MEX: Petr Čech

MEX: Petr Čech | foto: Michal Růžička, MF DNES

Čech poprvé kapitánem

Vídeň - Před pár dny byl Petr Čech vyhlášen nejlepším českým fotbalistou a včera poprvé nastoupil na hřiště jako kapitán reprezentace. Fenomenální brankář londýnské Chelsea si kapitánskou pásku natáhl při přátelském zápase s Rakouskem, ale tato premiéra se mu příliš nevydařila. Češi totiž s Rakušany pouze remizovali 1:1, přestože ještě dvanáct minut před koncem drželi jednogólový náskok. Po šesti letech tak národní mužstvo přivede do zápasu jako kapitán brankář. Naposled jím od začátku utkání byl Pavel Srníček, v září 2001 v kvalifikaci o postup na mistrovství světa proti Maltě zastoupil potrestaného Pavla Nedvěda. Kapitána v reprezentaci dělali i brankáři František Plánička v třicátých letech, později také Ivo Viktor či Luděk Mikloško.
Vídeň - Čeští fotbalisté v přípravném utkání ve Vídni nenadchli a s nepříliš silnými Rakušany jen remizovali. O lepší výsledek ale přišli až dvanáct minut před koncem po chybě Zápotočného. Přitom do té doby v pohodě kontrolovali vedení, které jim v první půli zajistil spolehlivý střelec Jan Koller. Kollerovi, který dal již svůj 49. gól v reprezentaci, přihrával David Jarolím, který patřil k nejaktivnějším na hřišti. Jarolím dostal roli špílmachra místo zraněného Tomáše Rosického. Rakousko–Česká republika 1:1 (0:1) Branky: 78. Harnik - 33. Koller.