Diskuze

Trafostanice mohou ohrozit Pražany

Tisíce pražských trafostanic s vysokým napětím ohrožují své okolí. Do jejich areálu a přímo k rozvodům elektřiny se může dostat úplně každý. Pražská energetika jako jejich provozovatel navíc nedělá dost pro to, aby nebezpečné objekty zajistila. Dokazuje to i případ trafostanice Na Maninách, kde elektrický proud před pouhými třemi dny velmi vážně popálil pětadvacetiletého muže. Technici Pražské energetiky tento objekt, kde je obrovské napětí dvaadvaceti kilovoltů, dodnes nijak nezabezpečili.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jiří Spurný

11. 6. 2001 11:54
Řešení-zrušení výkupu byrevných kovů
Pane Freiselevolte. Až příště budete psát článek do nejčtenějšího deníku, seznamte se alespoň všeobecně s danou tématikou. Ponechám stranou naprosto nevhodné názvosloví. Zaměřím se na obsah . I kdybych uvěřil tvrzení pánů bezdomovců, že objekt nebyl uzamčen, je otázkou, proč do objektu vstoupili. I kdybych uvěřil, že páni bezdomovci šli zachránit zde hrající si děti, proč je hledali na žebříku ve výšce tři metry? Jaké vhodnější zabezpečení než současné uzamčení navrhujete? Pražská energetika obhospodařuje přibližně 6 500 podobných stanic. Vámi zmiňovaní hlídači, neboli ostraha, by vyžadovala zaměstnat v nepřetržitém provozu asi 20 000 pracovníků. Náklady na ostrahu by samozřejmě byly přeneseny na spotřebitele. Jinými slovy došlo by ke zvýšení ceny el. energie. Spotřebitelé by Vás největší pravděpodobností nepochválili. Radost by však jistě měla vláda, neboť by toto opatření přineslo snížení nezaměstnanosti. Bez důkazů nelze nikoho obvinit z krádeže. Řešením by však bylo okamžité zrušení všech výkupen barevných kovů. Nepochybně by se tím předešlo úrazům i nemalým hmotným škodám.
0 0
možnosti

Michal Muzik

8. 6. 2001 13:03
Kde je řešení? Úroveň novinářů pod psa.
Nemíním používat výrazů pro novináře jako pan Zeman, ale v jádru s ním souhlasím. Novináři podle mne neumí být a nejsou nad věcí. Tím pádem jejich články vypadají jako referáty dětí na základní škole. Mám zato, že redaktor mohl rozdělit článek uvážlivěji na dvě témata: problematiku zlodějů barevných kovů(za posledních 10let několik smrtelných případů) a oblast bezpečnosti rozvoden PRE s radou jak se zachovat naleznu-li otevřenou trafostanici nebo rozvodnou skříňku. Ohledně trafostanic: VŠECHNY trafostanice MUSÍ být a jsou uzamčeny!! Pražská porucová služba PRE (obdoba pohotovosti plynu, lékařů a vodáren...) na tel.čísle 02/24 91 51 51 přijímá upozornění na otevřené trafostanice i skříňky elektřiny na domech. Každá rozvodna má na sobě identifikační číslo a umístění skříňky je přiblížitelné např. pomocí čísla domu. K těmto případům vyjíždí dle mých informací v pohotovostním voze s rozsvíceným majákem. Dispečink PRE má záznamník hovorů a tak je jasně vymezená odpovědnost daných pracovníků(a lehce vymahatelná náprava pokud by reakce nebyla dostatečně rychlá). Nechápu redakci iDNES že tiskne takové články bez valné informační hodnoty. Proč se trochu nezamyslet nad tím co chci čtenáři sdělit. Přečtěte si něco od Haška pane Freislervolte. Potom si vás rád počtu.
0 0
možnosti

Stanislav Jíra

8. 6. 2001 11:33
obrovska uroven novinare
Pane Freislervolte, zvažuji, zda na vás podám trestní oznámení za šíření poplašné zprávy, neboť věta: "Tisíce pražských trafostanic s vysokým napětím ohrožují své okolí" je opravdu drsným šířením poplašné zprávy. Vůbec netušíte, o čem je řeč, a přesto jste na toto téma schopen napsat obsáhlý článek...
0 0
možnosti

Tomáš Klonfar

7. 6. 2001 10:15
Trafostanice
Ať již patří trafostanice PRE nebo komukoliv jinému, je to soukromý majetek a tudíž NENÍ přístupný. To že jsou otevřené dveře do nějakého domu přeci neznamená, že tam mohu vejít. Alespoň selský rozum říká, že co není moje a co není oficiálně zpřístupněné, tak tam nemám co dělat. Pokud jde o nebezpečí pro děti, nedávno se ve Vlatavě utopilo mladé děvče. Příčina tragédie nespočívala v tom, že Vlatava nebyla oplocená a zamčená, ale v tom, že slečna vlezla někam, kam neměla. Také máme po republice spoustu vysokých stromů, na které mohou děti vylézt a pádem si ublížit. Existuje mnoho jedovatých rostlin, některé se hojně používají jako okrasné (například tis). I obyčejná svačina do školy může po několika dnech ve školní tašce prorůst plísní a vážně oblížit. Na děti i jejich rodiče číhá mnoho nástrah a s většinou z nich se musí pomocí svého rozumu vyrovnat sami.
0 0
možnosti

Pavel Budil

7. 6. 2001 9:28
Obrovské napětí
To je tedy úroveň investigativní žurnalistiky - "obrovské napětí". Kdyby autor projevil alespoň základní stopy vzdělatelnosti a zjistil si, s jakým napětím se v energetice pracuje ... Jinak by mne docela zajímala technologie, jak si na vysokém napětí opéci kuře, notabene ze žebříku.
0 0
možnosti