Diskuze

Indie vyzkoušela nosič jaderných zbraní

Indie odzkoušela raketu země-země nazvanou Agni, která je schopna nést jaderné hlavice. Test byl úspěšný, pochlubilo se indické ministerstvo obrany. Sousední Pákistán, s nímž má Dillí napjaté vztahy, zkoušky raket nepřekvapily. Raketové ambice Indie jsou dobře známé, podotkl Islámábád. Nového napětí mezi oběma zeměmi se obává Kanada, která Dillí vyzvala ke zrušení testů.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Krut'as

10. 1. 2003 11:50
příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0 0
možnosti

hovnival

9. 1. 2003 17:58
@@
Kdyz jsem byl maly, pridelal jsem si na sve kolo take nosic. Daval jsem si tam veci, kdyz jsem s kamaradama o prazdninach sel treba chytat ryby nebo jsme jeli na nejakou nasi vypravu. Nosic se skutecne osvedcil. Po par letech jsem samozrejme trochu vyrostl, kolo mi uz bylo male, tak mi Jezisek nadelil kolo nove. Dostal jsem modreho Favorita. Tam uz jsem si nosic ale nepridelal.
0 0
možnosti

Michal Zezula

9. 1. 2003 9:25
Druhá studená válka?
           Možná, že se začíná rýsovat druhá Studená válka jen v menším měřítku. Je to sice odvážný názor, ale poměrně reálný. Stejně tak jako v případě Sovětského svazu a Spojených států se Indie a Pakistán mohou ocitnout v podobné patové situaci. Amerika začala vyvíjet jaderné zbraně kvůli tomu, že to byla zbraň, jíž byli schopni odpálit na dálku a nemuseli použít armádu a zabránili by tak ztrátě lidských životů na straně svých  vojáků. Sovětský svaz samozřejmě ze strachu z napadení jadernými balistickými raketami začali vynakládat obrovské finanční částky na obranu před jadernou hrozbou a začali vyvíjet vlastní jaderný arzenál. Bylo poměrně jasné, že na sebe oba státy nezaútočí jen tak. Američané by se k použití jaderných zbraní uchýlili jen v případě Sovětské invaze do západní Evropy, aby odvrátili hrozbu hospodářského kolapsu. Indie a Pakistán jsou sousední země. Přesto je pro ně  znovu výhodnější použít jaderné zbraně než své vojáky. V případě, že by se do čela jedné z vlád dostal nějaký fanatik, tato hrozba sice není příliš reálná, ale šance je tu, mohlo by dojít ke katastrofě. Dá se také předpokládat, že by se do války postupně zapojili i ostatní spojenci těchto zemí a konflikt by se mohl rozšířit do celosvětového měřítka. Byly by oprášeny staré spory a katastrofa je na světě. Je samozřejmě otázkou, zda se do konfliktu zapojí NATO nebo USA. Bylo by to pro ně velmi rizikové a po předchozích zkušenostech Američanů z Asie je tato otázka stále otevřená.
       Michal Zezula, Chlumčanského 6, Praha 8- Libeň
 
 
  
0 0
možnosti

P. z KS

9. 1. 2003 12:53
Re: Druhá studená válka?
Nemyslim, ze musime mit strach z indickych zkousek. Indie se uz nekolik let radi k tem spise demokratictejsim statum Asie. Pakistan je sice pod vlivem islamu, ale nastesti zatim ne tak militantniho jako napr v Iraku, takze si myslim, ze aspon maji spektu toho rozumu, aby  ZHN nepouzili... zatim. Trochu slaba utecha, ale aspon nejaka... jen tak naokraj.. urcite se tu zase ozvou vykriky, proc Indie muze a KLDR nesmi... pro ty kdo se budou ptat, tak snad je jasny, ze Indie je NAS PRITEL a jeji predstavitele MAJI ROZUM, aby ZHN pouzivali pro OBRANU a ne pro rozpoutani jaderneho konfliktu.. narozdil od KLDR a napr potencionalne Iraku, kde jsou u moci polosilenci...
0 0
možnosti