Diskuze

Hackeři napadali americké instituce, hlásí FBI

Hackeři napadli většinu amerických společností a vládních úřadů. Vyplývá to ze zprávy, kterou vypracovala americká organizace Computer Security Institute společně s Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI). Napadené instituce o tom, ale často neinformovaly bezpečnostní orgány. Počítačoví piráti je při tom připravili o miliony.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Vladimír Jakubal

7. 4. 2002 23:03
Business school a Information Technology
Zdravim!
Dekuji za reakci, ktera v me osobe jen lehce utvrdila nazor na "Business school" a jine ekonomicke pa-vzdelavaci instituty, kterych se vsude vyrojilo jako hub po desti. To ovsem neni nase tema ...
Jiz dvanact let se zaobiram informatikou, v poslednich peti na ryze odborne urovni, vcetne vyuzivani a programovani aplikaci internetu; prave proto si troufam rici, ze zabezpeceni a technologie pouzivane ve svete internetu jsou opravdu ve valne vetsine nespolehlive, alespon z toho pohledu, ze nikdo nedokaze rici, zda obsahuji bezpecnostni diry nebo nikoliv. Pokud se podivas na nejaky odborny zdroj (root.cz, underground.cz - jako priklady v Ceske republice), uvidis krutou realitu objevovani pravdy - pravdy, ktera zatim neboli spolenost jako celek, ale co tyden boli nekolik desitek nebo stovek jednotlivych spolecnosti. Co treba Code-Red, nebo v posledni dobe sirici se flooder napadajici dalsi, dosud nepublikovane slabiny MS Web Serveru?
Opravdu nevim, a to priznavam beze studu, ze nevim, jakym zpusobem se ucila informatika na Tve business school, ale vim, jak se uci na VSE a na nekterych dalsich fakultach ekonomickych smeru. Dokonce jsem se setkal s nekolika informatickymi fakultami, ktere ucili tuto problematiku prachbidne, spise ze svych dohadu, nezli z faktu.
Proto Ti, v dobrem, pisi, ze je situace opravdu spatna; a jsem otevren dalsi diskusi na toto tema.
0 0
možnosti

Jiří Havelka

8. 4. 2002 6:27
Re: Business school a Information Technology
Nenech se vyprovokovávat debilem, který absolvoval školení na kterém tématu patrně nerozuměl ani školitel. Pokud se týká bezpečnosti v počítačových sítích řekl bych že k největším analfabetům patří management firem hned následovaný security officerama. Bláboli a systém nastavování zabezepčení mi mnohdy připadá jako kdyby byla testována schopnost jiných se do systému probourat. Když jsem před několika lety chtěl dělat v ČNB tuto práci nabídli mi plat 11 tisíc hrubého. S ohledem na takovéto nabídky se není čemu divit že ti schopnější končí na druhé straně plotu.
0 0
možnosti

Vladimír Jakubal

7. 4. 2002 18:21
Internet bez ochrany
Celý svět, nevyjímaje firmy a úřady tolik opěvované Ameriky, si zahrává již dlouho se svým osudem na hřišti svobodomyslného cyber-prostoru. Překvapivě velká (ne-li dominantní) skupina služeb, programů či celých systémů, nemá zabezpečení buďto žádné, nebo nevalné. Velmi často bez důkazů spolehlivosti (vycházeje pouze z jakéhosi předpokladu dostatečné ochrany).
A pak se najednou objeví chyba ...
A desetitisíce firem a institucí vystavují svá tajná data na odiv celému světu, nebo je dokonce umožnuje nevítanému návštěvníkovi rovnou smazat.
Inu, kdo chce kam ... Uživatelé doplatí na svou nevzdělanost, na víru ve falešné sliby odborníků a tvůrců jejich aplikací, na analfabetičnost využívání služeb internetu. Asi jako kdyby si někdo doma hrál s bombou u televize ...
0 0
možnosti

Marek

7. 4. 2002 19:42
Re: Internet bez ochrany
Podle tvy reci, je videt ze tomu vubec nerozumis. Bez a udelej si business school, aby jsi to pochopil, proc a kdo ma Internet bez ochrany!!
0 0
možnosti

krabat

7. 4. 2002 14:29
pokrytectvi
furt nechapu, co komu vadi na pornografii
0 0
možnosti

Bohuslav Roztočil

7. 4. 2002 21:34
Re: pokrytectvi
V práci mají lidi pracovat a ne užírat šířku pásma stahování obrázků a videa. To jim asi vadí.
0 0
možnosti