Derby skončilo bez branek

6:54aktualizováno  6:54
Praha (sim) - Pražský fotbalový národ byl ve včerejším podvečeru znovu rozdělen na dva nesmiřitelné tábory – v rámci 9. kola první fotbalové ligy se odehrálo 264. derby pražských „S“. Domácím týmem, ač ve strahovském azylu, byla tentokráte Slavia, hostující Sparta ale přijela s mírnou psychologickou výhodou. V tabulce měla před svým metropolitním sokem náskok dvou bodů a v týdnu se jí, na rozdíl od soupeře, podařilo postoupit do další fáze poháru UEFA. Derby se kromě trávníku odehrávalo také v hledišti, ovšem tady by se německý sudí Weiner, který v zápase jednou vylučoval, asi „ukartoval“. Během téměř celého utkání se totiž oba fanouškovské kotle častovaly nevybíravými urážkami, které si na paškál braly i hráče obou týmů. Rodiče, kteří na letošní souboj slavných „S“ vzali své ratolesti, se proto snažili odvést jejich pozornost směrem k dění na hřišti. A přesto, že zápas skončil bez branek, bylo se na co dívat.

Derby pražských „S“ | foto: ČTK

Bezgólová, ale rozhodně ne nudná. Tak lze charakterizovat remízu Slavie se Spartou 0:0. V utkání, hraném ve vysokém tempu, šance nescházely, ale přesnější koncovka ano.

Praha - Jako by to nebyla ta oslavovaná Sparta, která pod novýmtrenérem Bílkem zatím oslňuje. Od začátku se dostávala pod tlak domácích, ale ti se brankově neprosadili. Hned během prvních deseti minut se dvakrát řítil na branku Sparty osamocený Vlček, ale neuspěl. Ještě více se mohl chytat za hlavu Pavel Fořt, Vlčkův kolega z útočného tandemu. Po rychlé akci dostal na malé vápno přesnou přihrávku, ale zaváhal, míč mu vypíchl skluzem Homola, Fořt tak jen promáchl. Na druhé straně se Kozáčik zapotil jen při nepříjemné střele k tyči v podání Šimáka. Do druhého poločasu vlétli Slávisté ještě více ofenzivně a jejich důrazné napadání přineslo v 53. minutě hned dvě velké šance. Fořtova hlavička ale našla jen připraveného Blažka. Ten ihned rozehrál, míč ale vybojoval Švento, prohnal se po levé straně, ale místo přihrávky jen ukvapeně vystřelil mimo. Tlaku Slavie ale učinila přítrž 69. minuta. Zabavník vystihl křížnou přihrávku na Krajčíka a pelášil do otevřené obrany. O jeho zastavení se postaral Hubáček, ale jen za cenu faulu a červené karty. Poté se postupně dostala do tlaku Sparta, ale velké šance Matušoviče i Doška těsně před koncem vychytal brankář Kozáčik. „Slavia byla nebezpečná, některé situace zaváněly gólem, ale v závěru jsme sahali po výhře my,“ řekl kouč Bílek.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Ústavní soud v Brně nařídil obnovení případu, ve kterém byl odsouzen muž ke...
I ve vazbě má žena po porodu zůstat s dítětem, nakázal Ústavní soud

Ústavní soud předběžným opatřením zasáhl ve prospěch ženy, která ve vazbě porodila a nemohla s dítětem zůstat. Soud nařídil Vězeňské službě, aby přestala...  celý článek

Nanesená vrstva v místě, kudy v minulosti protékala řeka Labe v původním korytu.
V trase budoucí D35 jsou až dvoumetrové naplaveniny, přitekly z Krkonoš

Archeologové pracující na výzkumu v trase budoucí dálnice D35 u Opatovic nad Labem zjistili, že kácení stromů v oblasti Krkonoš mělo za následek masivní nánosy...  celý článek

Prostějovská radnice.
Prostějov zůstává bez tajemnice, vítězka tendru se neshodla s primátorkou

Magistrátu v Prostějově se napoprvé nepodařilo obsadit uvolněné místo tajemníka, přestože z výběrového řízení vzešla vítězná kandidátka. Ta porazila další dva...  celý článek