Diskuze

Špidlův schodek

Řekněme, že jakýsi pan Kratochvíl utratí příští rok o čtvrtinu víc, než kolik si vydělá. Vzal si hypotéku na byt a splácí auto. Chová se jako moudrý člověk. Peníze jsou levné a půjčka se vyplatí. Vláda se chová stejně. Tak proč jí tolik spílají?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Béďa

9. 8. 2002 11:58
Kde vzít a nekrást, když už je rozkradeno
Autor článku pouze do omrzení papouškuje slova pana profesora. Kdyby se chtěl podívat na zadluženost jiných i vyspělých států, možná by se zamyslel nad tím co píše (kdyby ovšem neměl modrého ptáka).
Nikdo není pro to, aby se dělaly dluhy, ale na druhou kde vzít peníze? Ve zdravotnictví, školství, dopravě u policie .... ? Pane Komárek poraďte.
Peníze zmizely ve spackané privatizaci a rozkradení státního majetku, takže bohužel než se tato díra zacelí, budeme muset žíti nějaký čas na dluh.
 
0 0
možnosti

frfla

18. 8. 2002 11:06
Re: Kde vzít a nekrást, když už je rozkradeno
Naprostý souhlas, výkřiky od neomylného V.K. a jeho pohunků, jejichž velmi hluboko zatlou sekeru budou vydlabávat ještě naše děti, jsou slušně řečeno nemístné.....
0 0
možnosti

Ivo

9. 8. 2002 8:42
Problém je v něčem jiném. Jak pan Kratochvíl, tak i vláda dělají často rozumně, když se zadluží. Proto je procento zadlužených vlád nemenší než procento zadlužených Kratochvílů. Rozdíl nevidím ani tak v tom, odkud peníze pocházejí, protože časem budou v obou případech spláceny a splaceny. Problém je v tom "časem". Pan Kratochvíl je jedna jediná osoba, která může nejvýš předčasně umřít. Vláda "umírá" vlastně každé čtyři roky a je tedy logické, že vláda nová, zvlášť je-li tvořená i novými subjekty, přijímá dluhy se značnou nelibostí. Proto i vláda potenciální (tedy opoziční ODS) z plánovaného zadlužení "vyšiluje". Není však pravda, že zadlužení je nějakou levicovou specialitou (viz příklad z USA). Každá vláda má snahu mít na své priority dost peněz. Jejich vynakládání není ovšem vždy určeno na stejné účely. V případě vlády současné jde zjevně o položení trvanlivého základu evropského (západoevropského) konceptu společenského rozvoje, který má probíhat, a to i z praktického důvodu, bez outsiderství ekonomicky slabších.
0 0
možnosti

Vladimir

9. 8. 2002 11:07
Re:
bohuzel se struktury rozpocty jde prevazna vetsina na duchody a podobne. coz mi jako pevny zaklad Konceptu spolecenskrho rozvoje neprijde. procenta rozpoctu, se kterym ministri potom pracuji a pouzivaji na dalnice apod., jsou ve vyrazne mensine.
0 0
možnosti