Chabry se v poháru vytáhly na Admiru

Praha - Týden před startem nejvyšší soutěže fotbalistů se naplno rozjel domácí pohár. V prvním kole zasáhlo do bojů sedm pražských týmů, čtyři pražské ligové týmy se do soutěže zapojí později. Největší pozornost budí zatím tažení nováčka pražského přeboru z Dolních Chaber, který už postoupil do 2. kola a může se těšit na mistrovskou Spartu.
Xaverov - Satalice 2:0

Satalice v poslátané sestavě favoritovi statečně vzdorovaly a padly až v samotném závěru. Nad vodou je držela pozorná obrana a výtečně chytající gólman Buriánek. Xaverov měl sice po celý zápas herně navrch, ale gólově se prosadil až třináct minut před koncem, když centr Ložka zúročil ve vedoucí branku Šindelář. O chvíli později odmítl remízu na druhé straně Haniak, jehož rána v dobré pozici skončila po teči nad xaverovskou brankou. Klid získal favorit až v poslední minutě, kdy prostřelil Buriánka prudkou ranou útočník Myšák.

Branky: 77. Šindelář, 90. Myšák. Rozhodčí: Kolář. ŽK: Vaněček, Medřický, Medýnský (všichni Satalice). Diváků: 200. Poločas: 0:0. Xaverov: Mašín - Kopaňko - Turtenwald, Kolín - Marek, Šindelář, Ložek (80. Švestka), Krejcar - Šafr (83. Miřatský), Putík (46. Myšák). Satalice: Buriánek - Štáf, Medýnský, Medřický, Vaněček - Kafka, Haniak, Veverica, Pechr - Pomahač, Koffi.

Benešov - Střížkov 2:1

Favorizované hosty zaskočil Benešov údery z brejků. Pražané sice zatlačili soupeře na jeho polovinu, ale jejich tlak byl neúčinný. Na vedení Středočechů sice odpověděl úspěšným sólem Bartolšic, na druhý úspěch už ale svěřenci trenéra Zacha odpověď díky zahozeným šancím nenašli.

Střížkov: Pavlík - Hynek - Pařízek, Mejdr, Melichar (80. Jakub Štefeček) - Pavel Macháček, Kurucz, Duda, Saidl - Kocián (70. Roman Macháček), Bartolšic.

Zbývající výsledky: Dolní Chabry - Admira 2:0, Břevnov - Rakovník 2:1, Smíchov - Sparta Krč 2:7. Zápas Uhelné sklady - SK Kladno byl kvůli nezpůsobilému terénu odložen na 25. července.

Útočník Satalic Karel Pomahač (vpředu) si kryje míč před xaverovským Markem v utkání 1. kola Sport1 Cupu. (22. července 2001)

Satalický Pavol Veverica (v modrém) zastavuje pronikajícího hráče Xaverova. (22. července 2001)