Číňané mohou na Tchaj-wan od roku 2008, ovšem jen v rámci organizovaných zájezdů.

Číňané mohou na Tchaj-wan od roku 2008, ovšem jen v rámci organizovaných zájezdů. | foto: Profimedia.cz

Čína od konce června povolí individuální cesty na Tchaj-wan

  • 3
Vztahy Číny a Tchaj-wanu se dále zlepšují. Svědčí o tom i čínský plán povolit svým občanům individuální turistické návštěvy ostrova. To by mohlo pomoci tamní ekonomice, nadějně na návrh hledí hlavně aerolinky a hotely. Dosud směli Číňané na Tchaj-wan cestovat jen v rámci skupinových organizovaných zájezdů.

Podle čínských médií plán zveřejnil ředitel vládního úřadu pro záležitosti Tchaj-wanu Wang Ia. Jak uvedla tisková agentura Nová Čína, individuální turistika by mohla Tchaj-wanu za půl roku přinést dvě miliardy jüanů (5,2 miliardy korun).

Tchaj-wan a Čína

Tchaj-wan se oddělil od pevninské Číny v roce 1949, kdy moc na ostrově převzali nacionalisté prchající z Číny po vítězství komunistů. Od tohoto roku má vlastní vládu. Peking však stále pohlíží na zemi jako na součást svého území. Vztahy mezi Čínou a Tchaj-wanem se podstatně zlepšily od května 2008, kdy se stal tchajwanským prezidentem Ma Jing-ťiou se slibem nekonfrontační politiky vůči pevninské Číně.

Podle China News Service by první zájemci měli vycestovat samostatně na Tchaj-wan 28. června. Tchaj-wan a Čína se rovněž dohodly, že zvýší počet letů mezi oběma zeměmi o 50 procent až na 558 týdně.

Čínští turisté mohou na Tchaj-wan cestovat od července 2008. Musí si však koupit zájezd a nemají příliš prostoru na výběr destinací, hotelů a restaurací. Od počátku letošního roku vycestovalo na Tchaj-wan 520 tisíc turistů z Číny, napsala agentura Reuters.

,

Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel.

Témata: Mrakodrap

Video