Diskuze

Hasiči požár v Liazu zvládli

Na osmdesát hasičů od rána v Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku bojovalo s požárem. Hořet začalo kolem desáté dopoledne v lakovně bývalé automobilky Liaz. Příčinou byla pravděpodobně nedbalost dělníků, kteří tu demontovali odsávání. Škoda nejspíš přesáhne deset milionů.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

vojtik..

2. 5. 2004 12:38
dobrá práce
Tady je aspoň viditelný důkaz, že ne všichni státní úředníci sedí ve svých kancelářích s doutníkem v hubě a sekretářkou pod stolem. Hasiči jsou zářný příklad toho, jak by to mělo vypadat všude. Bohužel je to jediné odvětví státních úředníků, které ještě jakš takš funguje.
0 0
možnosti

mr-antos

1. 5. 2004 21:24
mrak
No byl to docela hnusnej mrak......sem si říkal, že se najednou setmělo :) Tak sem mrknul ven a hle, od Liazu dým jak blázen......ale žádnej kouř teda cítit nebyl....bydlím kousek od centra....
0 0
možnosti

horác

1. 5. 2004 18:56
se chechtám
Kouř je sice cítit, ale nepředstavuje pro lidi ve městě přímé nebezpečí.
Kouř u požáru je směs částic uhlíku, dehtu, prachu a hořlavých plynů a par. Na těchto částicích pak kondenzují některé plynné produkty hoření, zvláště aldehydy a organické kyseliny. Některé částečky kouře při vdechování dráždí dýchací cesty, některé mohou mít i smrtelné účinky. To, jak hluboko se taková částečka dostane do nechráněných plic a jaké bude mít na lidský organismus účinky, závisí na velikosti dané částice.
Byly popsány i částice vyskytující se běžně v kouři, které podporují vznik rakoviny. Tyto účinky má na lidský organismus nejen vdechování takových částic, ale i jejich dlouhodobý styk s pokožkou člověka.
Toxické plyny mají několik škodlivých účinků. Některé z nich působí přímo na plíce a způsobují jejich otok (HCl, SO 2 , HCN apod.), jiné se spojují s červenými krvinkami a snižují schopnost krve přenášet kyslík (CO), výsledkem ovšem vždy může být udušení postiženého člověka.
Mezi nejčastější toxické plyny, se kterými se potkáváme u požárů, patří zejména oxid uhelnatý (CO), oxid uhličitý (CO 2 ), nitrozní plyny (NO x ), chlorovodík (HCl), kyanovodík (HCN) a fosgen (COCl 2 ).
0 0
možnosti