Diskuze

Úřady stáhly léky s látkou kava-kava

Lékaři nesmějí od včerejška předepisovat pacientům s neurózami či depresí léky obsahující extrakt z rostliny kava-kava. Státní úřad pro kontrolu léčiv včera zakázal jejich používání, neboť mohou vážně poškodit játra. V České republice se prodávají pod názvy Leikan a Kavasedon. Kromě nich však obsahují látku kava-kava mnohé potravinové doplňky, oblíbené například na povzbuzení organismu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

jana

9. 7. 2002 15:24
marihuana je v male mire take prospesna lids.org.a je k dostani na svetovych pultech???
je klidne mozne, ze pripravky obsahujici kava kava poskozuji jatra..vzdyt na to upozornuje i pribalovy letak..jenze..domorodci tuto rostlinu vyuzivaji jiz mraky let,  bez vedlejsich ucinku na lidsky organismus...je to tradice a dobra tradice..tak se naskyta otazka, jestli to moderni lekari ponekud neposrali...dalsi moznosti je, ze je to soucast prohibice..zvlast Americane jsou na takove zalezitosti experti..staci si jen vzpomenout, protimarihuanove gegy:)...no kazdopadne alkohol je dle meho nazoru mnohem vetsi nepritel jater..ale je to na nazoru kazdeho.
0 0
možnosti

Jokie

4. 7. 2002 10:47
Posledni dobou...
se objevuje stale vice novych objevu tohoto typu - napr. smazeni a akrylamid (nebo jak se to jmenovalo). Tak dlouho lide nevedeli o rakovine a byli stastni, jakmile byla objevena, hned na ni zacali vsichni umirat...
0 0
možnosti

Graetar

4. 7. 2002 9:44
Kava kava
To je mi náhodička!  Jedna z dalších stovky a stovky let známých rostlinných substancí ničí játra. Když to vyzkoumali, tak to bude asi pravda. Jen aby se nejednalo o zvěst z rodu "Foglar byl homosexuál a pedofil", "Gándhí týral manželky" nebo "I konopí způsobuje vážné abstinenční příznaky." Kava kava je totiž kromě svých antidepresivních účinků známa jako dost silný halucinogen, a to se nám do krámu příliš nehodí.
0 0
možnosti

Žralkorýš

4. 7. 2002 12:25
Re: Kava kava
Není silný halucinogen. ===== Kava seems to be as effective as the class of synthetic pharmaceuticals called benzodiazepenes (such as Valium) for treating anxiety, but without their dangerous side effects of sedation and addiction. Only about 2 percent of patients taking kava reported minor side effects, predominantly gastrointestinal complaints, skin reaction, headache and photosensitivity. Other research has shown that kavalactones act on receptors in the hippocampus and amygdala complexes in the brain to produce measurable changes in brain wave activity. Statistics show that almost 25 percent of Americans will suffer from an anxiety disorder in their lifetimes. -Journal of Clinical Psychopharmacology 2000 Feb;20(1): 84-9.
0 0
možnosti