Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Cikrtův duch a zákaz sexu v neděli. Připomeňte si hlášky z parlamentu

  11:27aktualizováno  11:27
Politici dělali i letos všechno pro své zviditelnění. Někteří to zkoušeli přes více či méně užitečné návrhy zákonů, jiní použili osvědčený recept: pronést peprný výrok ve Sněmovně nebo v Senátu. K přeborníkům patří poslanci Kalousek a Rath. Připomeňte si některé z hlášek.

David Rath patří k nejohnivějším řečníkům ve Sněmovně, postaral se o řadu bonmotů. | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

Mirek TopolánekMirek Topolánek (ODS):
- "Musím říci, že za bolševiků nás nutili nejenom, abychom drželi pusu, ale abychom jásavě režim chválili. Já doufám, Lubomíre Zaorálku, že po mně nechceš, abych tady jásavě vykřikoval, jak je lisabonská smlouva skvělá."
- "Já si tedy z četby májovek na Dakoty úplně nepamatuji. Já jsem samozřejmě ovlivněn touto četbou měl rád Apače, Mescaleros, neměl jsem rád Siouxy, Kiowy, a hlavně Komanče. Ti mě štvali."

Na sjezd KDU-ČSL ve Vsetíně dorazil i Miroslav Kalousek. (30.5.2009)Miroslav Kalousek (TOP 09):
-
"Jestli někdo tady chce s vážnou tváří tvrdit, že tím nejefektivnějším (protikrizovým) nástrojem je snížení spotřební daně z pohonných hmot, tak ať sežere diplom, pokud ho má."
- "Neřekl jsem lumpové, řekl jsem grázlové a pak jsem se omluvil všem, kteří by si to mohli vzít osobně."
-
"Já jsem rozpoutal světovou ekonomickou krizi, jejíhož konce nikdo nebyl schopen dohlédnout, já jsem položil Lehman Brothers, já jsem přesvědčil pana prezidenta Obamu, aby udělal obrovský schodek, přes 11 procent z hrubého domácího produktu Spojených států, a jen tak jako mezi snídaní a svačinou jsem přesvědčil Melčáka, aby podal tu ústavní stížnost."
- "Všechno bylo naprosto ažúr. A vysolili jsme 12,5 miliardy, ani jsme nemňoukli."
- "Omlouvám se, pane předsedající. Jsem jenom blbej inženýr, nemám práva z Plzně."
- "Jsem ochoten připustit, v rámci pokory parlamentní diskuse, že já se občas opiji a vy se chováte jako debil. Rozdíl mezi námi je v tom, že já jsem schopen se z toho do druhého dne vyspat."

rathDavid Rath (ČSSD):
- "Trochu mě mrzí, že pan Kalousek roky aplikuje způsob, že nám řekne svá moudra, všechny pouráží a pak odejde čerpat další inspiraci nejspíš do některé z místních náleven."
- "Vy byste nejradši měli ten středověký způsob, kdy takového otravu na oslíku shodíte do škarpy, když panstvo jede kolem."
-
"Pane ministře, víte, kdo tyto metody před vámi užíval. Josif Vissarionovič Stalin a jeho následovníci."
- "Vystoupení nové ministryně zdravotnictví mě uvrhlo do jakéhosi pocitu beznaděje, protože víte, ministři se mění a duch Julínka s Cikrtem, zdá se, na ministerstvu neustále kraluje."
-
"Vy jste totiž typická pijavice přisátá na veřejných penězích, kdy podnikáte s veřejnými penězi, podnikáte s penězi obcí, Evropské unie, s dotacemi."

TluchořPetr Tluchoř (ODS):
- "Poslanecký klub ODS konstatuje, že se nadále nehodlá zabývat výroky Ratha, který je pouhým kašpárkem předsedy ČSSD Jiřího Paroubka a má za úkol pouze provokovat a urážet."

Český ministr vnitra Ivan LangerIvan Langer (ODS):
-  "Ono by se dalo reagovat velmi jednoduše: Hoďte na toho blázna síť."

Michal DoktorMichal Doktor (ODS):
- "Ale zdá se, že sociální demokraté dokážou sebrat peníze i tam, kde smrt to neumí."
- "Nevím, jestli někdo z mých kolegyň a kolegů zažil stav potápějící se lodi. Mám hluboký a neodbytný pocit, že by to mnohým z vás prospělo."

Zdeněk Škromach (ČSSD)Zdeněk Škromach (ČSSD):
- "Ta vaše antikomunistická rétorika je bezva. Ale vy si ty komunisty pěstujete, protože kdyby tady nebyli, tak nemáte žádné politické téma."
- "Já myslím, že každý z nás věděl, o čem hlasuje a proč hlasuje."

Jaroslav Plachý (ODS):
"Pan poslanec Škromach napadl poslance ODS z impotence. Prostřednictvím paní předsedající, vážený pane kolego Škromachu. Mám čtyři děti. Kolik máte vy? Myslím, že impotence tam nebude."

Pavel Kováčik, šéf poslaneckého klubu KSČMPavel Kováčik (KSČM):
- "Sice se mohou nazývati parlamentní stranou, tedy TOP 09, ale jde v podstatě o další partu přeběhlíků."

Poslanec Václav ExnerVáclav Exner (KSČM):
- "Paní místopředsedkyně, členové vlády, dámy a pánové. Slyšeli jsme neoliberální slovo boží."

Jaroslav Krupka (ODS):
- "Mě vždycky fascinuje, s jakou elegancí pan kolega Sobotka jako Arsen Lupin umí sáhnout do jakékoli kapsy pro hrst bankovek, jenom když to není jeho vlastní."

Vlastimil TlustýVlastimil Tlustý (nezařazený):
- "Pokračuje rozdělování návrhů na ty naše a na ty blbé, a toto kritérium bohužel uplatňují obě dvě strany, jak vládní, tak opoziční."

Předseda Strany zelených Martin Bursík na kongresu ODS (6. 12. 2008)Martin Bursík (Strana zelených):
"Dámy a pánové, tady je ohromná dřina prodrat se k tomu řečnickému pultu skrz slámu, která čouhá z bot účelovosti toho jednání, které se tady dnes odehrává."

David ŠeichDavid Šeich (ODS):
- "Slibovat příjmy ze zisku ČEZ je stejné jako vykrývat rozpočtové příjmy sliby od Ježíška."

Jiří DolejšJiří Dolejš (KSČM):
- "Dělíme kůži medvěda, který je docela ještě spokojený v lese."

Lubomír Zaorálek Lubomír Zaorálek (ČSSD):
- "Parlament by měl fungovat, odpusťte mi ten příměr, ale jako takový prasečí rypák."

Jiří Krátký (ČSSD):
- "Takže vás pustit k penězům z mého pohledu znamená pustit opravdu lišku do kurníku."

necas newPetr Nečas (ODS):
- "To nebyl žádný občanský demokrat, který řekl onu proslulou větu: Jsou tam pouze důchodci, smrad a krokodýli."

Kateřina KonečnáKateřina Konečná (KSČM):
- "Vláda České republiky uznáním Kosova otevřela Pandořinu skříňku, Pandořinu skříňku, která se nám dneska zpětně jako bumerang vrací nejenom z Evropy."

Tomáš Julínek.Tomáš Julínek (ODS):
- "Pokud jsem možná něco nedokázal vysvětlit, tak v tomto případě může jít také o poruchu na příjmu, nikoliv o neochotu něco vysvětlovat."

Pavel Sušický (ODS):
"Některé pasáže předkladatele byly skutečně pěkně vyvedené, hodně populistické a trošku dogmatické. Nebýt lékař s třicetiletou praxí a nebýt také postižen suchým okem, asi bych možná chvilkami i zaplakal."

Petr PithartPetr Pithart (KDU-ČSL):
- "Senátu se říká, že je ústavní pojistkou. Můžeme ale s touto charakteristikou udělat dnes krátký proces. Nevím, proč by pak měl Senát nadále existovat. Snad jako sbor opravářů v krejčovské dílně. Tu přišijeme knoflíčky, zkrátíme rukávky, zalátáme dírku. Nebudeme ale už strážci základů budovy tohoto státu."

Senátor Jaroslav Kubera na kongresu ODS (6. prosince 2008).Jaroslav Kubera (ODS):
- "Pojistka je hezká věc, ale nám hrozí ještě něco jiného. Nám hrozí black out. A když je black out, tak je vám houby platná pojistka s hřebíkem nebo pojistka Siemens."
- "Nepodporuji žádné zákony poblázněných - nechci je nazvat nějakým hanlivým slovem - nových náboženských fanatiků, kteří zblbli z toho, že v Grónsku upadl kus ledovce."
"A na vás taky dojde! Už se připravuje směrnice o průměrné váze Evropana a každý, kdo bude mít nad ní, tak bude platit daň z váhy! A uvidíme potom, jak se ti propagátoři omezování budou tvářit, až vám zakážou pivo, bůčky a všechny tyto požitky. A vrcholem bude zákaz sexu v neděli, protože je jasně prokázané, že v pondělí lidé, kteří užívají sexu v neděli, nepodávají vůbec žádný pracovní výkon - a to je, prosím, úřední den!"

Jiří DienstbierJiří Dienstbier (za ČSSD):
- "Podpořím tento zákon proto, že se zatím fundamentalistům nepodařilo zlikvidovat práva kuřáků na to, aby si mohli zakouřit. Doufám, že váš dlouholetý boj, který vedete, nedovedete do konce."

Karel Schwarzenberg přijímá gratulaceKarel Schwarzenberg (TOP 09):
"Někteří, kteří teď zděsivše se, s čím souhlasili, požadují výjimku od výjimky, byť nejdřív rozšafně přitakávali panu prezidentovi, že se musíme dát do boje o obhajobu Benešových dekretů."

Petr Pakosta (ODS):
- "Moudrá Matka Evropa, centrální mozek lidstva uložený v Bruselu, chce prostě něco jiného."

Ondřej LiškaOndřej Liška (Strana zelených):
- "To, co ale víme, je, že se na nás veřejnost kouká jako na šašky."

Autor:


Hlavní zprávy

Další z rubriky

Poznáte místo na snímku?
100 POHLEDŮ: Skladiště pod elegantním mostem. Poznáte místo?

Pro období let 1890 až 1914 se vžilo označení Belle Époque - „krásná doba“. Právě v tomto období vznikla většina fotografií, které jsme zařadili do seriálu 100...  celý článek

Ilustrační snímek
Hygienici: Školní obědy nutričně nevyhovují, je třeba změnit zákon

Hygienici ze Státního zdravotního ústavu si vzali na paškál školní stravování, aby zjistili, jak se jídelnám daří naplňovat výživová doporučení. Výsledek?...  celý článek

Zemřel válečný veterán Antonín Štícha. Za války spolupracoval s odbojem a...
Zemřel válečný veterán a účastník Pražského povstání Antonín Štícha

Zemřel válečný veterán Antonín Štícha, bylo mu 93 let. Za druhé světové války spolupracoval s odbojem a zapojil se do Pražského povstání. Do armády se...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.