Diskuze

Hrozí jaderná válka, míní šéf expertů OSN

Šéf jaderných expertů OSN Muhammad Baradej prohlásil, že nebezpečí atomové války nikdy nebylo tak velké jako nyní. Připadáme si jak hasiči, řekl magazínu Der Spiegel šéf Mezinárodní agentury pro atomovou energii, který si postěžoval na rozvoj jaderného "bazaru".
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Blackshield

26. 1. 2004 21:29
Hej!
Doufám, že ten ohňostroj neprošvihnu!  No jo, jednou ten náš bordel zvaný civilizace skončit musí... Takhle to bude rozhodně stylovější, než potupně zdegenerovat či vychcípat na chřipku
0 0
možnosti

Leto_Atreides

26. 1. 2004 16:49
ČT2
Dávala před několika dny zajímavý dokument o "raketčících" - sovětských, ehm chci říct ruských vojácích obsluhujících odpalovny jaderných raket. Byl jsem šokován katastrofálním stavem jejich satelitním systému včasného varování. Ten se doslova rozpadá a Rusové tak zanedlouho budou téměř "slepí" - odkázaní na pozemní radary.
0 0
možnosti

jirik78

26. 1. 2004 15:41
atomova bomba
Ja nevim, ale prijde mi, ze kolem jadra se dela vetsi humbuk, nez je nezbytne nutne... Jedna vec je mit bombu... druha vec je mit ji cim nekam schodit. Proste ne kazda zeme ma prostredky, jak bombu hodit na izreal ci ameriku. A vyvoj techto prostredku je velmi obtizny, protoze kazdy pokus je "videt". Takze kdyz nejaka zeme potaji vyvine atomovou bombu, muze alespon skryte doufat, ze bude fungovat. Postup je celkem znamy a jde spise o materialni zazemi, ktere je nutne tomu venovat. Zatimco mit kvalitni raketu, schopnou mombu nekam dopravit... neexistuje zadana slusna raketa, ktera by fungovala od prkna (zatimco atomovka se podarila temer vzdy na poprve :o) ). A i kdyby... pokud by nejaka zeme mela bombu... a i ji nekam hodila... atomova bomba neznamena zneiceni kontinentu jednim zasahem. Naproti tomu lepsi bilogicka zbran toto nebezpeci znamena a na vyvoj vam staci celkem prumerna laborator a dost penez. Lze ocekavat, ze pro terrroristy je tato aleternativa vsestrane lepsi, u jadra jde spise o prestiz a politickou zalezitost. A co je problem nasi doby obecne? My vsichni, kteri si stale nalhavame, ze mame vsichni stejna parva a stejne hdonoty, a tak davame v sanc nasi svobodu kdyz tyto vymozenosti poskytneme zemim pohrdajicim nasimi hodnotami. Do nebe volajici je nyni evropske mineni, ze nejvetsi hrozba svetoveho miru je Izrael. Naprosto smesne a az desive, kam nase pseudorealita postoupila a jeste postoupi. Neni divu, kdyz v evrope je uz nyni muslimu tolik a jak se ukazalo, proces asimilice zde nehrozi... Ale co s tim, ze?
0 0
možnosti

Raswan

26. 1. 2004 15:54
Re:
Zřejmě si šéfík taky rozhodl přihřát svou mediální polívčiču a obeznámit se svým xichtíkem senzacechtivý lid...
0 0
možnosti

Klomenda

26. 1. 2004 11:44
Ano atomu
V hustě obydlených oblastech severní Ameriky  je to vítané opatření na snížení populace. Ostatně vrazi z USA jadernou zbraň na civilistech už vyzkoušeli, tak by měli být zticha, až ji někdo jiný použije preventivně na nich........ ....... a doufám minimálně na osmi místech jejich hnusného zapadákova....... .........Statisticky vychází cca 42 milionů kusů do týdne a cca 77 milionů kusů do 15ti let. Bohužel je zde nepřípustné riziko ohrožení okolních států: Kanady a Mexika a také dlouhodobé zamoření půdy a vod, včetně oceánů.  Proto navrhuji použít neutronové bojové prostředky, které se jeví jako relativně nejekologičtější a při zachované účiinosti na živou sílu nepřítele.  
0 0
možnosti

Raswan

26. 1. 2004 11:45
Re:
á český untermensch promluvil
0 0
možnosti

fleret

26. 1. 2004 11:07
d.kay,
Americký expert zároveň potvrdil, že existují důkazy o tom, že vojenský materiál jako komponenty zbraní hromadného ničení převezli Iráčané do Sýrie již před válkou. Podle výpovědí vyslýchaných vysoce postavených činitelů svrženého režimu Saddáma Husajna se před konfliktem odvezlo malé množství materiálu. Otázkou nyní zůstává, o jaký materiál šlo a co se s ním stalo. Tento názor prý potvrzují rovněž výpovědi vyslýchaných vysoce postavených činitelů svrženého režimu Saddáma Husajna. ...
0 0
možnosti

briza

26. 1. 2004 11:20
Re:
Podle dosavadniho vyvoje hledani ZHN v Iraku a naslednych blamzich bych si v otazce "o jaky material slo" tipnul na osli hnuj.
0 0
možnosti

x-ray-x

26. 1. 2004 9:47
no bodejť
Bodejť by nehrozila, když už i USA hrozí použitím jaderných zbraní. Kdo seje vítr, sklízí bouři. Když nějaký stát naprosto otevření hrozí jadernými zbraněmi, není nic divného, když se ostatní státy snaží zbraně tohoto druhu vyvinout na svou obranu.
0 0
možnosti

ruleta

26. 1. 2004 13:18
Re:
ufff...tak tohle je demagogie nejhrubsiho zrna...
0 0
možnosti

Iridium

26. 1. 2004 9:04
ad. Irák a Pákistán
Odstranění Husajna je bezpochyby odstranění tyrana a zrůdy. Vedlejším produktem je ovšem to, že zatímco Husajn držel islámské fanatiky pěkně zkrátka (ač drsnými metodami), teď v podstatě dostali svobodu. Z Iráku se tak v lepším případě stane něco jako Saudská Arábie-země jakoby spojenecká, avšak s velkou stínovou podporou protizápadních teroristů (viz podíl občanů SA v akci 11.9.). Ad. Pákistán. No pokud by byl Mušaraf svržen a k moci by se dostali radikálové, byl by to velmi špatný scénář. Pokud by se rozhodli jaderně napadnout úhlavního nepřítele-Indii, ta smázne pákistán díky své jaderné převaze z mapy, ač její ztráty by byly obrovské. Stejně tak by s Pákistánem v případě útoku naložil Izrael. A USA? Zbytečné mluvit, jedna atomovka od Pákistánu na Státy a do hodiny jich padne pět jen na Islamábád. Jenže Pákistán nemá nosič, který by dopravil hlavici nad USA. Takže pravděpodobnější by byl ten konflikt s Indií. Vidí to někdo jinak?
0 0
možnosti

leho

26. 1. 2004 22:33
Re:
Ten nosic zase nemusi byt velky problem, na nakladni lodi se muzou dostat kamkoliv, jde akorat o to, jak tu atomovku(y) zamaskovat. Dneska je to dost tezky, v budoucnosti to bude jeste tezsi, ale urcite ne uplne nemozny. Mam skoro pocit, ze takovy scenar je velice realisticky, rek bych ze mozna skoro jisty. Budu se opakovat, ale 95% svetovych muslimu z miliardy by takovou akci podporovala.
0 0
možnosti

Michalll

25. 1. 2004 22:54
českoevropská media však
masírují voliče zbytečností intervence do Iráku.
Evropané totiž by nejraději počkali a potom všechno vyřešili najednou, asi opět novou světovou válkou. Počkat, až budou 10ti  miliony mrtvých, aby byl dostatečný důvod.
Naštěstí je možná i prevence, což musí děsit i jednu naši úspěšnou stranu kdysi s teroristy /její členové včerejší i dnešní/ jedna ruka.
Michal, Libčeves, t. 603771186
0 0
možnosti

Montaigne

26. 1. 2004 8:48
Re:
ale no tak Míšo, psali tady mnozí, že jsi úplně mimo, asi ano, sankcemi a kontrolami zdecimovaná irácká armáda byla pro někoho hrozbou? I ti Poláci na koních se bránili Hitlerovi déle nž Iráčani Bushovi.
0 0
možnosti

ekekerb

25. 1. 2004 21:51
pro ruletu
Nasel jsem tento docela dobry clanek—zatim asi nejlepsi k problematice ZHN, i kdyz az moc dlouhy—ale zato informacne vycerpavajici---ukazuje, jakej ten Saddam je haj*l---a je fakt, ze Saddam tu hrozbu opravdu predstavoval, akorat asi doslo k omylu ohledne casoveho horizontu-a byl to i vysledek politickeho tlaku, podle me ale ospravedlnitelneho—----A kdo vi-----zase je tu ta info od toho Baradeje----v kazdem pripade ale ZHN nebyly jedinym duvodem....------------------ http://www.theatlantic.com/issues/2004/01/pollack.htm---------------------- The war was not all bad. I do not believe that it was a strategic mistake, although the appalling handling of postwar planning was. There is no question that Saddam Hussein was a force for real instability in the Persian Gulf, and that his removal from power was a tremendous improvement. There is also no question that he was pure evil, and that he headed one of the most despicable regimes of the past fifty years. I am grateful that the United States no longer has to contend with the malign influence of Saddam's Iraq in this economically irreplaceable and increasingly fragile part of the world; nor can I begrudge the Iraqi people one day of their freedom. What's more, we should not forget that containment was failing. The shameful performance of the United Nations Security Council members (particularly France and Germany) in 2002-2003 was final proof that containment would not have lasted much longer; Saddam would eventually have reconstituted his WMD programs, although further in the future than we had thought. That said, the case for war—and for war sooner rather than later—was certainly less compelling than it appeared at the time. At the very least we should recognize that the Administration's rush to war was reckless even on the basis of what we thought we knew in March of 2003. It appears even more reckless in light of what we know today.
0 0
možnosti

leho

25. 1. 2004 22:33
Re:
Perfektni prace ekekerb, tady ten clanek ctou na zdejsich skolach studenti povinne. Ma akorat jednu velkou vadu. Autor uznava, ze se svetu poradne ulevilo od Saddama, ale jinak ta valka byla spatna, ...reckless rush to war..., me se to hrozne protireci a zavani to modnim antibushismem. Na a celkove me to vyznelo tak, ze se napred Americani museji zeptat Francouzu, Rusu, Nemcu a vsech ostatnich a pak jeste musi jit to Spojenych Narodu a kdyz budou nakonec vsichni souhlasit, pak jedine si muze Amerika prosazovat svy zajmy. Ja nechapu, proc by si meli Americani ted sypat popel na hlavu kvuli WMD, kdyz se svetu tak hodne ulevilo od Saddama?? Taky zverejnovat CIA dokumenty je hodne padly na hlavu. Nektery zpravodajsky metody a dokumenty by mely bejt tajny mozna porad a nebo dlouhodobe, jako v pripade Venona Project, z cehoz maj komousi po celym svete peknej kybl masla na hlave.
0 0
možnosti

Dan 1

25. 1. 2004 19:17
Imperialistický agent
al-Baradeí se obává války. To je zlé, že, soudruzi? Pokud bude mít s. al-Pilátí zájem, mohu sem hodit něco o severokorejském jaderném programu, aby nemusel pročítat paranormal.com a serepindy.li.
0 0
možnosti