Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vyjmenovaná slova

Kdo si chce vyzkoušet, jak dobře umí vyjmenovaná slova, má nyní šanci na iDNES.cz. V testu, který prověří vaše znalosti vyjmenovaných slov, můžete udělat maximálně 64 chyb. Jako hodnocení dostanete klasickou školní známku, tedy výborně až nedostatečně. Test připravil pro čtenáře iDNES.cz Jan Chromý z Ústavu pro jazyk český.

František b...l v z...mě v Přib...slavi. L...že s... s sebou s...ce nebral, zato měl l...čené střev...ce. Z nádraží doklop...tal až do pronajatého b...tu. Ačkol...v to b...lo přep...chové b...dlo, b...ly v něm m...ši. František zavzl...kal a přem...šlel, co s... počne. M...šlenku na to, že by ob...val m...stnost s p...štícími zv...řaty, brz... odm...tl. Nakonec zas...čel: "M...ši, budete p...kat!" Chop...l se telefonu a vytoč...l č...slo př...tele Josefa. Josef b...l zrovna ve ml...ně, ale nab...dl se, že ihned př...jde. Brz...čko doraz...l a měl s sebou dlouhé b...dlo. M...ši se jim ale ub...t nepodař...lo. "As... s... na ně budeš muset zv...knout," říkal Josef, zv...klaný neúspěchem. František se ale odb...t nenechal. V...ndal střev...ce, polož...l je za dv...řka ob...dlí a odstoup...l. M...ši v...běhly a začaly žv...kat v...borné l...ko. Když za nimi František zam...kal, radostí v...skal: "Pepo, v...díš, jaký js... s...ček?"

Prodeje mých knih šly dramaticky dolů, řekl Viewegh v pořadu Za scénouNajdete na iDNES.cz
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.