Diskuze

Prší, prší

Lidé rádi říkají: Svět už končí. Jsou stále větší požáry, záplavy, zemětřesení a srážky dopravních prostředků. Ludvík Vaculík kdysi napsal, že se nediví stále větším leteckým katastrofám, když se stavějí stále větší letadla. Jak tuto realistickou myšlenku aplikovat na déšť? Máme se divit povodním, když dlouho a moc prší? A máme se divit i tomu dešti? Nebo nás má upokojit poznání, že jindy je zas katastrofální sucho?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Lopuch

19. 8. 2002 23:56
Take mi pripada, ze se malo dovidame o tom co se deje v jinych mestech a na venkove. A o tech zaplavach v Polsku jsem take nevedel.
0 0
možnosti

Miroslav Jarý

17. 8. 2002 9:09
Kubišová-fanatik?
Je opravdu zarážející s jakým postojem vyrukovala paní Kubišová.Já osobně si myslím,že lidé,kteří se 24 hodin denně starají o zvířata jsou ti poslední,kteří by neudělali maximum pro záchranu svých svěřenců.A v každém případě je podle mého názoru důležitější chránit lidské životy.Myslím,že láska paní Kubišové ke zvířatům přerostla v jakýsi fanatismus.
 
 
0 0
možnosti

Katřina Horáková

16. 8. 2002 20:13
Muže paní Kubišová soudit lidi ze ZOO?
Nelíbí se mi co říkala paní Kubišová ohledně uhynulých zvířat ze ZOO. Nevím sice jak to bylo se lvicí, ale myslím si, že ošetřovatelé dělali co mohli,aby zvířata ze zaplavované ZOO dostali pryč. Všichni sloni odešli celkem spořádaně, ten starý samec byl agresivní, zajímalo by mě co by udělala paní Kubišová,třeba by tam skočila byla se slonem až do poslední chvíle a s ním se s velkou radostí také utopila (a možná už taky konečně dala pokoj).    Horáková Kateřina, Hřivice  
 
0 0
možnosti

Ivan Hromada

16. 8. 2002 12:44
Ostuda
Informování o přírodních katastrofách patří k oblíbeným tématům médií. Ne ale vždy a všude. Všimli jste si, že zahraniční tisk a televize začaly o katastrofě v Česku informovat teprve v okamžiku, kdy se Vltava zvedla v Praze? Asi proto, že jejich pražským zpravodajům je zatěžko se zvednout z kanceláře a vyrazit na "venkov". Jako kdyby postižení lidé v jiných městech a vesnicích byli méně zajímaví. Povodně na Moravě před pěti lety nestály CNN ani za zmínku, místo toho denně 20% veškerého času spotřebují komentáře k vývoji v Palestině.
Ale ani naše sdělovací prostředky nejsou o moc lepší. Lekci nám dávají Poláci. Byli skoro první kdo nabídl výraznou pomoc už při zatopení jižních a západních Čech. Přitom vloni v létě byly v Polsku povodně asi ještě horší než ty letošní u nás. Kdo ale z Čechů vůbec ví, že Visla tehdy zdevastovala třetinu polského území, zatopila Krakov i Varšavu? Tehdy to u nás nikoho nezajímalo, na pomoc se vydali pouze dobrovolní hasiči z českých obcí u polských hranic. Zemanova vláda žádnou pomoc nezoranizovala. A to je ta naše ostuda.
0 0
možnosti

petr.cutek@atlas.cz

16. 8. 2002 9:56
Rozhlas po drátě
Jen takový soukromý dotaz : Nebyl lepší na vyhlášení různých katastrof rozhlas po drátě ? Když slyším , že INTEGROVANÝ ZÁCHRANNÝ SYSTÉM moc nefunguje , tak si myslím , aby byl obnoven dráťák . Hraje pořád a nepotřebuje baterie , které nejsou pořád po ruce . Mi osobně po celou dobu povodní hrál ( 1997 ) a pak ještě další čtyři týdny co jsme byli bez elektrické energie a baterií .
Jestli se tímto někdo zabývá , ať mi prosím odepíše . Děkuji Petr Čutek
0 0
možnosti

Pavel

18. 8. 2002 19:06
Re: Rozhlas po drátě
, Rozhlas po drátě byl před několika lety zrušen pro vysoké náklady na údržbu. Drtivá většina obcí a měst má tyto rozvody značně neudržované a mnohdy už i nefunkční. Náklady jsou příliš vysoké a při rozsahu povodní jako byly letos, by došlo i na přerušení samotného vedení. Ani neuvažuju to, že kolik lidí by dnes dráťák poslouchalo ? Ve vzduchu je běžně desítka rozhlasových stanic (vybavenější jich mají 30 i více) a šlo by tak o vyloženě dotovanou záležitost jejíž zpětný efekt by investici rozhodně nevrátil.
0 0
možnosti