Diskuze

Máte rádi daně?

Tohle je předvolební munice jako hrom - teprve včera jsme přestali pracovat na stát a na daně, teprve ode dneška se vydělané penízky kutálejí do vlastních peněženek. Letošní volby přitom budou rozhodovat, jestli si svých peněz můžeme svobodně užívat už dřív a platit státu méně.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Daňový soumar

12. 6. 2002 17:05
K čemu jsou daně???
Proč dávat peníze někomu, kdo s nimi neumí hospodařit? To, co mi stát "dává" je až několikanásobně dražší, než to, co mi nabídne komerční subjekt. Důvodem je naprostá nepřehlednost ve státních financích a totální nekompetentnost a diletantství státních ouředníků. Těm to ale nezazlívám, protože za ty almužny nikdo schopný do státní správy nepůjde. To, že nikdo nesvěří své peníze chudému a hloupému bankéři, je samozřejmé. Proč je teda musím svěřovat chudému a hloupému ouředníkovi??? To je obyčejná šílenost, ke které mě kdosi nutí proti mé vůli!!! Dále, proč stát vymýšlí další plošné podpory, dotace, sanace a jiné nesmysly, když peníze sebere na daní a pak je vrátí zpátky??? Samozřejmě patřičně ztenčené. Kde stát bere tu neochvějnou jistotu, že pouze on ví, co je potřeba a co je správné??? Takovouto jistotou obyčejně disponuje pouze retardovaný debil. Výsledkem je nehorázné plýtvání a úplné selhávání funkce daní. Důkazem jsou neustálé charitativní sbírky na sociální účely, ačkoliv sociální daň je enormně obrovská a snad naprostým vrcholem a výsměchem arogantního systému je sbírka na opravu Karlova mostu. O stavu státních silnic, státního zdravotnictví, státní policie, státní armády a dalších státních institucí ví každý dobře, na kvalitu státních potravin ze státních statků si mnozí pamatují. Výraz státní se na trhu stal synonymem pro póvl a šlendrián. Za tohoto stavu mě chce někdo přesvědčovat o potřebě vysokých daní??? Mě stát obere asi o 60% toho, co vydělám. Za takový prachy očekávám minimálně slušný nadstandard skandinávského typu. Zatím tu jsou pouze skandinávské daně a za ně asijský nižší standard.
0 0
možnosti

Bogan

12. 6. 2002 17:05
A co etika
A vy jste pane Šimůnku popřel tímto článkem svoji nezávislost. Blahopřeji.
S úctou Bogan
0 0
možnosti

Ivo

12. 6. 2002 14:03
K čemu jsou daně
Kdo by platil rád daně? Podívejme se ale na věc i z druhé stránky. Ve výši zdanění jsme o vlásek pod Německem. Řekněte někdo, v čem se podobně této úspěšné zemi blížíme? Co vlastně za své daně chceme? Aby byl slušně zaopatřen stále rostoucí počet důchodců. Vždyť naši rodiče žili za komunismu a život měli většinou těžší. Častěji ze svých nevelkých důchodů pomáhají svým potomkům, než je tomu opačně. Chceme mít špičkové zdravotnictví s výsledky srovnatelnými s nejbohatšími zeměmi. Chceme, aby naše děti dostaly kvalitní školu a aby studovaly déle. Chceme, aby policie a soudy dokázaly lépe postihovat trestnou činnost, k níž příležitost mnohé svádí. Chceme investice do nových kapacit výroby energie. Chceme mít stále lepší a rychlejší spojení, dálnice, rostoucí síť metra v Praze atd. Chceme, aby nechátraly kulturní památky, aby hrála rozmanitá divadla, byly točeny filmy a vydávány kvalitní knihy a časopisy. To vše se v menší zemi samo neuživí. Chceme, aby životní prostředí se zlepšovalo, abychom si udrželi konkurenceschopné zemědělství a měli nikoli drahé potraviny. Chceme, aby v naší zemi nebylo množství zoufalců bez prostředků, nenávistníků bez šance těžit z prosperity. Chceme, i když s jistými rozpaky, aby naše země měla prostředky a síly k odražení případných vojenských hrozeb či vydírání. Dalo by se pokračovat. Platí, že nejen za málo peněz, ale i za málo daní je málo muziky.
0 0
možnosti

Bubák1

12. 6. 2002 16:15
Re: K čemu jsou daně
Naprostý souhlas. Není důležité jestli jsou daně vysoké nebo nízké ale jak se využijí. Jsou země s vysokou daňovou zátěží, které prosperují ale také naopak. Z toho lze vyvodit jediné: prosperita společnosti nezáleží na níži daní.
0 0
možnosti