Diskuze

ČEZ- velký vládní tunýlek

Jaký má vztah k soukromému vlastnictví současná vláda, již poněkolikáté všem dokázala. Od proklamací o majetkovém přiznání, které se zdráhají podat především její ministři, po úvahy o zdanění úspěšných, neboť za úspěch se v ČR platí velká daň, říká se jí závist. Rovněž předložení a schválení zákona o neuplatnění veřejných odkupů při prodeji státních podílů, s vědomím, že ostatní minoritní akcionáři budou poškozeni, na serióznosti vládě nepřidá.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

ppetr

26. 3. 2002 13:47
gregr
po precteni clanku je videt,ze pan Kuthan je zcela mimo misu.ackoli p.Gregr neni nijak muj oblibenec,tak posledni dobou, kdy jsem si precetl par jeho clanku musim konstatovat,ze ma v lecčems pravdu a řadil bych ho mezi lnejlepsi ministry co kdy tato republika mela.nemusi se mnou kazdy souhlasit,ale az teprve cas ukaze kdo mel pravdu.ale co jsem napsal,tak za tim si stojim.
0 0
možnosti

Vašek

20. 3. 2002 18:45
Musím se smát
Pane Kuthane zařadil jste se nyní  k novinářům, kteří si myslí, že spojení ČEZ s distributory je něčím protievropunionistickým, protispotřebitelským a tunelářským. Bohužel ČEZ bez distribuček je prakticky prodejný jen za výrazně nižší cenu a navíc odsouzený k existenčním problémům s odbytem, protože v celé vyspělé Evropské unii mají všichni výrobci i celý energetický řetězec od výroby k distribuci pevně v rukou (E-On, RWE, Endesa, Iberdrola, Vatenfall, National Power i všichni ostatní a to často včetně dalších částí ), takže ho můžou vesele válcovat. Nikdo je v EU nekritizuje za jakési spolčení proti spotřebitelům nebo za tunelování.  naopak to po otevření trhu má vliv na snížení nákladů. Vás chápu, protože na podobném informování asi nejste pravděpodobně jinak zainteresován, než jako novinář. Nechápu naše vážené ekonomy a analytiky z různých společností (zainteresované), od kterých si po budoucím zvýšení ceny elektřiny po liberalizaci trhu neobjednám nejen radu.
0 0
možnosti