Diskuze

Příchod mobilů roztočil kolotoč krádeží

K tomu, aby mohl člověk před třemi roky na moskevské ulici telefonovat z mobilního telefonu, potřeboval speciální povolení zvláštních služeb. "Mobilnik", jak se v ruštině přístroji říká, si tehdy mohli dovolit jen opravdoví boháči. Dnes si mobil může dovolit kdekdo. Černý trh kvete a kradené telefony pomalu z pultů vytlačují legálně prodávané přístroje.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jiří Havelka

14. 2. 2002 18:15
Kdo je za tím
Proč v USA nejsou mobily s vyndavacím čipem? Protože je možno mobil ukrást a čip zahodit. Proč naše policie nežádá spolupráci s mobilními operátory? Každý mobil totiž obsahuje kromě té simky taky firmware, který obsahuje jedinečnou identifikaci. Každý operátor v okamžiku spojení toto číslo získá. Nebyl by problém tak ukradený mobil najít a tuto trestnou činnost eliminovat. Ale mám spíš pocit že policie se zloději spolupracuje než že by je chtěla potírat.
0 0
možnosti

14. 2. 2002 14:07
Zrusit mobily (:o)Zavest tam tam
0 0
možnosti

Ben Šíla

14. 2. 2002 13:16
Sekat ručičky?
Klika, sedl jsem si v metru. Pěkně do kouta, vedle dveří. Pak se posadil nějaký chlápek vedle mne a začal vyťukávat esemesku. Byl samá taška, sotva  mu stačily ruce. Otočil jsem se do druhého vagonu. Dveře se začaly zavírat. V tom okamžiku chlápek zařval a vyletěl ke dveřím, které se definitivně zavřely. Vlak se rozjel. Všichni cestující se udiveně dívali na chlápka s taškama, který zničeně dopadl zpátky na sedadlo vedle mne. "Vytrh mi mobil, hajzl!" Cestující nevěřícně kroutili očima a ušima. Taková drzost, tomu se přece nedá věřit!
Když jsem to vyprávěl klukům v práci, ujistili mne, že je to úplně normální rutina pražského metra. A kamarádovi mobil vytrhli z ruky v tramvaji. Taky těsně před zavřením dveří. A měl taky víc tašek a plný ruce. A jeich děcku...Grázlové jsou hlavičky. Na to jim mozek zabírá docela slušně. Vytypujou si dítě, staršího člověka, hlavně ženskou, prostě aby nehrozilo nebezpečí, že je někdo dohoní a dá jim po hubě.A co ti okradení, co náhodou dokážou pořádně běhat? Mohli by jim dát po hubě? To nemůžou, protože na to je v našem Kocourkově zákon. A někde tady je taky policie. A tajný služby. A supertajný služby. Ale ty mají jiné úkoly. Tajné. A větší. určitě veliké. Superveliké. Všichni jsou busy. Někde.Mezitím se na slušný lidi začíná tlačit otázka, kdy těm malým  a slabším lidem začnou brát grázlové nejen mobily, ale i tašky, případně svršky a peněženky a doklady. V některých civilizovaných zemích se utíná za krádež ruka. V USA se velmi dlouho sedí. Trest působí jako odstaršující prostředek docela slušně. Spoustu okradených, ale i lidí kolem, ta useknutá ruka bezprostředně napadne jako zasloužený trest. Jenže to by znamenalo invaliditu a pěkný důchod. Takže co takhle celonárodní informační kampaň o zavedení nových trestů jako je např. useknutí jednoho článku malíčku? Poprvé. Podruhé to bude druhý článek. Potřeti? Pokud naši intelektuálové-humanisté (dosud neokradení)budou proti, vypoví se zloději prostě třeba do Saudské Arábie. Vzhledem k jejich povaze tam určitě dřív nebo později na nějaké to sekání dojde.
0 0
možnosti

Jan Rejze

14. 2. 2002 13:49
Re: Sekat ručičky?
Vis kamarade, my intelektualove-humaniste, vetsinou mobil vytahujeme pouze na kratkou dobu na mistech, kde neni tolik lidi, a pokud mozno otoceni do kouta. Rozhodne do nej neustale necumime za chuze po chodniku vrazeje do kolemjdoucich, ci v MHD, kde maji kapsari hnizdo. Nenosime ho ani za pasem, jako leckteri traktoriste, ci neustale v ruce, jako leckteri radoby ctizadostivi modlici se k hypermarketovemu bozstvu.
0 0
možnosti