Diskuze

Několik vět k válce v Iráku

Organizaci spojených národů je vytýkána neakceschopnost. Ta je do značné míry dána tím, že efektivní řešení není vždy v souladu se zájmy všech států - zejména velmocí. Ty pak blokují většinově přijatelné řešení v rámci svého práva veta.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Michal

7. 4. 2003 19:37
Zrušit Radu bezpečnosti OSN.
Osobně bych tak učinil a o jakékoliv válce by měli rozhodovat všechny státy OSN a nikoliv jen úzká skupina vyvolených.
0 0
možnosti

Harden

7. 4. 2003 19:55
Re: Zrušit Radu bezpečnosti OSN.
Jasne. Takze misto par nazoru budeme hledat kompromis mezi stosedmdesati nazory. Genialni.
0 0
možnosti

evžen

1. 4. 2003 9:58
svatá slova-ale nerealizovatelná
Vážený pane doktore, máte pravdu. Téměř absolutní. Jen mi řekněte ve světle dějin (a vraŤme se 7000let dozadu doby faraonů a čínské říše), zda je lidstvo poučitelné? Zda moudří porazí argumenty těch, kterým jde o moc a majetek. A zjistíte, ž egeneticky toho živočich rodu Homo Sapiens schopen není. Nespravedlivé války, kde pod ideologickými pláštíky jakoby ušlechtilých cílů šlo vždy jen a jen o kořistění a vládu byly, jsou, a budou. Jediným zadoustiučiněním může být, ž erčení, "Žádný strom neroste do nebe" historie potvrzuje. A tak jako padla pod primitivními sousedy říše faraonů, tak Vandalové zničili mnohem vyspělejší Řím, tak jako zhasla hvězda Španělsak - Země nad níž slunce nezapadá, tak jakok zaniklo v krvi bojiště Rakousko-Uhersko a Třetí Říše, tak na okraj propasti zkázy vstoupily svou agresivní válkou USA. Je to smutné, protože by nám měly být mentálně blíž než diktátor z Bagdádu, ale v tuto chvíli se chovájí zločinně a ta vyšší spravedlnost se oklamat nedá. Je to smutné, ale nic jiného než zánik si USA nezaslouží.
0 0
možnosti

Dingo

1. 4. 2003 1:18
Drahý pane doktore. Podle vašeho názoru by dál fungovala v Evropě Hitlerova třetí říše, protože by jako suverénní stát nesměla být napadena a její představitelé odstraněni. Dovoluji si připomenout, že první, kdo sáhl k agresi proti suverénnímu státu, byl Irák v roce 1991, kdy napadl Kuvajt, byl poražen a dle dohody o příměří měl plnit jisté podmínky, které však dosud nesplnil. Proto vynucení plnění těchto podmínek silou je zcela legitimní, i když bez posvěcení OSN. S pozdravem kolega.
0 0
možnosti

martin

1. 4. 2003 8:04
Re:
Vazeny, vy jste demagog. Samozrejme ze az do Mnichova...prip obsazeni demilitarizovane zony v poryni nikdo nemel pravo nemecko napadnout. Irak vsechny pozadavky plnil, sice az pod tlakem, ale plnil je !!! To se neda poprit. Americane jsou lhari, kteri chteji tento svet sobecky  prizpusobit jen svym hodnotam. Ty ale nutne nemusi byt nejlepsi. Resp. kdo je ta ty jejich zatracene vymysly zvedavy ? Spise me napada paralela ceskoslovensko -irak rok 1938... irak byl oklesten o sever a jih (bezletove zony) a pak napaden....stejne jako my...prvni pohranici a potom jsme byli napadeni.
0 0
možnosti

Hana Skoumalová

31. 3. 2003 13:02
Tak jak to tedy je?
"Nyní jsme však konfrontováni s něčím, co nemá v historii obdobu." "Není to poprvé, co státy tvořící současnou spojeneckou koalici realizovaly podobné aktivity."
0 0
možnosti