síti", přičemž přístup k ní, resp. k specifickým záznamům budou mít pouze patřiční specialisté a každý za sebe. Přístup k takovým informacím musí být extra zabezpečen, aby ani nikoho nenapadlo hledat informace neoprávněně o komkoliv druhém. Lékaři by samozřejmě měli u sebe přenosný počítač s bezdrátovým spojením a kryptovacím zařízením a o jejich přístupech do systému by se vedly kontrolní protokoly. Buď pak bude mít dotyčná osoba u sebe katru pojištěnce, anebo její adta zjistí oprávněná osoba pomocí kontrolních dotazů. Vše je již dnes technicky proveditelné. Proč bychom tedy nemohli jednou předběhnout svět?
0 0
možnosti

Jirka38

13. 8. 2004 10:50
Omyl?
Pokud jsem dobře četl, v článku se hovoří o mechanice CD-ROM, která je dnes už naprosto standardním vybavením každého počítače.
Příjemný den.
0 0
možnosti